Nieprawidłowa inicjacja dysków SSD/HDD pod Intel RST 11.5 >
#1
Witam.

Mam pewien problem z prawidłową inicjacja dysków pod Windows 7/8 na płycie P55 GD65 ale ten sam problem występował na EP45-DS3R o dziwo pod XP x64 i pod Vista x64 tego problemu nie ma.

Mianowicie na windowsowych driverach i na RST 11.2 wszystko działa dobrze tzn dysk podpięty do gniazda HDD0 jest inicjowany jako HDD0, dysk podpięty do kontrolera ATA133 jest inicjowany jako HDD6 a do JMC363 inicjowany jako HDD7 ale na nowszych driverach (11.5/6/7 oraz 12.0) i na JMC 17.65 dysk wpięty do gniazda HDD0 jest inicjowany jako HDD2, dysk wpięty do ATA133 jest inicjowany jako HDD0 a dysk wpięty do JMC363 jest inicjowany jako HDD1.

Dodatkowo 7 i 8 podczas instalacji systemu przyjmują intelowskie drivery RST tylko do 11.2 (XP i Vista przyjmują nawet nowsze drivery) a nowszych nie widzą prawidłowo tzn zamiast podać jeden sterownik to windowsowy instalator pokazuje dwa drivery z końcówką x86 i x64 które de facto nie działają ale po instalacji systemu jak zapodam ręcznie to menedżer urządzeń widzi nowe drivery ale pojawia się problem co podałem wyżej.

Możecie mi pomóc to naprawić lub odpowiedzieć dlaczego XP i Vista działają poprawnie z nowymi driverami a 7 i 8 już nie chcą ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości