Spyshelter, a zużycie CPU
#1
Chciałem się zorientować, czy ktoś może doświadczał takiego dziwnego zachowania programu Spyshelter Firewall (w wersji free jest dokładnie tak samo), że zużycie procesora podczas jakichkolwiek operacji w oknie GUI SS oscyluje w granicach 50%. Często w związku z tym całe okno nie odpowiada podczas przechodzenia między zakładkami, po prostu zwiesza się na kilka sekund, po czym znów przez kolejnych kilka sekund odpowiada (w zwolnionym tempie) i tak na okrągło. Przeciągając okno po pulpicie sytuacja jest dokładnie taka sama. Nie trudno się domyśleć, że podejmowanie decyzji w oknie alarmowym SS jest z lekka irytujące...

Uprzedzając pytanie o konfigurację sprzętową, jest to laptop Toshiba Satellite Pro A200-1MA o następującej specyfikacji:
Kod:
Intel® Centrino® Duo: procesor Intel® Core™2 Duo T7100
WiFi™ Link 4965AGN i mikroukład Intel® PM965 Express
Częstotliwość taktowania : 1.8 GHz
Zewnętrzna częstotliwość taktowania : 800 MHz
Pamięć podręczna drugiego poziomu : 2 MB
RAM : 2048 (1024 + 1024) MB ( DDR2 RAM (667 MHz))
Grafika : ATI Mobility™ Radeon® HD2600 z obsługą technologii HyperMemory™

System operacyjny to Windows 7 X86.
Nadmieniam, że bez względu, czy program instaluje na świeżymsystemie, całkiem czystym, czy na takim, na którym już jakieś programy mam zainstalowane, sytuacja wygląda identycznie.
Co ciekawe, na komputerze pod Windows XP (zaśmieconym już z lekka) o dużo słabszej konfiguracji niż podałem wyżej wersja SS free śmiga o niebo sprawniej, bez żadnych zacięć niż w podanym przypadku.

Czy ktokolwiek miał podobne problemy z tym programem i w jakiś sposób sobie z tym poradził?
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#2
Ja mam tak co któraś wersja, że jak jestem w GUI to szaleje. Spróbuj wybrać lżejszy skin, na niektórych u mnie nie da się prawie nic zrobić.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Po pracy na pewno sprawdzę czy to kwestia skórek... życzyłbym sobie żeby tak było, choć mam wrażenie, że niekoniecznie się to sprawdzi... na XP też mam default''ową skórkę i działa na prawdę bez zarzutu None Ale warto sprawdzić, może jednak...
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#4
Najlepiej używać tej natywnej skórki Windowsowej, masz wtedy pewność, że stylowanie programu w zasadzie nic nie zabiera.

Wysłane z mojego Galaxy Nexus
Odpowiedz
#5
Ano właśnie lukasamd, i to mnie martwi tym bardziej, bo na defaultowej jestem Sad
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#6
Ale nie chodzi o domyślną skórkę a o jej wyłączenie.
Masz ustawioną Default (internal) a musisz wybrać żeby nie używał skórek.
Odpowiedz
#7
Rany! Wall
Czyli w domu na spokojnie sprawdzę pod domyślną windowsowską skórką. Dzięki póki co... w razie czego dam znać jak poszło Smile
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#8
artoor napisał(a):Rany! Wall
Czyli w domu na spokojnie sprawdzę pod domyślną windowsowską skórką. Dzięki póki co... w razie czego dam znać jak poszło Smile

Ja nie pamiętam jaką mam skórkę, ale wybierałem tak: zmiana skórki, ruszam oknem i tylko na dwóch mi się nie przycina i nie jest do standardowa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
Panowie, jest faktycznie znacznie lepiej... nie ma 100% płynności, może taka specyfika programu, ale przy domyślnej skórce (tzn. z wyłączonymi jakimikolwiek) jest w porządku. Nie ma tej płynności co 99% okien jakie mogę sprawdzić, ale co najważniejsze, nie zwiesza się Smile
Dałbym po punkcie +, ale nie mam jeszcze do tego prawa... zatem po piwku Beer
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#10
Jeszcze jedno. SS masz razem z AG?
Jeżeli tak, to czy SS masz dodany jako PowerApp?
Odpowiedz
#11
Tak jest, SS jest dodany do PowerApps''ów. Zastanawia mnie czy w SS też powinienem coś dodać, ale tam o ile widzę nie ma takich restrykcji Smile
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#12
Możesz dodać podpis cyfrowy Blue Ridge do zaufanych.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości