Kompatybilność PC Tools i Avast 7
#1
Witam,
Chciałbym się spytać czy zapora PC Tools Plus jest kompatybilna z najnowszym Avastem.Chodzi o to, że na jednym z portali zauważyłem iż ktoś napisał, że firewall ten po połączeniu z Avastem przestaje blokować. Czy ktoś może się orientuje jak to wygląda ? Pytam się ponieważ musiałem niestety rozstać się z Comodo, zaczął strasznie przymulać, więc szukam nowego lekkiego fw.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
U mnie wszystko jest w porządku
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#3
No to super, w takim razie zainstaluje i zobaczę jak się sprawi.
Odpowiedz
#4
Testowałem ten zestaw i po zablokowaniu Chrome w PC Tools przeglądarka nadal mogła łączyć się z Internetem.
Chodzi chyba o to, że przy włączonym module ochrony sieciowej Avasta, ruch sieciowy przechodzi przez ten moduł, pomijając reguły firewalla.
Odpowiedz
#5
Sprawdzę to

EDIT

Nie potwierdzam. W menu Aplikacje dałem na "Blokuj wszystkie" po uruchomieniu Chrome pojawia się komunikat:

Cytat: Strona internetowa jest niedostępna
Nie można znaleźć serwera

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, ponieważ nie powiodło się wyszukiwanie DNS. DNS to usługa sieciowa służąca do translacji nazw witryn na adresy internetowe. Ten błąd jest najczęściej powodowany przez brak połączenia internetowego lub niepoprawną konfigurację sieci. Może być również spowodowany brakiem odpowiedzi serwera DNS lub działaniem zapory sieciowej, która uniemożliwia aplikacji Google Chrome dostęp do sieci.
Avast! 
Malwarebytes Anti-Malware
HitmanPro 
Odpowiedz
#6
Teraz mam inny zestaw więc nie mogę ponownie sprawdzić, może zależy to od konkretnej konfiguracji.
Odpowiedz
#7
Witaj Dragon,

Tak ten problem sporadycznie występował, lecz ze wcześniejszymi wersjami Avasta. Teraznie powinno być żadnych problemów z najnowszą wersją 7 Av. Pragnę poinformować, iż Firewall nie jest już rozwijany.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#8
Mikołaj napisał(a):Pragnę poinformować, iż Firewall nie jest już rozwijany.

Na szczęście w przypadku takiego programu jak firewall, nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Nawet kilka lat nierozwijana zapora może być w czołówce firewalli.
Odpowiedz
#9
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, zapora faktycznie działa i blokuje to co powinna. Jedyne to co trochę mnie zaskoczyło to fakt, że po wcześniejszym ustaleniu reguł dla aplikacji firewall przyblokował program Clockgen oraz wyświetlił zapytanie czy dopuścić do zmian rejestru. Wydaję się mi się, że tak nie powinno być.Poza tym wydaje się działać ok. A to, że ten fw nie jest rozwijany w zupełności mi nie przeszkadza.
Odpowiedz
#10
dragonX napisał(a):Jedyne to co trochę mnie zaskoczyło to fakt, że po wcześniejszym ustaleniu reguł dla aplikacji firewall przyblokował program Clockgen oraz wyświetlił zapytanie czy dopuścić do zmian rejestru. Wydaję się mi się, że tak nie powinno być.

Powinno tak być, bo ta zapora ma moduł ochrony proaktywnej czyli monitorowania zmian nie tylko w plikach systemowych, ale i też w rejestrze. Clockgen to program do podkręcania systemu, więc z konieczności dokonuje zmian w rejestrze...stąd pytanie modułu HIPS o zatwierdzeniu zmian. W oknie reguł zapory dla aplikacji są nie tylko ustalenia dla połączeń sieciowych, ale również dla stopnia ingerencji jakiejś aplikacji w system...to są dwie różne i niezależne sprawy.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#11
Faktycznie już do tego doszedłem Smile A tak w ogóle jeśli mam sprzętowy firewall w routerze to tak naprawdę konieczne jest instalowanie softwarowego fw ?
Odpowiedz
#12
Jeżeli chcesz mieć pełną kontrolę nad ruchem wychodzącym to tak.
Odpowiedz
#13
Czyli sprzętowy firewall po prostu broni słabiej ? Hmm generalnie koniec końców każdy stosowany przeze mnie fw zamulai przycina gry w pewnym stopniupodczas rozgrywki sieciowej. Podejrzewam, że u osób z mocniejszym sprzętem to nie występuje, jednak mój komp jest już trochę wiekowy. Więc co byście powiedzieli na taki zastaw zapora XP do tego Avast Free, Mbam na żądanie i może jeszcze jakiś program typu sandbox w którym można by odpalać przeglądarkę, tylko jaki ? Może sanboxie ?
Odpowiedz
#14
dragonX napisał(a):Czyli sprzętowy firewall po prostu broni słabiej ? Hmm generalnie koniec końców każdy stosowany przeze mnie fw zamulai przycina gry w pewnym stopniupodczas rozgrywki sieciowej. Podejrzewam, że u osób z mocniejszym sprzętem to nie występuje, jednak mój komp jest już trochę wiekowy. Więc co byście powiedzieli na taki zastaw zapora XP do tego Avast Free, Mbam na żądanie i może jeszcze jakiś program typu sandbox w którym można by odpalać przeglądarkę, tylko jaki ? Może sanboxie ?

Raczej nie broni słabiej, a podobnie jak systemowy. Masz jednak wtedy dwie ściany co skutecznie ogranicza Cię przed prostymi metodami (te stosowane są najczęściej). Sam gdyby nie firewall zawarty w pakietach, które obecnie posiadam to nie instaluje dodatkowych zapór.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#15
dragonX napisał(a):Czyli sprzętowy firewall po prostu broni słabiej ?


Nie, ale przykładowo nie pokaże Ci monitu, że nieznany program XYZ próbuje nawiązać połączenie z czymś zewnętrznym.
W dobie gdy kradzież danych i tożsamości jest bardzo częsta ma to niebagatelne znaczenie, bo pozwala "neutralizować" skutki działania chociażby keyloggerów (co z tego że odczyta co wpisywałeś, skoro nie wyśle tego do atakującego).

dragonX napisał(a):Więc co byście powiedzieli na taki zastaw zapora XP


Zapora z Windows XP jest dosyć słaba i nie zapewnia dostatecznego filtrowania.
Gdyby to była Vista/Win7/Win8 to sprawa wyglądała by znacznie lepiej.
FW PC Tools jest bardzo lekki i prosty w obsłudze, czy sprawia problemy na Twoim komputerze?
Odpowiedz
#16
lukasamd napisał(a):Nie, ale przykładowo nie pokaże Ci monitu, że nieznany program XYZ próbuje nawiązać połączenie z czymś zewnętrznym.
W dobie gdy kradzież danych i tożsamości jest bardzo częsta ma to niebagatelne znaczenie, bo pozwala "neutralizować" skutki działania chociażby keyloggerów (co z tego że odczyta co wpisywałeś, skoro nie wyśle tego do atakującego).


Rozumiem, a czy jest jakiś inny sposób aby się przed czymś takim zabezpieczyć ?

lukasamd napisał(a):Zapora z Windows XP jest dosyć słaba i nie zapewnia dostatecznego filtrowania.
Gdyby to była Vista/Win7/Win8 to sprawa wyglądała by znacznie lepiej.
FW PC Tools jest bardzo lekki i prosty w obsłudze, czy sprawia problemy na Twoim komputerze?


Tak naprawdę każdy stosowany przeze mnie fw sprawiał pewne problemy. Dużo gram online, między innymi w Call Of Duty, Battlefielda, gry free to play i przy zainstalowanym fw występują u mnie spowolnienia, czasami zacięcia tych gier. Jedynie przy windowsowym firewallu wszystko działa bezproblemowo, także Avast IS dobrze się u mnie sprawował, niestety na ten program nie mam aktualnie licencji.Co do PC Tools faktycznie jest to chyba najprostsza w obsłudze zapora, ma bardzo przyjazny dla usera interfejs, a także nie zużywa zbytnio zasobów, nie widziałem aby u mnieobciążała cpu w wiekszym stopniu niż 1-2% ale mimo wszystko gry spowalnia. Dlatego szukam właśniealternatywnych metod ochrony.
Odpowiedz
#17
Każdy program filtrujący/kontrolujący działanie innych aplikacji będzie spowalniał ich działanie w sposób mniej lub bardziej widoczny...w końcu najpierw musi "sprawdzić" zgodność jakiejś akcji z tym, co jest zapisane jako akcje dozwolone/zabronione. Tak robi zapora sprawdzając, jak i z czym łączą się aplikacje...robi tak każdy monitor/HIPS/bloker sprawdzając, co i jak się uruchamia/czy ingeruje w system i w jakim zakresie...Z tego też wynika, że jeśli masz stacjonarny komputer z firewallem sprzętowym w miarę dobrze skonfigurowanym, to do kontroli połączeń wychodzących może wystarczyć program typu monitor/HIPS/bloker, bo kontrolowanie nawiązywania połączeń czy nasłuchiwania portów jest raczej standardową kontrolą.
Natomiast jeśli to sprzęt przenośny, to jedynym rozsądnym wyjściem jest wg mnie zainstalowanie dodatkowej zapory programowej.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Widać mam po prostu za słaby komputer i w tym tkwi problem Sad Po przesiadce na Firewall Xpróżnica w wydajności w grach jest u mnie niemalże taka jakbym coś wymienił jeśli chodzi o sprzęt, prócz tego zniknęły dziwne zawieszki kompa, mam nadzieję tylko, że podczas którejś z nich nic mi się nie uszkodziło w komputerze.
Tak mam pc stacjonarny z routerem. A możesz polecić jakiś tego typu bloker ? Najlepiej taki program który można całkowicie wyłączyć łącznie z jego procesami. Ogólnie ciężko dobrać w takiej sytuacji jakieś zabezpieczenie do mojego pc.Aktualnie wrzucam przeglądarkę do sandboxie, oczywiście antywirus też zainstalowany, mam nadzieję, że to dostateczna ochrona póki co, jednak z tego komputera nie tylko ja korzystam niestety.
Odpowiedz
#19
dragonX napisał(a):Witam serdecznie Smile
Zastanawiam się nad lekkim zestawem ochronnym dla mojego pc. Komputer służy głównie do gier i w miarę bezpiecznego surfowania po necie, czasem, choć bardzo rzadko jakieś zakupy na allegro.
System to XP Sp3 a komputer to AMD Athlon X2 3800+, 2gb ram, Nvidia 8600GTS.

Jeśli to ten komputer i ten system, to z tego, co teraz zarekomenduję pójdzie wszystko:
- Outpost Security Suite Free - pakiet nieco zubożony, ale dobrze skonstruowany i zoptymalizowany pod względem kontroli sieciowej i ochrony proaktywnej - przyzwoicie lekki, niekrzykliwy, ma wszystkie podstawowe moduły - jeśli będzie na domyślnych ustawieniach, to dołożyłbym mu SpyShelter Free jako anty-logger.
- Zestaw na bazie Online Armor Free - zapora, świetny HIPS, tryb RunSafer - do tego chmurka od Kingsoft (bez silnika Aviry) lub Avast. Zamiast programu AV można dołożyć darmowy Returnil (wirtualizacja, moduł AV, anti-exe, ukryty kontener na wrażliwe pliki). Wirtualizację można zresztą dołożyć do każdego zestawu, jako opcję na żądanie.
- Jeśli może być program płatny, to proponuję jako zaporę Look''n''Stop (jest o niej na forum u nas)...jako monitor zachowań/HIPS na XP SP3 poza wymienionym SpyShelterem pójdzie na pewno z łatwiej dostępnych ThreatFire, Mamutu, Malware Defender.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#20
Komputer nieco się zmieniła mam teraz lepszą kartę i procesor podkręcony do 2,4 ghz.
Ok dzięki Smile Potestuje te programy i zobaczę jak to będzie chodzić.
Płatne niestety odpadają, ale widzę, że większość tego jest darmowa więc spoko.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości