Wygrałem iPad'a - Ty pewnie też.
#1
Mam do Was następujące pytanie ... jak traktować te wszelkiej maści strony, które informują nas o tym, że wygraliśmy iPad''a, milion dolarów albo spotkanie z Clintonem. Oprócz tego, że to oczywiste oszustwo - myślicie, że przypadkowe wejście na tego typu stronę niesie ze sobą jakieś ryzyko, jeśli użytkownik tego w ogóle nie wypełni, tylko od razu zamknie?

A pytam, bo przeglądając wiki jakiegoś software musiałem coś przy minimalizacji przeglądarki kliknąć i przeniosło mnie na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dlaczego AV, albo przeglądarki nie blokują tych witryn?
Odpowiedz
#2
Niestety takie maile mogą być niebezpieczne i pół biedy, jeśli tylko przekierowują na strony ze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, gorzej jeśli "w nagrodę" otrzymujesz "bonus" w postaci infekcji. I tu oprócz zdrowego rozsądku przydają się wszelkie wewnętrzne moduły AV czy dodatki do przeglądarek blokujące nie tylko same adresy do takich stron, ale także możliwie szeroką gamę skryptów powszechnie uznawanych za niebezpieczne...szacunek dla NoScript Smile
Odnośnie tej konkretnej strony, to jak widać z tych wyników

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

strona przy reputacji zaledwie 40% jest uznana za bezpieczną przez filtry Google, Symanteca i nawet programu do ochrony rodzicielskiej...jedynie WOT, co do którego wskazań czasem można mieć wątpliwości spisał się tu dobrze.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Wszedłem na stronę i pusta strona. U Was też tak jest?
Odpowiedz
#4
Bardzo możliwe, bo po kliknięciu takiego banneru linka, następuje lokalizacja - przecież jak wyświetlą Ci stronę po hebrajsku to nie uwierzysz, że wygrałeś, a jak po polsku - to paru się znajdzie. Krótko mówiąc, podałem Wam po prostu domenę strony na którą mnie przeniosło, cały link poniżej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyniki VirusTotal -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#5
Nie może znaleźć takiej strony
Odpowiedz
#6
Link może być generowany jednorazowo? Jeśli masz ochotę podeślę Ci na PW linka do strony, na której możesz sobie kliknąć w bannerek i Cię przeniesie.
Odpowiedz
#7
Kurcze, też nie mogę znaleźć Sad
Odpowiedz
#8
Eset Smart Security --->>> Potencjalne zagrożenie typu „phishing”
Odpowiedz
#9
Tomasz napisał(a):Link może być generowany jednorazowo? Jeśli masz ochotę podeślę Ci na PW linka do strony, na której możesz sobie kliknąć w bannerek i Cię przeniesie.

mi mozesz wysłać ,sprawdze je Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości