Ochrona Androida
#21
Stregobor napisał(a):Nie wiem tylko czy potencjalnie większym zagrożeniem niż wirus/włamanie do telefonu nie jest ryzyko zgubienia/kradzieżySmile


Ja w wypadku straciłem SG S2, nie wiem co z nim się do końca stało, pewnie ktoś go sobie przywłaszczył i trochę się właśnie obawiałem o dane... Policja mi go zablokowała tak, że jest teraz bezużyteczny, ale trochę to jednak trwało.

Niedawno kupiłem S3 i mam zamiar czymś go zabezpieczyć. Słyszałem, że F-Secure Mobile Security podobno pozwala odnaleźć skradzione urządzenie a w ostateczności blokować i usuwać dane. Biorę go pod uwagę.Smile
Odpowiedz
#22
Właśnie w takich sytuacjach dobrze jest mieć jakieś zabezpieczenie. Zanim policja interweniowała mogło być już za późno..
Odpowiedz
#23
ze swojej strony mogę polecić na taką ewentualność

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#24
A ja polecam pakiet AVG, w wersji płatnej - pozwala szybko wejść na odpowiednią stronę i z jej poziomu np. wymusić dźwięk (gdy mamy w domu a znaleźć nie możemy przykładowo), sprawdzić gdzie jest, zablokować kodem, albo wymazać całą zawartość. Nie widzę negatywnego wpływu na działanie.
Odpowiedz
#25
Jeśli mowa o anti-thieft, to z czystym sumieniem mogę polecić Cerebrusa. Ma naprawdę multum opcji i najdokladniejsza lokalizację z programów które testowałem.
Odpowiedz
#26
Ja korzystam z Avast MS. Jeśli telefon zostanie skradziony to jeden sms z telefonu który podałem i danych nie ma Smile

Wysłane z mojego GT-I8160
Odpowiedz
#27
Ja właśnie testuję CMS.
Nie zauważyłem negatywnego wpływu na ogólny komfort pracy ze smartfonem czy zwiększone zużycie baterii (taki przypadek miałem z produktem ESET, który zabijał mi smartfona w kilka godzin).
Odpowiedz
#28
Ja mam Avasta i bdb działaWink
Odpowiedz
#29
a czy korzystał ktoś z Was z softa webroota na androida ?
Odpowiedz
#30
hassasin napisał(a):a czy korzystał ktoś z Was z softa webroota na androida ?

Korzystałem. Również bardzo lekki sofcik.
Odpowiedz
#31
Ja postawiłem na Kaspersky Mobile Security a moduł anty kradzieżowy działa tak samo jak każdy. Kupiłem go dlatego że wydaje mi się najsolidniejszym AV na Android do tego darmowy DroidWall (firewall) i jest dobrze :grin:
Odpowiedz
#32
Znajomy wpadł na genialny pomysł - ma tele z droidem i ciekaw jest konsekwencji zawirusowania telefonu. Ja na to ''no dobra, możemy spórbować'' choć nie do końca jestem przekonany do tego planu.

Jakie są możliwe konsekwencje - brak możliwości dzownienia, wysypywanie się systemu to na pewno.

Zakładając że przyniesie tę xperię - jak pózniej postawić na nowo system?
Odpowiedz
#33
korbennn napisał(a):Jakie są możliwe konsekwencje - brak możliwości dzownienia, wysypywanie się systemu to na pewno.

To chyba wersja lekka, bo prędzej wyciek sms''ów, nr telefonów, połączenia na płatne numery/smsy, próba wyłudzenia innych wrażliwych danych
np. formularze o podanie haseł itp.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#34
buri napisał(a):To chyba wersja lekka, bo prędzej wyciek sms''ów, nr telefonów, połączenia na płatne numery/smsy, próba wyłudzenia innych wrażliwych danych
np. formularze o podanie haseł itp.

Dokładnie. W przypadku śmieci na Androida nie chodzi tyle o to żeby unieruchomić system, tylko wyciągnąć z niego jak najwięcej informacji. Dodatkowo możesz zapłacić wyższy rachunek Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#35
korbennn informacje jak wgrać czysty ROM znajdziesz na forum.android.com.pl Smile
ogólnie mniej więcej :
- ściągasz czysty ROM
- wipe telefonu
- tryb download
- ładujesz odinem
- ponowny wipe i tyle Smile

Tak to wyglądam w przypadku samsunga.. Ale pewnie Xperia niewiele się różni skoro to ten sam system. Radzę przed zabawą zrobić backup np. TitataniumBackup, alby potem mieć all kontakty i ustawienia od razu gotowe Smile
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości