Prośba o pomoc
#1
Po skanowaniu systemu programem dr. web cure it pozostały pewne pliki powodujące wyświetlanie się komunikatów podczas uruchamiania systemu. Ponadto podejrzewam, że nie wszystkie zagrożenia zostały wyeliminowane. Proszę was o pomoc.
Logi:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OTL

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

EXTRAS
Odpowiedz
#2
Ach te ransomy<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->w własne opcje skanowania skrypt wklej i wykonaj przedstaw raport

Kod:
:Files
C:\Users\Witcher\AppData\Roaming\cacaoweb
C:\ProgramData\lsass.exe
C:\ProgramData\0tbpw.pad

:OTL
O4 - Startup: C:\Users\Witcher\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ctfmon.lnk = C:\ProgramData\lsass.exe (Microsoft Corporation)
O4 - HKLM..\Run: [NWEReboot]File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@esn/esnlaunch,version=1.104.0: C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\1.104.0\npesnlaunch.dll File not found
FF - HKLM\Software\MozillaPlugins\@esn/esnlaunch,version=1.118.0: C:\Program Files (x86)\Battlelog Web Plugins\1.118.0\npesnlaunch.dll File not found
[2012-11-17 20:18:32 | 000,002,432 | ---- | M] () -- C:\Users\Witcher\AppData\Local\TempVp6416.html
[2012-11-17 13:03:34 | 000,002,432 | ---- | M] () -- C:\Users\Witcher\AppData\Local\Tempma3668.html
[2012-11-07 23:14:54 | 000,000,808 | ---- | M] () -- C:\Users\Witcher\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\ctfmon.lnk
[2012-11-01 10:48:36 | 000,002,432 | ---- | M] () -- C:\Users\Witcher\AppData\Local\TempQkP756.html
[2012-11-01 10:47:12 | 000,002,432 | ---- | M] () -- C:\Users\Witcher\AppData\Local\TempobJ756.html
@Alternate Data Stream - 139 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:BF14D50A
@Alternate Data Stream - 127 bytes -> C:\ProgramData\TEMP:890CC2F3
.html[@ = htmlfile] -- Reg Error: Key error. File not found
.html [@ = htmlfile] -- Reg Error: Key error. File not found
.scr [@ = scrfile] -- Reg Error: Key error. File not found

:Commands
[emptytemp]
Odpowiedz
#3
Dziękuję za pomoc. Nareszcie nie występuje ten błąd przy starcie. Bardzo mi pomogłeś.
Raport:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatkowe skanowanie (mogłem coś złapać przez dwa dni):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OTL.txt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Extras.txt
Jedyne opory miałem przed usunięciem procesu lsass.exe w googlach podane jest że to proces systemowy. Wszystko działa wyśmienicie. Jeszcze raz dzięki.
Odpowiedz
#4
da-m napisał(a):Dziękuję za pomoc. Nareszcie nie występuje ten błąd przy starcie. Bardzo mi pomogłeś.
Raport:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodatkowe skanowanie (mogłem coś złapać przez dwa dni):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

OTL.txt

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Extras.txt
Jedyne opory miałem przed usunięciem procesu lsass.exe w googlach podane jest że to proces systemowy. Wszystko działa wyśmienicie. Jeszcze raz dzięki.

Systemowy plik nie został usunięty, jedynie wpis autostartu Wink
Odpowiedz
#5
KaMiL napisał(a):Systemowy plik nie został usunięty, jedynie wpis autostartu


oj tam oj tam
Kamilu ten plik został usunięty już na początku i nie jest to systemowy plik, nie w tej lokalizacji<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> oryginalna lokalizacja tego pliku jest w windows/system32
Odpowiedz
#6
A tak, tak, nie zauważyłem, że usuwałeś pliki Smile
Cytat: :Files
C:\Users\Witcher\AppData\Roaming\cacaoweb
C:\ProgramData\lsass.exe
C:\ProgramData\0tbpw.pad
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości