Mniej znane rozwiązania vs Malware...
#1
Witajcie,

Chciałbym w tej serii testów programów (antywirusowych?) poświęcić uwagę głównie miej znanym, bezpłatnym rozwiązaniom zabezpieczającym nasze systemy.
Mniej znane... ale czy gorsze? Sprawdźmy więc skuteczność poniższych aplikacji.

Do testu staną:
1) ZenOK 2012<---------- ZDYSKWALIFIKOWANY
2) Roboscan Internet Security
3) Ad-Aware Free Antivirus + 10
4) Spybot Search & Destroy w wersji 2.0 (która jest tak naprawdę jeszcze w wersji beta, dokładniej RC)
5) Spyware Terminator
6) IObit Malware Fighter Free
7) MKS vir Free (by Arcabit) <---------- zakończony, w trakcie dodawania
8) Returnil System Safe Free 2011 3.2.12918.5857
9) EMCO Malware Destroyer 6.3.10.110
10) Crystal Security 2.4.5.31
11) Anvi Smart Defender 1.6
12) Xvirus
13) FortiClient Lite
14) Rising Antivirus free
15) Digital Defender
16) Immunet free (z włączonym CLAMAV)
17) PC Tools™ AntiVirus Free

System testowy:
Maszyna wirtualna z zainstalowanym systemem Windows XP PRO SP3 (+ wszystkie aktualizacje). Pewnie bardziej spostrzegawczy czytelnicy zauważą, iż część ikon jest tych z systemu Vista/7 - tak, były zmieniane IconTweaker''em.
Pamieć ram: 1GB
Procesor 2x 2,6GHz

Teraz już tylko pozostaje mi zaprosić was do oczekiwania pierwszego testu.Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#2
Lukasz_root napisał(a):3) Ad-Aware Free Antivirus + 10


Mnie się wydaje, że to nie jest mniej znane rozwiązanie.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#3
Galactico napisał(a):
Lukasz_root napisał(a):3) Ad-Aware Free Antivirus + 10


Mnie się wydaje, że to nie jest mniej znane rozwiązanie.

Chm. Z całkowitą pewnością Ad-Aware kiedyś (czyt. wersja SE) był bardzo popularnym rozwiązaniem, ale teraz po prostu czas świetności tego produktu minął.Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#4
Lukasz_root napisał(a):1) ZenOK 2012
2) Roboscan Internet Security
3) Ad-Aware Free Antivirus + 10
4) Spybot Search & Destroy w wersji 2.0 (która jest tak naprawdę jeszcze w wersji beta, dokładniej RC)
5) Spyware Terminator
6) IObit Malware Fighter Free

Ten test się nie uda, jeżeli wszystkie programy będziesz testował na tych samych próbkach. Zwróć uwagę, że Spyware Terminator oraz Spybot S&D to programy AntiSpyware, zaś pozostałe to AntiMalware. Chyba, że planujesz test skuteczności przeciwko Spyware.
...
Odpowiedz
#5
Cytat: Chyba, że planujesz test skuteczności przeciwko Spyware.

Właśnie tak planuję. Smile


Dodano: 09 paź 2012, 22:28

ZenOK 2012

Niestety ZenOK 2012 odpada z testu. Powód jest następujący - po czekaniu godziny aż program raczy zakończyć aktualizację mówię dość.

Jeszcze krótko przedstawię kilka suchych faktów:
- brak praktycznie JAKICHKOLWIEK opcji konfiguracyjnych (można jedynie ustawić serwer proxy), na próżno można szukać opcji "ekspert".
- brak menadżera aktualizacji . Program informuje, że się aktualizuje, jednak nie można otworzyć żadnego okienka z informacją o postępie, co pobiera itd. Nie można również niczego skanować podczas aktualizacji.
- wymagane podanie numeru telefonu w celu aktywacji programu (bez której nie można wejść w jego główne okno).
- ogólnie program sprawia wrażenie... pustego... niedokończonego. Jakby w wersji demo.
- brak self-defence.

Ogólny werdykt: NIE POLECAM
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#6
A może mks?Smile
Odpowiedz
#7
Cytat: A może mks?Smile

MKS, hmm. No dobrze Smile
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#8
Lukasz_root napisał(a):MKS, hmm. No dobrze Smile


Sorry za słowa krytyki, ale MKS jest bardziej znany niż się to wydaje. Dla mnie MKS to kawał historii a to, że miał trochę przerwy (pomijając czemu), to nie należy zapominać tego softu. On nie powstał 1 października i nie jest mało znany. Takie jest moje zdanie.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#9
Ja MKS bym zaliczył.. To, że kiedyś guma balonowa turbo była znana i dobra nie znaczy, że dziś tak jest Grin Dodałbym także Normana, K7, FortiClient oraz Anvi Smart Defender
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#10
FortiClient oraz Anvi Smart Defender Ok, ale jakbyś zrobił sondaż wśród nieco starszych użytkowników komputera, to wynik byłby taki, że MKS jest znany. Ogólnie. Po za tym, trochę na siłę robiony ten test. Porównywalny jest pakiet IS z gniotem iobitem. To twoim razem jest fajne?
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#11
Dla mnie nie musi być fajne.. Łukasz ma potrzebę i chęci zrobić taki test to proszę bardzo.. Przez "Mniej znane rozwiązania" rozumiem również także mniej używane, rozpowszechnione, a taki MKS z pewnością do nich należy. Co do testu myślę iż da nam pogląd na jakość zabezpieczeń mniej znanych i rzadziej używanych produktów co również jest przydatną wiedzą.. Z zaproponowanych tutaj stawiam na Ad-Aware- silnik vipre zrobi swoje Smile

A i może jeszcze Twister av?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#12
No, idźmy śladami dp .

Ja proponuje:

TrustPort Internet Security 2013 13.0.4.5077
Returnil System Safe Free 2011 3.2.12918.5857
ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 10.2.078.0
IKARUS anti.virus 2.2.12
FortiClient Lite 4.3.5.472
VIPRE Antivirus 2013 6.0.1488
EMCO Malware Destroyer 6.3.10.110
Crystal Security 2.4.5.31
Anvi Smart Defender 1.6

One są najbardziej mało popularne/mało pobierane.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#13
Autor tematu z pewnością wybierze dobry zestaw Smile

ps. zapomniałeś o webroot
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#14
Ja polecam dołączyć do testu:

Xvirus personal guard, naszego kolegi Wink
Nano Antivirus
Clearsight Antivirus light
FortiClient Lite
Unthreat
Rising Antivirus free
Zillya! Antivirus
Digital Defender
Immunet free (z włączonym CLAMAV)
Kingsoft Antivirus (jest jednak mało znany)
PC Tools™ AntiVirus Free
Celframe Antivirus

Wszystkie darmowe, a takie chciał autor tematu.
Odpowiedz
#15
Mam takie wątpliwości...
- nie wszystkie są programami antywirusowymi...część z nich to programy raczej antyspyware, a więc do określonego rodzaju zagrożeń. Spybot SD, Spyware Terminator czy IoBit wysypią "z definicji" na części próbek i tym samym dowiodą...no właśnie czego? Smile
- nie wszystkie są takie "nieznane" jak choćby Fortinet, Vipre, Ikarus...jeśli mało znane to np. Rising (prawie nieobecny u nas, choć na niektórych portalach jest), Twister od Filseclab, Digital Defender, Digital Patrol, The Cleaner, VirIT eXplorer, Vexira Antivirus...i mnóstwo innych "cudaków" np. stąd Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
Galactico napisał(a):No, idźmy śladami dp .
Ja proponuje:

TrustPort Internet Security 2013 13.0.4.5077

TrustPort jest mało znany?

Galactico napisał(a):ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 10.2.078.0

Chyba też nie należy do niszowych, a jeden z naszych redaktorów dość obszernie go "zbadał" i opisał.

Tak jak zauważyli koledzy wyżej... Należałoby rozróżnić przeznaczenie wymienionych programów. Ponadto "mniej znane rozwiązania" to bardzo kontrowersyjne określenie. Mniej znanenie znaczy chyba rzadziej pobierane/instalowane.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#17
A ja bym dał:
Coranti
Hauri
Tancent

dlatego, że:[Obrazek: RAP-quadrant-Feb-Aug12-12.jpg]
no i są darmowe przez okres testowania Tongue
Odpowiedz
#18
asg napisał(a):Coranti
Hauri
Tancent


Beer prawda
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#19
Ho ho ho. Coś tu się nam temat zagalopował i zaczął żyć własnym życiem. W takim tempie, to ja się do świąt nie wyrobię.Grin
Wracając do programów antispyware - jak już pisałem zostaną przetestowane na oddzielnych paczkach.


Dodano: 10 paź 2012, 21:28

A więc:
Cytat: Nano Antivirus
Clearsight Antivirus light
Zillya! Antivirus
Coranti
Hauri
Tancent
Celframe Antivirus
Unthreat
EMCO Malware Destroyer 6.3.10.110
Powyższe programy z całkowitą pewnością odrzucę, gdyż są tak mało znane, iż uważam ich testowanie jako zwykłą stratę czasu. Równie dobże mógł bym w takim przypadku poznajdywać wszystkie programy ukryte gdzieś w przepastnych zbiorach internetu i serwerów FTP, co uważam za irracjonalne.


Cytat: ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall 10.2.078.0
IKARUS anti.virus 2.2.12
FortiClient Lite 4.3.5.472
VIPRE Antivirus 2013 6.0.1488
Kingsoft Antivirus
TrustPort Internet Security 2013 13.0.4.5077
Te programy są całkiem dobrze znane, więc testować ich nie będę. Tym bardziej, że w większości przypadków były już nie raz testowane.



Cytat:
Returnil System Safe Free 2011 3.2.12918.5857
EMCO Malware Destroyer 6.3.10.110
Crystal Security 2.4.5.31
Anvi Smart Defender 1.6
Xvirus personal guard, naszego kolegi Wink
FortiClient Lite
Rising Antivirus free
Digital Defender
Immunet free (z włączonym CLAMAV)
PC Tools™ AntiVirus Free
A te postaram się przetestować:
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#20
Cytat: Nano Antivirus
Clearsight Antivirus light
Zillya! Antivirus
Coranti
Hauri
Tancent
Celframe Antivirus
Unthreat
EMCO Malware Destroyer 6.3.10.110


A w Twoim teście nie chodzi o to żeby takie właśnie testować + przybliżyć ich możliwości dla użytkowników sg? Chętnie zobaczyłbym Hauri czy Corianti w takim 100% teście nie opłacanym itp. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości