Kaspersky Internet Security-recenzja, kompletne wnioski
#1
Dziś trochę inaczej :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Podsumowanie dwóch wersji i wcześniejszych wpisów, praca na konkurs Kaspersky lab Polska.
Odpowiedz
#2
Dokładna recenzja. Rozumiem, że na konkurs czyli nie może być żadnych minusów. Tongue
U mnie na przykład ten pakiet bez pytania odinstalował MBAM przed swoją instalacją.

Możesz poprawić "A więc wnioski" - nie zaczynamy zdania od "A więc".

Poza tym jak zwykle super. Smile
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#3
Minusy są wypisane w treści, tylko nie wprostSmile.
Malwarebytesa usuwa też McAFEE i z tego co pamiętam jeszcze inne programy. Ogólnie jeśli idzie o funkcjonalność, pakiet w zasadzie kosmicznie dopracowany, bardzo pomogła mu chmura. W zasadzie drastycznie mu pomogła.
Odpowiedz
#4
Czyli Alex nawróciłeś się? Chyba nie tylko na potrzeby konkursu? Smile

Ale jak to jest z tym odinstalowywaniem konkurencji?
U mnie przy instalacji 2013 .3370 jak i .4190 nie wyrzucał Malwarebytes''a.
Natomiast pamiętam za czasów v2012, finalna też nie wyrzucała MBAM, dopiero instalator z patchem "abc" w środku - wywalał.

Na ominięcie wyrzucania niekompatybilnych jest przełącznik: setup.exe /pSKIPPRODUCTCHECK=1
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#5
tommy504 napisał(a):Czyli Alex nawróciłeś się? Chyba nie tylko na potrzeby konkursu? Smile


Na jedyną właściwą drogę? Cool

Naprawdę v.2013 , ta stabilna , przystosowana pod Windowsa 8 zachowuje się skrajnie inaczej niż v. 2012 i pierwsza stabilna trzynastka (która miała te kosmiczne 700 MB Ram).
Przyznam ,że KISa musiałem usunąć ze swojego systemu, gdyż po prostu mam za stary komputer i działanie było zbyt odczuwalne, ale teraz np. wyrzucam Bullguarda za to samoWink

Pakiet bardzo dopracowany, Kaspersky Security Network zna wiele plików, w moim odczuciu zbyt tolerancyjny dla Adware (uważam ,że wszelkiego typu Babylony czy SwetIM albo inne 1clickdownloadery i towarzyszące temu malware-torrenty powinny być wykrywane) - tu tak nie jest. Wręcz reputacja takich aplikacji jest pozytywna.

W czasie pełnego skanu mogłem korzystać z komputera, wszystko odbywało się szybko . O i też może działać w automacie lubjako ostry HIPS. Fajny Anti-Spam, dobra kontrola WWW.

Nie ma za bardzo do czego się przyczepićSuspicious


A i leczenie plików. Tę Neshtę rozwalił przebojowo.
Odpowiedz
#6
Adware, niby downloadery, toolbary to bardzo miałki grut, część aplikacji jest nawet podpisana cyfrowo. Wydaje mi się, że bardziej wykrywalność ich zależy od zgłoszeń użytkowników. Choć w niektórej części na pewno jest coś bardziej szkodliwego, wymagającego usunięcia dziadostwa.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#7
No nie ukrywam, ale tego jest najwięcej.Co gorsze często producenci nawet jeśli wrzucą taki plik do bazy, to później wyrzucają jako false positive. Najgorsze są Torrenty pobierane z rozszerzeniem exe. Instaluje się wtedy program 1ClickDownloader, pełno toolbarow i w sumie syf w systemie ogromny. A użytkownicy takie właśnie aplikacje łapią najczęściej.
Odpowiedz
#8
To są tzw. wg. mnie śmieci internetowe, które nigdy nie powinny powstać.
Młody narybek netowy klika we wszystko i wszędzie Wink Czemu się potem dziwić, że infekcja?
Żadnych toolbarów, downloaderów, nigdy, żadnych plików .exe nieznanych, niesprawdzonych bez potrzeby nie uruchamiać.

Ja 90% czasu mam kaspra zastopowanego w trayu, bo i tak nie ma co skanować i sprawdzać non-stop Wink
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#9
Czy Kaspersky faktycznie ma przewagę nad konkurencją?
Odpowiedz
#10
Ja dochodziłem metodą prób i błędów oczywiście na swoim systemie; dawniej był bardzo często format z nieznanych przyczyn mulenia tudzież malwaru, o którym nie miałem wtedy pojęcia Grin
Jako jednosilnikowy może mieć przewagę, resztę dopełni ochrona proaktywna, a dla bardzo czułych z zarazem zaawansowanych jest tryb interaktywny - pyta się o wszystkoSmile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#11
Tommy , czy według Ciebie trzeba coś jeszcze w KIS poprawić?
W porównaniu z innymi programami czegoś mu brakuje?
Odpowiedz
#12
No w 2013 nie ma np. sandboxa, nie wiem o co tu chodzi z tym. Na razie nie mogę Ci odpowiedzieć na to pytanie.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#13
niech najpierw poprawią wydajność, nowy kis jest lżejszy od wersji 2012 ale u mnie strasznie opóźnia wczytywanie stron, jest to dosyć wkurzające.
dużo stron które codziennie przeglądałem dodałem do zaufanych witryn ale chyba nie oto chodzi, nawet obniżenie czułości na najniższy nic nie dało...
takie pakiety jak nis, ais czy avg nie mają tego problemu a przecież też chronią...
Emsisoft
Odpowiedz
#14
Czyli według Ciebie Kaspersky jest uciążliwy? Mnie opóźniał instalację nowego programu, którego nie znała chmura . I to bardzo widocznie.
Odpowiedz
#15
to samo się tyczy trust porta, na początku jest ok, później występuje opóźnienie wczytywania stron.
dla kogoś kto używa komputera do przeglądania paru stron dziennie jest to straszliwie uciążliwe.
Emsisoft
Odpowiedz
#16
Niestety potwierdzam:
Kod:
Czyli według Ciebie Kaspersky jest uciążliwy? Mnie opóźniał instalację nowego programu, którego nie znała chmura . I to bardzo widocznie.
Mam go zainstalowanego na lapku. I tyko jak na razie trzymam go ze względu na świetną wg. mnie ochronę jako samodzielny pakiet oraz kontrolę rodzicielską. Natomoast nie wiem czemu wersja 2012 niby więcej zużywała zasobów natomiast wydawała mi się lżejsza od KIS 2013 podczas pracy: wczytywanie stron, instalacja programów itp.
Windows 10, SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#17
Kiedys jak miałem avasta na starym komputerze, to przez niego miałem ataki sieciowe. Nie radził sobie z wirusami sama myszka mi se chodziła po monitorze i przeglądała foldery systemowe. I mimo to nawetdzis tak twierdze, ze avast i tak jest zerem, mimo ze wykrywalność ma niezłą. No ale wracając do kaspera to go potem zainstalowałem i co się okazało kaspersky uratował mi system, nie dośćże wyczyścił mi system z wirusów to ciągle ktoś próbował mi się dostać do komputera, co chwile ataki sieciowe a kaspersky ciągle blokował atakujący komputer. Oczywiscie pisałem z tym do labu, oni zapewniali mnie ze jestem bezpieczny przed każdym atakiem nawet tym skomplikowanym. Potem czytałem na różnych forach i własnie mówili ze kaspersky posiada najsilniejszą zaporę od pozostałych producentów, od tego czasu jak mnie uratował kibicuje programom Kaspersky w testach.

taka tam mała przygoda z nim Smile
Malwarebytes Anti-Malware
Odpowiedz
#18
A ja proponuję zacząć używać znaków interpunkcyjnych, bo tego postu nie da się przeczytać.
Odpowiedz
#19
już chwilka
Malwarebytes Anti-Malware
Odpowiedz
#20
Mnie się w zasadzie najbardziej w Kasperskym podobała ta multifunkcjonalność. Choć nie ma pełnego Sandboxa , to i tak każdej uruchamianej aplikacji nadaje określoną grupę i nowy , nieznany program nie dostanie pełnych uprawnień. Dodatkowo dobry bloker złośliwych stron i HIPS. Wszystko jest.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości