Jaki mobilny laptop wybrać?
#1
Dzień dobry,

Nowe potrzeby każą mi szukać mobilnego laptopa, do zabrania ze sobą wszędzie. Na razie głównie na uczelnię. Uparłem się, że musi mieć on ekran dotykowy, dla wygodnego przeglądania choćby stron www na kolanach. Nie ma natomiast mowy o androidach itp., zamierzam korzystać z win7 lub win8. Laptopek musi być więc przede wszystkim mobilny, z matrycą ok. 12 cali lub nawet poniżej.

Póki co zastanawiam się nad trzema sprzętami:

Toshiba Libretto W100

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jest to mój "Król mobilności", ale niestety nie wydajności. Procesor jednordzeniowy 1.2 GHz, niewielki dysk, bateria trzyma od 2 do 3 godz. Na plus zaliczają się kieszonkowe wymiary (wielkość kasety VHS) i niewielka waga. Niestety nie można na nim popracować, bo to niewygodne.

HP Pavilion tx2550ew

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Dla odmiany, to mój "Król wydajności". Duży dysk, mocny dwurdzeniowy procesor (2x 2.2 GHz), 4 GB RAM. Bateria trzyma od 2 do 3 godzin, ale są często dołączane zapasowe. Niestety, wymiary są duże i jest dość ciężki (2,5 kg). Na plus bardzo wygodna praca.

Dell Inspiron Duo 1090

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Coś po środku, jak dotąd mój faworyt. Dysk 250 GB, 2 GB RAM, procesor 2x 1.5 GHz. Bateria trzyma podobnie, ale jest wbudowana na stałe. Wymiary optymalne - i wygodna w nim jest praca.


Wszystkie wciąż dostępne na rynku jako używane.

Który wybrać? Czy ktoś miał z którymś z nich jakieś doświadczenia? A może coś jeszcze jest godne polecenia? Mój budżet jest skromny (1-1,5 tys.), a wymagania duże - lubię położyć dotykowy ekran na kolana. Co zatem robić? A może czekać?
Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. - Benjamin Franklin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości