Hyperball - desktopowy multiskaner
#1
całkiem niedawno...dziś właściwie Smile...natknąłem się na dośćintrygujący program pod nazwą Hyperball . Program rozwijany przez rumuńską firmę Sphynx Soft jest uruchamianym z konkretnej maszyny samodzielnym skanerem anty-malware bazującym na aktualnie istniejących 42 silnikach VirusTotal i działa w ten sposób, że analizuje wstępnie czy są wyniki skanowania dla pliku, który chcemy sprawdzić i w zależności od tego albo przesyła nam gotowe wyniki, albo wysyła plik do skanerów VT i potem dopiero pokazuje wynik sprawdzenia. Jakie możliwości ma program:
- analizuje pojedyncze pliki, archiwa, sprawdza sumę MD5 i adresy URL
- jest pojedynczym plikiem wykonywalnym (3,76 MB), nie wymaga więc instalacji i może być uruchamiany zarówno z dysków stałych, jak i napędów przenośnych
- nie pracuje w tle i jest uruchamiany tylko na żądanie - nie jest więc programem antywirusowym lecz tylko skanerem pokazującym reputację interesującego nas pliku
- nie potrzebuje więc też żadnych baz/sygnatur - korzysta z baz VT, z którymi łączy się online
- wymaga więc aktywnego podłączenia do sieci...i trochę cierpliwości w oczekiwaniu na wynik sprawdzenia
- tworzy szczegółowy raport w pliku PDF, w którym zawarte są wszystkie informacje zebrane podczas analizy.

Licencja- program jest darmowy bez żadnych ograniczeń - do zastosowań prywatnych, komercyjnych, edukacyjnych i non-profit
Wymagania systemowe
* Microsoft Win2003/XP/Vista/Win7
* monitor z rozdzielczością min. 1024×768 z obsługą kolorów 24-bit
* 50 MB wolnej powierzchni dyskowej
*pamięć min. 256 MB RAM
* dostęp do Internetu
Aktualna wersja- 1.0.0.0
MD5- ca7aa40aea181f6a16ca04e9a8967a27

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Screeny ze strony programu, gdzie oczywiście dokładniejsze informacje i pobieranie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

--------------------
edit:
Haha...dzięki Anonymus za wskazanie braku odnośnika...poprawione, a dla Ciebie plus za czujność Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
sphynxsoft

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Anonymous is here for the people! EXPECT US.
Odpowiedz
#3
Fajnie wygląda ale coś u mnie nie działa na xp.Przy prubie dodania jakiegoś pliku do skanowani wyświetla ThefileOpenDialog requires Windows Vista on later. i tak cały czas.
Odpowiedz
#4
Sorgi napisał(a):Fajnie wygląda ale coś u mnie nie działa na xp.Przy prubie dodania jakiegoś pliku do skanowani wyświetla ThefileOpenDialog requires Windows Vista on later. i tak cały czas.

Zmień system. Angielski to podstawa.
Odpowiedz
#5
Cytat: Zmień system. Angielski to podstawa.
.Tyleto i ja wiem,eurekinie odkryłeś.W opisie programu pisze ja wół że działa na XP. Version 1.0.0.0 for Win2003/XP/Vista/Win7.

Size: 3.76 MB [2012-07-28]Changelog

MD5: ca7aa40aea181f6a16ca04e9a8967a27
Odpowiedz
#6
No cóż...Hyperball oficjalnie wspiera XP i muszę potwierdzić to, co mówi Sorgi...mam podobny błąd i wcale mi się to nie podobaNone
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#7
Mi działa na XP, a jeśli komuś nie to polecam podobny VT Hash Check Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości