Dźwięk przy znalezieniu wirusa
#1
Mam antywirusa Avira Antivir i jak wykrywa wirusa to komputer pika, strasznie mnie to irytuje, da się to jakąś wyłączyć?
Odpowiedz
#2
Oczywiście! Kliknij prawym na parasolkę. Wybierz Configure. Zaznacz Expert Mode. W sekcji Guard, Action for concerning files, odznacz acoustic alert,. Podobnie w sekcji Scanner (further Actions).
Odpowiedz
#3
A mam pytanie, bo jak użytkowałem tego antyvirusa, to wydawało mi się, że dźwięk wydobywał się ze skrzynki komputera, a nie głośnika, więc skąd on dochodzi ???
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#4
Wydobywa się z małego głośnika w obudowie peceta. Ten sam głośnik informuje użytkownika o błędach lub włączeniu się komputera (BIOS). A z procesora nie może się wydobywać prawda??
Odpowiedz
#5
adam_993 napisał(a):A z procesora nie może się wydobywać prawda??


A niby jakim cudem skoro w procesorze nie ma żadnego głośnika wbudowanego Smile
Odpowiedz
#6
Pablosss napisał(a):
adam_993 napisał(a):A z procesora nie może się wydobywać prawda??


A niby jakim cudem skoro w procesorze nie ma żadnego głośnika wbudowanego Smile


To była ironia!
Odpowiedz
#7
Odznaczyłem i dalej pyka Sad
Ale nie chodzi mi oto, że przy skanowaniu tylko jak jestem w internecie to mi czasem wyskakuje takie okienko i pyka
Odpowiedz
#8
A jakie to jest pykanie? Opisz dokładnie ten dźwięk ( czy sygnały są krótkie, czy długie, ich ilość ).
Odpowiedz
#9
Jest to jeden krótki sygnał i pojawia się okienko i mam 10 sekund na wybór opcji
Odpowiedz
#10
mariogb napisał(a):Jest to jeden krótki sygnał i pojawia się okienko i mam 10 sekund na wybór opcji


to informacja, że Avira wykryła ci wirusa. Zalecam używanie opcji Delete, w przypadku braku takowej - wtedy Denny acess. austawieniach spróbuj zmienić dźwięk wykrycia wirusa na inny Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#11
Nie można go całkowicie wyłączyć?
Odpowiedz
#12
Można i sposób na to już został Tobie podany, nie wiem czemu nie skutkuje. Może coś źle zostało wykonane ?
Odpowiedz
#13
Zarówno w sekcji Scanner jak i Guard odznaczyłem acoustic alert i dalej jest to samo
Odpowiedz
#14
mariogb napisał(a):Zarówno w sekcji Scanner jak i Guard odznaczyłem acoustic alert i dalej jest to samo


Avira ma to do siebie, że czasem nie zapamiętuje niektórych opcji. Usuń wirusa, to nie będzie alarmu. Smile
Odpowiedz
#15
Ale jak masz Premium, to jeszcze zrób tak samo w Webguard i sprawdź np. pobierając Eicar-Test.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości