Siemens A-100
#1
Witam. Mam internet w oragne 1.3 mb i uzywam modemu siemens a-100 i teraz taki problem gdyz kupilem 2 komputer ktory bedzie stal w innym pokoju no i problem z internetem, nie znam sie na tym, ale czy da sie jakos "rozdzielic" tak zeby byl internet na tym pierwszym kompie jak i na drugim, mam nadzieje ze mnie zrozumiecie. Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Witaj JustHere !
Oczywiście, że da się "rozdzielić" sieć i to nie tylko na dwa komputery, ale również na inne urządzenia (w tym mobilne jak tablet czy smartphone), które fabrycznie mają możliwość korzystania z internetu. Do tego jednak potrzebny jest router, który podłączysz do swojego modemu (ewentualnie zastąpisz nim swój modem) i który umożliwi Ci podłączenie do internetu dodatkowych urządzeń poprzez kabel lub bezprzewodowo przez WiFi.
Jeden z Kolegów jeszcze całkiem niedawno miał podobną sytuację, którą dyskutowaliśmy na forum - zajrzyj tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
JustHere napisał(a):Witam. Mam internet w oragne 1.3 mb i uzywam modemu siemens a-100 i teraz taki problem gdyz kupilem 2 komputer ktory bedzie stal w innym pokoju no i problem z internetem, nie znam sie na tym, ale czy da sie jakos "rozdzielic" tak zeby byl internet na tym pierwszym kompie jak i na drugim, mam nadzieje ze mnie zrozumiecie. Pozdrawiam.


Warto też wspomnieć, że potrzebny się odbiornik Wifi w tym drugim komputerze. Jeśli to laptop - nie martw się , nowe modele mają wbudowane.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości