Podwójna weryfikacja - email
#1
Cześć.

Nie znalazłem podobnego tematu. Dopiero ostatnio dowiedziałem się o dodatkowej linii ochrony Gmail''a czyli mechanizmie podwójnej weryfikacji. Czy ktoś z Was z tego korzysta i np. uznaje to za podstawową funkcję (nie wyobraża sobie teraz poczty bez tego typu zabezpieczenia). Czy oprócz Gmail''a ktoś udostępnia podobny mechanizm?
Odpowiedz
#2
Ja z tego przez jakiś czas korzystałem, i rzeczywiście na pewno podnosi to poziom bezpieczeństwa, jednak zrezygnowałem z ''tego. Po dłuższym czasie podwójna weryfikacja staje się niewygodna, nie zawsze mam telefon przy sobie. Poza tym pamiętam, że mimo, iż zaznaczyłem "Pamiętaj ten komputer przez miesiąc", to przy każdym logowaniu musiałem wpisać kod.
Odpowiedz
#3
Używam w każdej usłudze która to oferuje, a kilka już takich jest.
Moim zdaniem hasło to obecnie za mało i chociaż to co idzie na telefon da się podsłuchać, to jednak znacznie zwiększa to poziom bezpieczeństwa. Ubolewam nad tym, że w Outlook.com pomimo wielu modernizacji tego nie wprowadzono... naprawdę szkoda, bo czy takie coś jako opcja by przeszkadzało?
Dodatkowo na przykładzie konta Google czy FB zyskujemy możliwość generowania kodów dla aplikacji, czyli hasła które nie posłuży nam bezpośrednio do logowania (czyli bez możliwości zmiany wszystkich opcji), ale może być używane w aplikacjach - coś jakby "zmniejszone uprawnienia". Bardzo podoba mi się ta idea.
Odpowiedz
#4
lukasamd napisał(a):Dodatkowo na przykładzie konta Google czy FB zyskujemy możliwość generowania kodów dla aplikacji, czyli hasła które nie posłuży nam bezpośrednio do logowania (czyli bez możliwości zmiany wszystkich opcji), ale może być używane w aplikacjach - coś jakby "zmniejszone uprawnienia". Bardzo podoba mi się ta idea.


Generuje się hasło dla każdej aplikacji oddzielnie czy jest jedno dla wszystkich?
Odpowiedz
#5
To zależy jak użyjesz. Google nie wie od czego co jest, nazwy są tylko symboliczne.
Możesz wygenerować jedno i używać wszędzie, możesz dla każdej aplikacji mieć osobne np. Outlook, Android, Chrome (co jest moim zdaniem lepszym rozwiązaniem, bo jak chcesz coś cofnąć, to tylko wybranej aplikacji).
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości