Alternatywa dla Sandboxie
#1
Witajcie,
Poszukuje odbicia lustrzanego Sandboxie w wersji darmowej. Chciałbym, aby program spełniał funkcje zwykłej, ręcznej piaskownicy bez ochrony rzeczywistej - to ważne (nie pytajcie czemu). Posiadam Windows 8 x64 - do tego systemu nadaje się tylko Sandboxie w wersji 3.74 (nie jest darmowe i wyświetla reklamy co irytuje...). Poczytałem trochę o programie GeSWall , ale on raczej posiada ochronę rzeczywistą? Jeśli tak to czy można ją wyłączyć? Interfejs nie ma znaczenia (może być eng).
Czekam na wasze propozycje
Odpowiedz
#2
Sbie jest w wersji darmowej i nie wyświetla żadnych reklam Tongue
Odpowiedz
#3
marsellus napisał(a):Sbie jest w wersji darmowej i nie wyświetla żadnych reklam Tongue


Oj, chyba nie - bezpłatna była kiedyś. Spójrz na licencje:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

testowa (shareware)

Jeszcze tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Jest w wersji darmowej tylko ma ograniczoną funkcjonalność Smile

Dodaje poradnik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#5
[quote="Street"] Jest w wersji darmowej tylko ma ograniczoną funkcjonalność Beer
Do pracy z przeglądarką wersja darmowa w zupełności wystarczy Wink
Odpowiedz
#6
Street napisał(a):Jest w wersji darmowej tylko ma ograniczoną funkcjonalność Smile

Dodaje poradnik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dzięki za filmik. Ta ograniczona funkcjonalność czym się objawia dokładnie? Program sam w sobie i tak jest okrojony (co akurat mi odpowiada).
Nie ma na pewno jakiejś zupełnie darmowej alternatywy?

Miquell napisał(a):[quote="Street"] Jest w wersji darmowej tylko ma ograniczoną funkcjonalność Beer
Do pracy z przeglądarką wersja darmowa w zupełności wystarczy Wink


Ja akurat głównie potrzebuje do izolacji pewnych folderów na pendrive i nie tylko. Wersja darmowa pozwoli na to?

Edit/
Obejrzałem filmik i: po 30 dniach wyświetla reklamę, nie ma opcji monitorowania folderów... a na tym mi zależy
Ponawiam pytanie: nie ma jakiejś prostej piaskownicy, którą włączam kiedy chcę i izoluje dany folder? I jak to jest z GeSWall- posiada ochronę w czasie rzeczywistym, a jeśli tak to czy można ją wyłączyć (pytanie do posiadaczy aplikacji).
Odpowiedz
#7
...
Odpowiedz
#8
GeSWall nie działa na systemach 64 bitowych nie jest też kompatybilny z windows 8
Odpowiedz
#9
A BufferZone z tego co pamiętam sprawiał problemy..
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#10
A no tak zapomniałem po instalacji Bufferzone Windows 8 już mi nie wstał
Odpowiedz
#11
W sandboxie po 30 dniachdochodzą dodatkowe komunikatu informujące o korzystaniu z wersji free z czasomierzem ( trzeba chwile poczekać aby zamknąć ). Moim zdaniem warto zainwestowć w wersje płatna i zapomnieć o av praktycznie. Wygoda korzystania w porównaniu z free jest znacząca, tzwwiele piaskownic i automatyczne włączanie danych aplikacji w piasku.Wracając do tematu to ciężko będzie o typową alternatywe, szczególnie że sbxie jako nieliczna z aplikacji obchodzi patchguarda w windowsie...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#12
Tak, Sandboxie warte jest swojej ceny, ale brak funduszy robi swoje. To może inaczej. Ktoś zna aplikacje, która izoluje dany folder od reszty systemu na życzenie? Ta jedna opcja w sumie wystarczy.
Odpowiedz
#13
Nie znam nic podobnego w funkcjonalności i równie prostego, co Sandboxie...tym bardziej na Win 8, bo na ten system bardzo wiele aplikacji jeszcze nie jest aktualizowanych, zwłaszcza zabezpieczających. Nie wymieniono jeszcze np. SysWatch ale i on nie ma kompatybilności z najnowszym systemem Windows, tym bardziej z 64-bit bo na te systemy wiele aplikacji w ogóle nie zmigrowało z 32-bitowych. To niestety przypadłości wieku młodzieńczego dla systemów, że programy nie współpracują z nimi...wielu producentów nie nadąża z różnych przyczyn, wielu nie zrobi tego z powodu ograniczeń technicznych, jakie narzucają nowe systemy...wielu będzie próbować i wypuszczać kolejne "bety" i czasem odniesie sukces.
Sytuację można porównać do np. samochodów na prąd - wszystko pięknie, ładnie, modnie i trendy...tylko nie bardzo gdzie jeszcze jest naładować takie auta.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
FreddieM , z tego co się orientuję, jeszcze trwa konkurs na pięć jednorocznych licencji na kuwetę Sandboxie, mam nadzieję, że nie będzie naruszeniem podanie adresu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powodzenia!
AppGuard / EXE Radar Pro ^ SpyShelter Firewall ^ Sandboxie ^ HitmanPro
-------
Jeśli uczysz się od innych, ale sam nie pomyślisz - to najczystsze oszołomstwo;
Jeśli myślisz, ale nie uczysz się od innych - to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.


Konfucjusz
Odpowiedz
#15
artoor napisał(a): FreddieM , z tego co się orientuję, jeszcze trwa konkurs na pięć jednorocznych licencji na kuwetę Sandboxie, mam nadzieję, że nie będzie naruszeniem podanie adresu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, a w szczególności użytkownikowi artoor . Spróbuję szczęścia w tym konkursie.
Mimo wszystko, jeśli ktoś sobie przypomni bądź natknie się na podobną aplikację niech da znać w tym wątku.
Odpowiedz
#16
Trochę czasu minęło, ale może komuś się przyda. Znalazłem świetną aplikację, która z nawiązką rekompensuje mi możliwości Sandboxie. Jest nią Shadow Defender. Po przerwie znowu jest rozwijany przez autora. Szczerze polecam, a temat... wreszcie do zamknięcia Wink

PS Nie chcę zaczynać nowego tematu. Może znacie darmowy program typu SpyShelter (AntiLogger) na systemy 64 bitowe?
Odpowiedz
#17
FreddieM napisał(a):Trochę czasu minęło, ale może komuś się przyda. Znalazłem świetną aplikację, która z nawiązką rekompensuje mi możliwości Sandboxie. Jest nią Shadow Defender. Po przerwie znowu jest rozwijany przez autora. Szczerze polecam, a temat... wreszcie do zamknięcia Wink

PS Nie chcę zaczynać nowego tematu. Może znacie darmowy program typu SpyShelter (AntiLogger) na systemy 64 bitowe?


Nie ma darmowego niestety.
Odpowiedz
#18
facecik napisał(a):
FreddieM napisał(a):Trochę czasu minęło, ale może komuś się przyda. Znalazłem świetną aplikację, która z nawiązką rekompensuje mi możliwości Sandboxie. Jest nią Shadow Defender. Po przerwie znowu jest rozwijany przez autora. Szczerze polecam, a temat... wreszcie do zamknięcia Wink

PS Nie chcę zaczynać nowego tematu. Może znacie darmowy program typu SpyShelter (AntiLogger) na systemy 64 bitowe?


Nie ma darmowego niestety.


Hmm... w takim razie podajcie nazwy tych płatnych, które uważacie za dobre i które nie moją problemów z Windowsem 8 x64 (oprócz SpyShelter) - przetestuje.

Edit\
Już mam (dzięki użytkownikowi facecik) - Zemana AntiLogger.
Teraz temat na pewno do zamknięcia.
Odpowiedz
#19
Takie tematy raczej nie są do zamknięcia i to z prostej przyczyny...zagadnienie jest z rodzaju tych ogólnych, a rozwój programów wciąż idzie do przodu. Nie ma żadnej gwarancji, że wymieniliśmy wszystkie programy, bo trudno wiedzieć o wszystkich.
BTW...SpyShelter i Zemana to z pewnością nie alternatywa dla Sandboxie Tongue A Shadow Defender jest programem oferującym nieco inny zakres ochrony - jest wirtualizerem dysków, a nie programem do izolacji.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
ichito napisał(a):Takie tematy raczej nie są do zamknięcia i to z prostej przyczyny...zagadnienie jest z rodzaju tych ogólnych, a rozwój programów wciąż idzie do przodu. Nie ma żadnej gwarancji, że wymieniliśmy wszystkie programy, bo trudno wiedzieć o wszystkich.
BTW...SpyShelter i Zemana to z pewnością nie alternatywa dla Sandboxie Tongue A Shadow Defender jest programem oferującym nieco inny zakres ochrony - jest wirtualizerem dysków, a nie programem do izolacji.


1. Temat z punktu widzenia autora, czyli mnie jest do zamknięcia. Co z nim zrobicie to wasza sprawa - lubicie mieć bałagan, ok.
2. Gdzie napisałem, że SpyShelter i Zemana to alternatywa dla Sandboxie? - czytanie ze zrozumieniem...
3. Sandbox to rodzaj wirtualizacji... dokształć się zanim coś chlapniesz ;p

Reasumując SD daje mi te same możliwości co Sandboxie, więc jest świetną alternatywą.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości