Android - moja ulubiona i najszybsza przeglądarka to...
#1
Witam, z dniem wczorajszym wróciłem jak syn marnotrawny do Androida, a przez te 3 miesiące, które spędziłem z WP 7.5 trochę się zmieniło na rynku przeglądarek.
Dlatego też mam do Was pytanie odnośnie, jaką przeglądarkę internetową moglibyście mi polecić i dlaczego akurat tą.
Głównie zależy mi na prędkości ładowania stron oraz szybkości działania samej aplikacji, dodatkowe funkcje, dodatki, skórki są mi naprawdę zbędne.

W takim razie czekam na Wasze rekomendacje. Smile
Odpowiedz
#2
Dolphin Browser + ewentualnie jetpack. Najlepsza wg. mnie.
Odpowiedz
#3
Jechałem na dolphin + opera Mini. Teraz używam mini plus zwykła mobile, wszystko od opery. Najlepiej będzie przetestujesz sam.Mini jak na GSM Mobile na WiFi. Mimo że opera nie ma takich jak bajerów jak i dolphin to użytku je mi się nie ją lepiej.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#4
Ja u siebie sprawdzałem wszystkie najpopularniejsze i dolphin z jetpackiem jest najszybszy w ładowaniu oraz rezponsywnosci przeglądarki.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus
Odpowiedz
#5
Puffin Web Browser pro - CLOUD TECHNOLOGYGrin
Anonymous is here for the people! EXPECT US.
Odpowiedz
#6
Już na mocno wysłużonym Samsung Ace nadal mini-opera
Odpowiedz
#7
Chrome
Odpowiedz
#8
Zdecydowanie Dolphin Browser. Nie wiem, jak się sprawuje Chrome, bo u mnie nie da się go zainstalować Wink
Odpowiedz
#9
Dolphin trochę przereklamowany. Zaczynałem od Opery Mini,potem Chrome,Dolphin i wróciłem... :-)

Piszę ze smartfona. Proszę o pobłażliwość w razie błędów;-)
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#10
Szczerze powiedziawszy nie wiem, co ludzie widzą w mobilnej Operze - dla mnie ta przeglądarka jest...tragiczna. Bardzo dziwnie wyświetla strony, szczególnie tekst, brak trybu pełnoekranowego i ogólnej personalizacji, dziwne przewijanie... Mógłbym wymieniać jeszcze wiele wad, przez które Opera nigdy nie zagości u mnie. No jedynie Opera Turbo, ale to tylko dla osób, które naprawdę chcą ograniczyć transfer. Ja korzystam tylko z Wi-Fi.

Na mojej Xperii X8, która jest już po prostu przestarzała i wolna, od zawsze używam Dolphina i on chodzi po prostu najlepiej. Nie mam się do czego przyczepić.
Ale na Xperii Live with Walkman brat używa Chrome i także jest to świetna przeglądarka.
Odpowiedz
#11
Jak to Opera nie ma trybu pełnoekranowego? U mnie zarówno w mini jak i mobile po uruchomieniu wchodzi sobie zamiast paska notyfikacji.
Gdy wyłączymy pasek stanu i nawigacji w Operze to już mamy naprawdę ogrom miejsca... a jak zrobiłem w CM10 "expanded desktop" to myślałem, że trzymam stronę w ręku Craze
Odpowiedz
#12
Dzięki za Wasze aktualne propozycje. Zawsze byłem zwolennikiem Opery na urządzeniach mobilnych, ale szukałem nowych rozwiązań i Dolphin z Jetpackiem sprawdza się idealnie. Smile


Dodano: 09 gru 2012, 20:08

Choć zauważyłem, że Opera jest bardziej responsywna na moim telefonie w porównaniu do Dolphina, zaraz porównam szybkość ładowania stron dokładniej.


Dodano: 09 gru 2012, 20:20

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tak to wyszło na moim urządzeniu, strony "mobilne" znacznie szybciej są ładowane w Operze Mobile, natomiast strony "dla PC" są ładowane szybciej na Dolphinie. (Test był wykonany na czyszczonym cache).
Odpowiedz
#13
KaMiL: Opera Mini sprawdza się bardzo dobrze w warunkach polowych - gdy nie mamy dostępu przez WiFi, a jedynie słaby sygnał od naszego operatora GSM - np. podczas spaceru w lesie, z dala od nadajników. Tak jest w moim przypadku, gdy oddalam się od cywilizacji...

Zawsze można jednak zainstalować i używać kilka przeglądarek, w zależności od sytuacji.

Opera Mini i Opera Mobile trochę się różnią:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Pascal - wykonaj test z dala od nadajnika, przy słabym sygnale.

Ważną kwestią jest sposób łączenia z siecią. Przy słabym sygnale mogę liczyć tylko na Operę Mini.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#14
W takie testy już nie będę się bawił. Smile
Testowałem to w środowisku domowych na WiFi N.
Byłem tylko ciekaw jak to wypada z kilkoma popularnymi stronami i na tym mój mini test się kończy. Tongue
Odpowiedz
#15
Chyba będę musiał zrewidować poglądy - dzisiaj od niechcenia aktywowałem wbudowaną przeglądarkę (zawsze ją dezaktywowałem, bo nie używałem, a lubię mieć tylko to co potrzebne) no i... wow... Jest diabelsko szybka, nie ma doczytywania stron, interfejs bardzo płynny no i szybko startuje. W html5test niby tylko nieco ponad 300 pkt. ale strony wyglądają ok. Nie ma tylu opcji co niektórzy konkurenci, brakuje np. ładowania obrazków tylko po wifi, ale za kilka dni i tak przechodzę na pakiet z 1 GB transferu więc to nie będzie problem. Muszę się poważnie zastanowić czy jej nie zostawić, bo wrażenia są na razie bardzo pozytywne.
Odpowiedz
#16
lukasamd, używasz Androida w wersji 4.2? Ta w 4 jest szybka, ale ta z 4.2 diabelsko szybka. Smile
Odpowiedz
#17
Tak, mam 4.2.1. Naprawdę szybkość taka, że szczena opadła...
Ja myślałem, że oni ją w sobie w zasadzie olewają i skupiają się na Chrome, ale jednak nie, ta wbudowana też mocno idzie do przodu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości