Urządzenie wielofunkcyjne za ok. 350 zł
#1
Cześć.

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego za około 350 zł. Nie dużo drukuję, ale raz w tygodniu coś wpadnie. To co mnie szczególnie interesuje to koszty eksploatacji, a więc tanie zamienniki. Ktoś może mi coś polecić?
Odpowiedz
#2
Jeżeli jak najniższe koszty eksploatacji to EPSON, tusze 2 zł za pojemnik. Osobiście posiadam EPSON SX235W (bezprzewodowa) i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej byłem posiadaczem EPSON SX115.

235W jest tu dokładnie opisany:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeżeli interesuje Cię lepszy model, to sprawdź na stronie EPSON''a, a potem na Allegro czy tusze są tanie. Smile
Odpowiedz
#3
PascalHP mamy to samo urządzenie! Jest świetne, ale akurat ja za tusze płacę po 8 zł chyba.
Odpowiedz
#4
Aktualnie korzystam z urządzenia

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. W zeszłym roku kosztowała mnie około 270 zł. Koszty zbiorników zamiennych ActiveJet/Accura (polecam te pierwsze ze względu na jakość wykonania i wygodę zakładania bez umorusania dłoni atramentem) to wydatek rzędu ok. 15 zł za sztukę (3x kolor + czarny, classic). Niestety nie jestem w stanie przeliczyć i podać żadnych obiektywnych wyznaczników wydajności zamienników, ale naprawdę sporo drukowałem (sesje, obrony, notatki) i jestem zadowolony. Nie wiem jak sprawdza się w przypadku drukowania fotografii.

Wydaje mi się że warto zainwestować w sprzęt z kartą sieciową – świetna sprawa mieć możliwość wygodnego drukowania z każdego miejsca w domu. Ponadto sprzęt szybko skanuje do plików pdf i wysyła do zdefiniowanego hosta w sieci. Wiadoma sprawa, ale jakie ułatwienie życia Beer

Jakość wykonania podajnika i pokrywy nie jest zła i wcale nie wymaga delikatności. Wiadomo, że nie jest to ekskluzywny materiał, ale spełnia swoją rolę. Wyświetlacz – owszem, nie jest wielki, ale ileż się z niego korzysta po dobrym skonfigurowaniu urządzania? Nie da się zmienić jego kąta nachylenia – zgadza się, ale bez przesady w sprzęcie za niecałe 300 zł.

Jedyny problem jaki miałem z opisywanym modelem wiązał się z bardzo długim łapaniem adresu IP przy DHCP w mojej sieci. Ustawienie sztywnego adresu rozwiązało problem i wszystko działa jak należy. Chętnie bym napisał, że polecam również Epsona, ale niestety poza pozytywnymi opowieściami znajomych i recenzjami z sieci nie miałem z nim żadnego kontaktu więc moja rada byłaby nieobiektywna Wink

Z kiepskich ciekawostek, bo widzę że masz Windows 8 - jest systemowy sterownik obsługujący drukowanie więc nie ma potrzeby pobierania dodatkowych plików (poza programem obsługującym zdalne skanowanie, itp. - Brother Control Center).
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości