ZoneAlarm czy posiada hips ?
#1
Panowie tak jak w temacie, czy samodzielnazapora ZoneAlarm free posiada HIPS?

Zachęcony ostatnimi testami jakie przeprowadzono z ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall również sam zainstalowałem ów pakiecik.
Wszystko ładnie pięknie , moduł antywirusowy szybko skanuje ,zapora internetu nie spowalnia,procka nawet nie obciąża lecz na moim sprzęcie
( Windows XP ;2 Duo CPU @ 2,80 3,46 GB GHz RAM ) pomimo wszystko antywiruspożerał sporo pamięci.
Tak więc powróciłem do Aviry ,która w porównaniu dopakietu ZoneAlarm jest jak piórko. Zainstalowałem zapore ZaneAlarm freedo tegoThreatFire od PC Tools i zaczęły się "schody". Spowolnił się komputer- zawieszał, net również ,pomimo że po wykluczałem wzajemnie Avire z zaporą oraz z
ThreatFirei na odwót , tak aby programy zabezpieczające nie skanowały siebie wzajemnie.
Nic nie pomogło więc odinstalowałemThreatFire i wszystko teraz chodzi gładko.
Pytanieczy zapora ZoneAlarm posiada Hips ?Jeżeli nie, to powinienem coś lekkiegozainstalować...
Odpowiedz
#2
tak ma na 100%

( hm ?? coś innego to comodo firewal)
Odpowiedz
#3
Taka uwaga dotycząca Zone Alarm Free Firewall 110_780_000. Zainstalowałem na laptopie. Po kilku dniach zrobiłem skan komputera za pomocą Malwarebytes Anti-Malware i okazało się, że mam na kompie 15 wirusów, gdzie w nazwie jest podane "zonealarm"... Dziwne! Usunąłem znaleziska, odinstalowałem firewalla i od dzisiaj jestem posiadaczem innego programu TonguePP
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości