Safari 4 42 razy szybsze od IE7 i trzy i pół razy niż Firefo
#1
Jak w temacie, dość zaskakująca informacja. Tutaj znajdują się m.in diagramy przedstawiające zależności w szybkości przeglądarek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dla mniej wymagających:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
zainstalowane i jest szybko bardzo szybko ale na macu nie wiem jak na windows
a i test acida 100 na 100 możliwych
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
A czy jest bezpieczniej niż na IE oraz FF?
Odpowiedz
#4
na macu jest zawsze bezpieczne na windows każda ma problemy z bezpieczeństwem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#5
W komentarzach już się posypał flame dlaczego nie uwzględnili Opery 10 skoro wzieli Safari 4 BETA Tongue IMO Opera 10 jest szybsza i stabilniejsza.
Odpowiedz
#6
być może i szybsza ale jeżeli chodzi o safari to i tak duży postęp
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
przetestujcie sobie sami bo te wszystkie testy sa do d...

ostatni Firefox wersja 3.2alfa1 pl Minefield

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


i opera 10 Build 1285 eng Presto

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


u mnie szybsza jest opera
Odpowiedz
#8
A ja właśnie mam Mozilla Minefield i czuć różnicę w szybkości między liskiem a minefieldem Smile
Na szczęście minefield wygląda jak lisek, tylko silnikiem się różni, a poza tym w tym teście jest tylko obsługa JavaScript, a jak miałem Safari 4 BETA dzień temu, to stron nie otwierała szybciej od liska, a nawet wolniej. A poza tym te Safari to połączenie Chrome, Firefox, Opera i nawet IE.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#9
świetnie piszesznaprawdę
A poza tym te Safari to połączenie Chrome, Firefox, Opera i nawet IE - a to jest najlepsze.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#10
Może trochę przesadziłem Grin Ale pasek górny na pewno jest z Chroma.
Jeśli Cię jako użytkownika świetnego MAC OS X uraziłem to przepraszam Grin
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#11
ja mam operke powiem ze niezmienie na nic innego chociarz stwierdziłem ze ping na internet speed ma najgorszy, ale jest najbezpieczniejsdza i gdy ustawię sobie wielkosc 120% strony to każdą tak wczytuje a nie jak FF zmniejsz powiększ i tak w kółko, i forum aviry mam na całym ekranieTongue
Odpowiedz
#12
MateusXz napisał(a):Może trochę przesadziłem Grin Ale pasek górny na pewno jest z Chroma.
Jeśli Cię jako użytkownika świetnego MAC OS X uraziłem to przepraszam Grin


nie uraziłeś mnie, tylko mam trochę inne zdanie niż ty na te kwestię, prawdziwą wartość w safari docenia się przy przesiadce na mac osx, a dla użytkowników windowsa ma dobra radę żeby zostali przy firefox tudzież nie lubianej przeze mnie opery. Safari pod windows to taki ie tylko bardzie wybajerzony.
co innego safari pod osx, jest najbardziej bezpieczna przeglądarka, podobnie jak firefox
czy opera, bo załatwia to system, który sam w sobie jest bezpieczniejszy niż windows.
Poza tym safari w osx to integracja z poszczególnymi częściami systemu, a w windows to po prostu przegladarka i tyle
co do wyglądu może trochę zerżneli z chroma, ale w jakim stylu. Oczywiscie to co napisałem to jest moje prywatne zdanie uzytownika osx oraz wizgrozySmiledobranoc
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#13
polak900 napisał(a):zainstalowane i jest szybko bardzo szybko ale na macu nie wiem jak na windows
a i test acida 100 na 100 możliwych


oczywiście piszesz o acid3 ?? Świetnie. Ale i tak pozostanę przy firefoksie.
Opery nie wezmę (miałem ją kilka godzin), Safari to dobra alternatywa na wypadek, gdyby Firefox ostro pikował

Mozilla Minefield - pierwsze słyszę. Co to? Szybciej dziala od ff 3.0 ?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
plati używasz windowsa to tylko firefox
ja mam mac osx
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#15
OK, w międzyczasie dowiedziałem się co to jest Mozilla Minefield Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
ha troch inny firefox
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#17
Opera 10 alpha PL

Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Spolszczenie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
Jurek z tego linku co podałem jest nowsza wersja z lutego Smile
wystarczy tylko wrzucić polski plik językowy i słownik i działa elegancko i błędy podkreśla Tongue
Odpowiedz
#19
zord napisał(a):Jurek z tego linku co podałem jest nowsza wersja z lutego Smile
wystarczy tylko wrzucić polski plik językowy i słownik i działa elegancko i błędy podkreśla Tongue


Nie ma nowszej wersji od alpha 1139, tylko wstawienie downloadu może być późniejsze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
jest już wersja 1285 kliknij na linka i sprawdź Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości