Gmail.. próba włamania?
#1
Witam.. Dziś na pocztę dostałem taki oto mail

Cytat: <!-- e --><a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a><!-- e -->

Street,

Ktoś próbował ostatnio użyć aplikacji, by zalogować się na Twoje konto Google - <!-- e --><a href="x">x</a><!-- e -->. Zablokowaliśmy tę próbę logowania na wypadek, gdyby to haker chciał włamać się na Twoje konto. Przejrzyj informacje o próbie logowania:

czwartek, 6 grudzień 2012 01:31:18 UTC
Adres IP: 114.96.94.42
Lokalizacja: Hefei, Anhui, China

Jeśli nic nie wiesz o tej próbie zalogowania się, może to oznaczać, że ktoś chce dostać się na Twoje konto. Jak najszybciej zaloguj się i zresetuj hasło. Instrukcje znajdziesz na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeśli to Ty próbowałeś(aś) się zalogować i chcesz zezwolić tej aplikacji na dostęp do swojego konta, postępuj zgodnie z instrukcjami rozwiązywania problemów na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Uwaga: Na ten adres e-mail nie można wysyłać odpowiedzi.

Pozdrawiamy,
Zespół kont Google

© 2012 Google Inc. 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043

Niniejsze obowiązkowe powiadomienie zostało wysłane w celu poinformowania Cię o ważnych zmianach wprowadzonych w produkcie lub na koncie Google.


Wygląda na prawdziwy, wysłany przez google.. Chinole chcą przejąć moją pocztę Grin?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#2
Zmień hasło do skrzynki na wszelki wypadek.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Na to wygląda. Zmień hasło na jakieś długie i skomplikowane.
Tak na wszelki wypadek nie korzystaj z linków z w/w wiadomości e-mail.
...
Odpowiedz
#4
Mi jakiś czas temu na GMAIL-a włamał się jakiś żółty złamas , od tamtej pory dostaje jakiś chiński syf co jakiś czas na maila.
Odpowiedz
#5
Włącz też weryfikację dwuetapową.
Odpowiedz
#6
Ehh.. wiedziałem aby nie kozaczyć w barze "chiński kubek" :/

Lukas pytanko.. a co jeśli np zgubię komę? Tzn nie będę już posiadać tego numeru Smile? Wtedy tracę pocztę czy jest jakieś inne zabezpieczenie na ten wypadek?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
W takiej sytuacji o ile dobrze pamiętam pozostaje odzyskiwanie dostępu poprzez pytania kontrolne. Niemniej lepiej nie zgubić komórki w takiej sytuacji :-)

Wysłane z mojego Galaxy Nexus
Odpowiedz
#8
Możesz wydrukować sobie listę haseł resetujących.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości