Bullguard Internet Security 2013 - recenzja
#1
Na naszym forum nie widziałem jeszcze recenzji aplikacji sygnowanej białym "mopsem". A może warto zwrócić uwagę na ten soft ? Postaram się zapoznać Was z tą aplikacją. Sam osobiście nigdy nie miałem do czynienia z tym programem. Nic nie widziałem i nic nie słyszałem ale coś ciągnie mnie do Bullguarda.

Do opisania wybrałem wersję Interent Security 2013 którą możemy pobrać z :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po uruchomieniu asystenta pobierania mamy wybór języka. Brak niestety polskiego dlatego instalację przeprowadziłem w języku angielskim.
Po tej czynności pobrany zostaje właściwy instalator programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Po akceptacji regulaminu następuje instalacja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Krótka chwila i musimy stworzyć swoje konto Bullguard. Zaraz po tym program wyszukuje i pobiera wymagane aktualizacje.
Gdy wszystko się zainstalowało i zaktualizowało, ukazuje się główne okno programu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Zakładka HOME

Żadnych wodotrysków. Czytelnie i prosto. Z tego okna możemy przejść do wszystkich opcji programu.

Sklep - Możemy przedłużyć aktualną licencję. Obecny koszt rocznej licencji na 3 komputery + 5 GB Backupu to 59,95 €/248 zł.
My Bullguard - Zewnętrzny odnośnik. Służy do kontrolowania swojego konta.
Scan, Backup, Ustawienia, Support - wszystko na swoim miejscu.
Bullguard oferuje tzw. Vulnerabilities Scan, czyli skaner zainstalowanych aplikacji pod kątem ich aktualizacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z jednego miejsca możemy sprawdzić co straciło już ważność i pobrać nową wersję. Bardzo ciekawe<!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->

Jest też PC TuneUp. Optymalizacja systemu, wywalanie niepotrzebnych śmieci.

Użytkownik pakietu ma możliwość ręcznego ustawienia co jaki czas mają zostać pobrane aktualizacje, może skorzystać z backupu. Jest też moduł kontroli rodzicielskiej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na utworzonym wcześniej koncie możemy sprawdzić poczynania swojego dziecka. Wszystko jest. Wiele opcji ale jak ze skutecznością? Przeskanowałem najnowszą paczkę tommego czyli 430 złośliwych plików. Bullguard wykrył i usunął 374 pliki co daje nam skuteczność 87% . I tutaj Bullguard nas nie zawiódł.


Na zakończenie dodam, że Bullguard jest piątym programem zabezpieczającym, który dzisiaj instalowałem na swoim komputerze. Był Comodo, Panda i kilka innych. Bullguard zostanie na dłużej.
Odpowiedz
#2
Nigdy więcej tego niedobrego BuldogaSmile
Na początku jest wszystko OK, ale ochrona behawioralna nijak radzi sobie z Ransomami, do tego program domyślnie jest skrajnie automatyczny, ciężko poradzić sobie z wykrywanym FP. Dodatkowo firma niejako zrezygnowała z polskiego rynku, gdyż uznała go za mało opłacalny.
Programik jest za to tani. Można kupić go w zagranicznych e-sklepach orazna Facebooku dawali duże promocje.Naprawdę groszowe sprawy. Jednak z podobnym F secure czy "ojcem" silnika Bitdefenderem nie ma co porównywać.

Lekkością też nie poraża :-)
Odpowiedz
#3
Obciążenie to największy mankament tego pakietu, niestety.

Wysłane za pomocą Samsung Omnia M poprzez Board Express
Odpowiedz
#4
Mnie zawsze interesuje polityka prywatności producenta. Po co jest to konto Bullguard, jakie dane trzeba podać i czy nie dostajemy spamu ze strony firmy?

Piszę ze smartfona. Proszę o pobłażliwość w razie błędów;-)
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#5
Adi odpowiadając na Twoje pytanie :
Przy zakładaniu konta podajemy tylko email i hasło do konta bullguard Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości