Konto administratora bezpieczne ?
#1
Wielu z was zapewne korzysta z kont administratora jak i uważa , że jest to jak najbardziej bezpieczne, jednak prawda jest inna . Zachęcam do przeczytania artykułu :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Odpowiedz
#2
czytałem dobre ten artykuł
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Ja również go czytałem, uważam jednak że każdy rozsądny użytkownik PC wie że praca na koncie administratora to igranie z losem, mało obeznane w temacie osoby i tak nie zdają sobie sprawy z zagrożenia jakie płynie z pracy na koncie administratora.
Odpowiedz
#4
Konto administracyjne jak sama nazwa mowi powinno sluzyc jedynie do wykonywania czynnosci administracyjnych, czyli zarzadzania systemem, zmianą ustawień, przyznawania praw, itp., a nie do codziennej pracy. Od dawana pracuje na koncie z ograniczeniami i nie zauwazam specjalnie niewygody, poniewaz korzystam z surun odpowiednika linuksowego sudo, co jest bardzo wygodne, pomocne.
Odpowiedz
#5
To, że praca na koncie administratora może być niebezpieczna, to wiadomo nie od dziś. Ja jednak cenię sobie wygodę, pracuję na koncie admina, i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#6
Plati mam tak jak Ty, cóż działamy z premedytacją ze świadomością skutków jakie nam grożą, to zawsze coś Wink.
Odpowiedz
#7
Ja też od początku gdy używam PC działam na koncie admina i żadnych nieprzyjemności z tego tytułu nie miałem Smile
Odpowiedz
#8
Plati napisał(a):To, że praca na koncie administratora może być niebezpieczna, to wiadomo nie od dziś. Ja jednak cenię sobie wygodę, pracuję na koncie admina, i nie miałem z tego tytułu żadnych problemów Smile


W 100% się z tobą zgadzam. Jeśli ktoś jest świadomym userem i nie klika w byle co na każdej stronie oraz umie interpretować komunikaty antywira czy firewalla ten nie ma się czego bać. Oczywiście ryzyko zawsze jest ale mniejsze jeśli ma się dobrze zabezpieczonego kompa+przeglądarkę inną niż IE+rozum i zdrowy rozsądekSmile Ja też od pół roku pracuję na koncie admina i jest ok. W moim przypadku siła przyzwyczajenia i wygodnictwo są zbyt duże żeby przesiadać się na konto zwykłego useraGrin
Heh a Pablosss najpierw pisze, że praca na koncie admina to igranie z losem a w kolejnym poście sam przyznaje że pracuje na koncie adminaGrin
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz
#9
na Windows owszem, pracuję cały czas, ale na Ubuntu tylko w sytuacjach tego wymagających. Microsoft mógł trochę pogłówkować na bezpieczeństwem.
Odpowiedz
#10
Cytat: Microsoft mógł trochę pogłówkować na bezpieczeństwem.

Fakt, mogli najpierw stworzyć dobre zabezpieczenia to by nie było żadnego ryzyka a nie teraz "sugerować" żeby użytkownik nie pracował na koncie admina bo inaczej zrobi sobie kukuGrin M$ jak zwykle się nie popisał.
Avast 8, Sandboxie 4.01.02 (beta), Online Armor Free
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości