15000 zagrożeń dziennie
#1
o tylu pisze Eset na swojej www
Myślę, że na wnioski co do wyboru softu może wpłynąć informacja o liczbie użytkowników.
Ja znalazłem na stronach tych firm:
AVG 70 mln
Alwil (AVAST) 50 mln
Eset 25 mln
Panda 4 mln

dopiszcie jak coś wiecie
Odpowiedz
#2
Kasperski 600 milionów - info ze strony producenta. Tylko co ma ilość wykrywanych nowych zagrożeń dziennie z ilością użytkowników danego produktu? Smile
Odpowiedz
#3
Na bardzo wielu stronach piszą, że Norton to najpopularniejszy antywirus na świecie. Nie znalazłem jednak dokładnej informacji o ilości legalnych i nielegalnych użytkowników. Smile
Odpowiedz
#4
Jurek napisał(a):Na bardzo wielu stronach piszą, że Norton to najpopularniejszy antywirus na świecie. Nie znalazłem jednak dokładnej informacji o ilości legalnych i nielegalnych użytkowników. Smile

A jaki nie jest najpopularniejszy ? Tongue .
Odpowiedz
#5
VenomX napisał(a):A jaki nie jest najpopularniejszy ? Tongue .


Nasz, krajowy Grin
Odpowiedz
#6
Czy da się zapisać 15 tys. dziennie sygnaturek? Wątpię.

Jeszcze jedno mnie ciekawi:: jak to jest, że Symantec nie miał sygnatury wirusa, o którym pisał Jurek na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, a go unieszkodliwił. Heurystyką, czy może jednak jakimś innym mechanizmem? Może tak właśnie działa Sonar???
Odpowiedz
#7
Nikesz napisał(a):Czy da się zapisać 15 tys. dziennie sygnaturek? Wątpię.


Ja to rozumiem raczej jako 15 tys. zagrożeń funkcjonujących danego dnia.
Z tego nowych może być kilka procent

Za to niesamowita jest liczba użytkowników Kasperka - można prosić link na źródło Pablosss?
Odpowiedz
#8
Nikesz napisał(a):Czy da się zapisać 15 tys. dziennie sygnaturek? Wątpię.

Jeszcze jedno mnie ciekawi:: jak to jest, że Symantec nie miał sygnatury wirusa, o którym pisał Jurek na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, a go unieszkodliwił. Heurystyką, czy może jednak jakimś innym mechanizmem? Może tak właśnie działa Sonar???

Heurystyką Nikesz .
Odpowiedz
#9
Jesteś pewny? Bo zobacz, zaraz Jurek napisał, że ściągnął sygnaturkę...
Odpowiedz
#10
Nikesz napisał(a):Jesteś pewny? Bo zobacz, zaraz Jurek napisał, że ściągnął sygnaturkę...

Myślę że chodzi o heurystykę .
Odpowiedz
#11
VenomX napisał(a):
Nikesz napisał(a):Jesteś pewny? Bo zobacz, zaraz Jurek napisał, że ściągnął sygnaturkę...

Myślę że chodzi o heurystykę .


Gdyby by była to heurystyka, to wirus zostałby wykryty już przy skanowaniu prawoklikiem. Moim zdaniem, to SONAR:

Zapewnia w czasie rzeczywistym ochronę przed zagrożeniami i aktywnie wykrywa nieznane zagrożenia bezpieczeństwa na komputerze.
Funkcja SONAR (Symantec Online Network for Advanced Response) identyfikuje nowe zagrożenia na podstawie sposobu działania aplikacji. Funkcja ta zapewnia szybszą reakcję niż tradycyjne techniki wykrywania zagrożeń przy użyciu sygnatur. Funkcja SONAR wykrywa destrukcyjny kod i chroni przed nim komputer, zanim definicje wirusów zostaną udostępnione na serwerze LiveUpdate.
Funkcję SONAR należy włączyć, aby chronić komputer przed nowymi zagrożeniami.
Odpowiedz
#12
Jurek cos podobnego ma KasperskySmile
Odpowiedz
#13
Jurek napisał(a):Gdyby by była to heurystyka, to wirus zostałby wykryty już przy skanowaniu prawoklikiem. Moim zdaniem, to SONAR:


Mnie też się wydaje, że to właśnie Sonar. Podobne cudo ma F-Secure.

Jurek, próbowałeś kliknąć w inne wirusy, których Norton niby nie wykrywa?
Odpowiedz
#14
GData: OutbreakShield
Panda: TruPrevent 2.0 (+kolektywna inteligencja)
...itd, itp
Styl wypowiedzi Jurka przypomina mi rozmowę z maszyną Smile
Może ktoś ma blisko i sprawdzi co u niego?
Odpowiedz
#15
asg napisał(a):Myślę, że na wnioski co do wyboru softu może wpłynąć informacja o liczbie użytkowników.
Ja znalazłem na stronach tych firm:
AVG 70 mln
Alwil (AVAST) 50 mln
Eset 25 mln
Panda 4 mln

dopiszcie jak coś wiecie


Avast ma 70 mln -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z tego co się orientuję, Avira pod koniec 2008 miała +/- 80 mln.
Ładny wynik KAV Grin sam go polecam.

Z tymi 15 000 zagrożeniami dziennie, to przesada. Od kilku miesięcy przeglądam VDF History i jeszcze ani razu nie wykryli danego dnia więcej niż chociaż 10 000 wirusów. Najwięcej było 8800 - po 25 grudnia 2008 lub na samym początku 2009.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#16
Plati napisał(a):
asg napisał(a):Myślę, że na wnioski co do wyboru softu może wpłynąć informacja o liczbie użytkowników.
Ja znalazłem na stronach tych firm:
AVG 70 mln
Alwil (AVAST) 50 mln
Eset 25 mln
Panda 4 mln

dopiszcie jak coś wiecie


Avast ma 70 mln -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z tego co się orientuję, Avira pod koniec 2008 miała +/- 80 mln.
Ładny wynik KAV Grin sam go polecam.

Z tymi 15 000 zagrożeniami dziennie, to przesada. Od kilku miesięcy przeglądam VDF History i jeszcze ani razu nie wykryli danego dnia więcej niż chociaż 10 000 wirusów. Najwięcej było 8800 - po 25 grudnia 2008 lub na samym początku 2009.

Nie bardzo rozumiem czym wy się tak jaracie ? to naprawdę o niczym nie świadczy, bardzo często Kasperskyczegoś nie wykrywa tak samo Avira .
Odpowiedz
#17
ja się jaram Kasperskim bo Rosjanie umieją zrobić coś naprawdę dobrego, niezgodnie ze stereotypami Grin
Poprawka - użytkowników Aviry jest "tylko" 60 milionów -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#18
asg napisał(a):GData: OutbreakShield
Panda: TruPrevent 2.0 (+kolektywna inteligencja)
...itd, itp
Styl wypowiedzi Jurka przypomina mi rozmowę z maszyną Smile
Może ktoś ma blisko i sprawdzi co u niego?

To Twoje asg chaotyczne wypowiedzi bardziej przypominają maszynę. Grin
Napisz jak człowiek o co Ci chodzi, to chętnie odpowiem. Być może nie zbyt szybko bo nie spędzam swego życia tylko na tym forum. Smile
Odpowiedz
#19
uff - jednak żyjesz Smile
nie rozwijam wątku bo zaliczymy bana
Odpowiedz
#20
Ja też Jaram się KASPERSKIM,tak się jaram że aż płonę
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości