Zone Alarm Free Antivirus + Firewall [Raport Użytkownika]
#21
Ostatnio przeglądając testy na youtube, trafiłem na 3 z tym programem. Pierwszy test wypadł ze 100% skutecznością, a dwa pozostałe niestety porażką dla programu. Postanowiłem więc ponownie sprawdzić ten programik, bo nawet chciałem go zainstalować w swoim systemie. I tak, przeprowadziłem dwa testy:

1. sprawdzenie skuteczności na domyślnych ustawieniach. Niestety ponownie wyszło to co w moim powyższym poście. Program niestety wpuścił infekcję. Próbęprzeprowadziłem dwa razy i w obydwu przypadkach to samo. Niestety program na domyślnych ustawieniach niestety nie umie rozpoznawać co jest dobre a co złe.

2. drugi test postanowiłem przeprowadzić na zmienionych ustawieniach i tu w opcjach firewalla w Basic firewall ustawiłem oba suwaki na High, a w Aplication control, pierwszy na max, a drugi na manual. Program w końcu zaczął pokazywać monity. I tak podczas uruchamiania linków malware, oraz uruchamiania pobranych instalatorów, i plików, program niestety i tym razem wpuścił infekcję. Postanowiłem dzisiaj przeprowadzić ponowny test, tym razem odpalając pliki na dysku. I tu także program poległ wpuszczając infekcję.

Nie wiem na jakiej zasadzie w tym programie działają te moduły, ale jedno jest pewne są kulawe. Jeden plik zostanie zablokowany podczas uruchomienia, a inny wcale nie jest monitowany i zostaje przepuszczony. Instalatory instalują aplikacje wypakowywując malware na dysk, a program nic nie blokuje. W dodatku wpieniające są komunikaty, bo mimo iż blokuje się dany malware z zaznaczeniem aby hips zapamiętał, to i tak zdarza się że hips ciągle w koło pokazuje ten sam komunikat. Minusem jest też to iż program potrafi najpierw pobrać malware na dysk, a potem dopiero sprawdza czy to jest szkodnik.

Jedyną zaleta tego programu jest silnik Kasperskiego, jego wykrywalność jest duża. Prawdopodobnie i firewall, bo na matousec ma 90% skutecznośći, jednak w teście CLT tylko wbił mi 200/340.

No i tyle mojej opinii o tym sofcie.

Wykrywalność programu na tyle mi pod pasowała, że postaram się go połączyć z innym firewallem i zobaczymy co i jak.
Odpowiedz
#22
To że tam jest skaner Kaspersky nie determinuje produktu jako "dobry". Sam moduł skanera plików to nie wszystko, reszta zajmuje się Zone Alarm.

Porównaj te same zachowania/próbki na Kaspersky Internet Security 2013, SW - System Watcher to narzędzie które monitoruje zmiany zachodzace w systemie i ostrzegajacy przed infekcjami Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości