Kaspersky PURE 2.0 - krótki opis
#1
Witajcie !
Postanowiłem ze krotko opisze program, który jest u mnie od wczoraj. A jest nim Kaspersky PURE w wersji 2. Gdyby nie promocja na FB, to pakiet nigdy by pewnie u mnie nie zagościł, bo mam (miałem) do niego mieszane uczucia. Instalując rok temu KIS-a, instslator poprosił o restart. Zrobiłem to, program się nie zainstalował, a do tego doszło uszkodzenie sterownika karty siec. Jestem pewien, że to KIS, ponieważ nic innego wcześniej nie instalowałem. Od tamtej pory unikalem Kasperskiego, aż do czasu promocji, kiedy postanowiłem dać firmie 2 szanse. Ale wróćmy do opisu ...
A więc tak :
GŁÓWNE OKNO

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kolor na moje oko to jasno zielony. W górnej części mamy 3 kategorie Kopia Zapasowa, Ochrona Komputera i Kontrola Rodzicielska. Poniżej są dodatkowe narzędzia, dzięki którym pakiet stał się kombajnem do (prawie) wszystkiego Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zacznijmy od Kopii Zapasowej

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tutaj nie ma co się rozpisywać, bo chyba każdy wie o co chodzi. Możemy w wybranej lokalizacji utworzyć kopie ważnych danych lub przywrócić stan komputera z ostatniej kopii.
Ochrona Komputera :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Po lewej stronie okna możemy poprzez klikniecie, przejść do opcji skanowania, uruchomić aktualizację lub po prostu zapoznać się ze stanem ochrony.

Kontrola Rodzicielska:
Możemy wprowadzić hasło, aby nikt nie zmienił nam ustawień

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Główne okno :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Mamy dostęp do raportów i ustawień kontroli.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ja ustawiłem swojemu bratu ograniczenia niestandardowe, ale mamy jeszcze 3 inne profile.
Po kliknięciu ustawienia zostaniemy przeniesienido … ustawień Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Możemy określić czas korzystania z komputera, które aplikacje będą dozwolone, jakie pliki będzie można pobierać (jeżeli zaznaczymy pliki wideo - youtube nie będzie działał)

Na koniec widok z ustawień, których jest sporo. Program ma duże możliwości konfiguracyjne, ale nawet początkujący dadzą sobie rade z konfiguracją według własnych upodobań

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jak na niecałe 2 dni używania pakietu program jest dla mnie trochę skomplikowany, ale po pewnym czasie da się wszystko ogarnąć.
Nie wiem jak z wykrywalnością, ale na razie żadnego wirusa nie z złapałem.
Podczas pisania tego tekstu proces avp.exe zużywał 14 000 K, ale czasami zużycie dochodziło do 71 000 K – dane z systemowego managera zadań. .Po pełnym skanie. ktory trwal ok. 1 h, zuzycie zmniejszylo sie do 7500 K, a nawet 2400 K Smile Program nie mieli już dyskiem i nie jest odczuwalny. Można by rzec - prawie jak Norton.
Ale prawie robi wielką różnicę, bo przed pełnym skanem różnie to z nim bywało, ale mimo wszystko warto skorzystać z tej promocji na facebooku - na pewno się nie zawiedziecie Smile
Zaletą programu jest chmura Kaspersky Security Network, w której sprawdzana jest reputacja plikow oraz liczba osob, ktore pobraly dany plik/program. Ten moduł pakietu ma dużą liczbę użytkowników, dzięki czemu odpowiedź przychodzi bardzo szybko.
Wadą jest to, że program nie obsługuje najnowszych wersji przeglądarek internetowych.

To mój pierwszy opis, więc proszę o wyrozumiałość, ale także jakieś podpowiedzi
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Świetny opis. Dzięki.
Odpowiedz
#3
Spoko Smile Wielkie dzięki
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#4
Mam takie pytanie czy działa menadżer haseł z kacpra w google chrome bo mialem go chwile i jakoś nie chciało hasełek wklejać
Odpowiedz
#5
Bardzo mi przykro, ale tego niestety nie moge ci powiedzieć, bo nie mam takiej przegladarki na swoim komputerze Sad
Ja czekam na wersje ..7 ... po polsku, dostosowana do Win 8 i z obsluga Firefoxa w nowszych wersjach Wink


Dodano: 19 paź 2012, 18:25

Zaktualizowałem troszeczkę tekst i dodałem 2 zdjęcia. Więcej zmian nie przwiduję.
Dziękuję wszystkim za przeczytanie i miłe (jak na razie) słowaGrin
ESET Smart Security
Odpowiedz
#6
Interesujący opis, a Kaspersky co należy mu przyznać po prostu nie jest już tak zasobożerny jak kiedyś.
Odpowiedz
#7
Rzeczywiście krótki ten opis. Smile

Lapidarnie, czyli krótko, ale konkretnie i rzeczowo przedstawiłeś nam ten produkt. Jest OK - jak na debiut. Idea

Jesteś młodym człowiekiem. Co do podpowiedzi do kolejnej recenzji: sugerowałbym nieco dłuższe używanie programu i testowanie paczek z naszego Malware Lab. Ja testuję program przez miesiąc i notuję sobie na bieżąco jakieś uwagi. Potem wybieram najciekawsze i najtrafniejsze z nich do stworzenia recenzji. Spróbuj przed napisaniem kolejnego opisu używać programu przez co najmniej tydzień. Zanotuj: co Ci się spodobało, co nie spodobało, co zaskoczyło pozytywnie, co negatywnie. Rozwiń też bardziej swój osobisty komentarz.

Przykład:

Cytat: Gdyby nie promocja na FB, to pakiet nigdy by pewnie u mnie nie zagościł, bo mam (miałem) do niego mieszane uczucia.


Brakuje takich rzeczy:
Co to była za promocja (jakiś link, opis)? Uzasadnienia, dlaczego miałeś względem niego mieszane uczucia.

Więcej tekstu, mniej obrazków. Pewnie z racji wieku piszesz bardziej emocjonalnie, niż rzeczowo. Ale to nie mankament - a nawet

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Smile

Czekam na kolejny, bardziej dopracowany opis. Idea
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#8
Sam zainstalowałem i muszę stwierdzić że po pierwszym skanowaniu jest praktycznie niezauważalny. Bardzo łatwy w konfiguracji i użytkowaniu.Wink

A no i dzięki za opis. Dobry !
Odpowiedz
#9
ehh tekst byl juz poprawiony, ale cofka wszystko przywrocila do wczorajszego stanu Sad
biore sie za ponowna zmane tekstu.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#10
Mnie zniechęca do Pure to, że kil;ka ważnych funkcji nie działa w Win 64 bit. Wstyd:

Menedżer haseł nie obsługuje 64-bitowych aplikacji we wszystkich 64-bitowych systemach operacyjnych
Bezpieczny pulpit nie działa z 64-bitowymi systemami operacyjnymi
Tryby Bezpieczne przeglądanie oraz Bezpieczne uruchamianie nie działają z systemem Microsoft Windows XP x64
Tryby Bezpieczne przeglądanie oraz Bezpieczne uruchamianie działają z ograniczeniami z systemem Microsoft Windows Vista x64 i Microsoft Windows 7 x64.
Odpowiedz
#11
nawet nie wiedzialem ze takie bledy istnieja Wow
mnie najbardziej irytuje to, ze nie nadazaja z obsluga przegladarek. kilka dni temu wprowadzili obsluge ff 15, a przeciez juz 16.0.1 jest.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#12
Z drugiej strony to Firefox ma głupi system dodatków, bo dodatki muszą być stale uaktualniane ze względu na kompatybilność. Chrome rozwiązał tę sprawę inaczej i nie ma problemów.
Odpowiedz
#13
Był taki okres, że Firefox zachowywał się jak monopolista - myślał, że cały świat się do niego dostosuje. Problemy miał również NIS z jego aktualizacjami. Dzisiaj Firefox ma poważną konkurencję: Chrome, a pewnie też niebawem IE 10. Moim zadaniem Firefox idzie drogą sprzed lat wydeptana własnie przez tę ostatnia przeglądarkę. To droga do niszy.
Odpowiedz
#14
zbir napisał(a):Mnie zniechęca do Pure to, że kil;ka ważnych funkcji nie działa w Win 64 bit. Wstyd:

Wina leży po stronie MS, PatchG. nie przeskoczysz dlatego ograniczenia w funkcjonalności m.in kacpra to rzecz naturalna niestety...
Odpowiedz
#15
ale z tego co czytalem na stronie kasperskiego to chrome w najnowszej wersji tez nie ma wsparcia. ciekawe jak bedzie w wersji 12.02.733, na razie nie instaluje, bo na wersje pl czekam.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#16
Ambient: Śmiała teoria. Kaspersky stworzył program pod Windowsa a nie odwrotnie. Powiedzmy to wyraźnie: Ruscy nie poradzili sobie z problemem. Bitdefender umiał to zrobić, Kaspersky nie.
Odpowiedz
#17
Bo Bitdefender posiada natywną wersję x64, Kasperczak nie. Gdyby przyłożyli się i też taką stworzyli, pewnie nie byłoby takich problemów z kompatybilnością.
Odpowiedz
#18
damian.z napisał(a):ale z tego co czytalem na stronie kasperskiego to chrome w najnowszej wersji tez nie ma wsparcia. ciekawe jak bedzie w wersji 12.02.733, na razie nie instaluje, bo na wersje pl czekam.

Oczywiście, że ma. I to wszystkie wersje: Stabilna, Beta, Deweloperska. Google Chrome po prostu nie sprawdza kompatybilności dodatków, bo cały czas są zgodne.
Odpowiedz
#19
Dzięki za opis.Wink
Odpowiedz
#20
Dobry opisBeer Też bym się skłaniał ku F-Secure, ale skoro wybrałeś KISa to czekamy na kolejne "wrażenia".
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości