Comodo - nowy element w autostarcie
#1
Witam !Smile
Dwa dni temu zainstalowałem po raz pierwszy na swoim przenośnym komputerze Comodo Firewall. Chciałem zwiększyć ochronę, ponieważ podłączam się do różnych sieci w różnych miejscach. Wszystko na razie jest okej. Lecz niepokoi mnie jedna rzecz, po instalacji w autostart''cie pojawił się proces: tvnserver.exe. To normalne ? Jak się domyślam to proces programu TightVNC, lecz w żaden sposób nie mam do niego dostępu. Czy to drobnostka, którą nie powinienem się niepokoić ?

Moja Konfiguracja to:
Win7 x86
AVG AV free 2013 + Comodo Firewall
Odpowiedz
#2
Na dwoje babka wróżyła...są strony mówiące, że to zaufany proces

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

są takie, które określają go zaufany lub w zależności od lokalizacji pliku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

są strony gdzie podają, że pod tą nazwą może kryć się malware

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to cytat ze strony producenta
Cytat: How secure is TightVNC?

Although TightVNC encrypts VNC passwords sent over the net, the rest of the traffic is sent as is, unencrypted (for password encryption, VNC uses a DES-encrypted challenge-response scheme, where the password is limited by 8 characters, and the effective DES key length is 56 bits). So using TightVNC over the Internet can be a security risk . To solve this problem, we have plans to implement built-in encryption in future versions of TightVNC.

Na pewno chcesz taki program?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#3
Mam zrzucony BackUp dysku Ghostem z przed instalacji Comodo. Pora powrócić do tego momentu.
Może instalacja czystego Comodo pomoże, bez tych dodatków AntyError i jakiś szybkich pomocy typu GeekBudy ? Lub czeka mnie całkowita rezygnacja z takiego firewall''a.

Skusiłem się na ten pakiet gdyż zajmuje on w rankingach niezłe miejsca, jest cały czas rozwijany no i jest darmowy. Do tego jeszcze można sobie połączyć w sieci domowej komputery zzainstalowany Comodo. Moje środki nie pozwalają chwilowo na Outpost''a, już zainwestowałem w licencje NOD''a na mój stacjonarny komputer.

Jeżeli nie Comodo, to pozostanie przy FW Win7 ? ZoneAlarm raczej za ciężki, a podobno lata świetności ma już za sobą gdy go jeszcze używałem przy internecie przez modem. PrivateFirewall ma problemy z Win7 doszły mnie głosy.
Odpowiedz
#4
Spróbuj Online Armor. Już wersja free zapewnia porządną ochronę i do tego świetny HIPS - masz wszystko pod kontrolą. O konfiguracji można dużo znaleźć i na tym forum i w sieci.
Windows 10, SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#5
Ten plik to element GeekBuddy. Możesz usunąć.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Przywróciłem system. Zainstalowałem Comodo bez GeekBuddy i jest okej, w autostarcie nowy jest tylko proces COMODO.

Teraz pytanie pozostać przy Comodo, czy bardziej polecacie wyżej wymieniony Online Armor ?

Zestaw AVG free 2013 + Comodo firewall + czasami skany Malwarebytes anti-malware, będą wystarczające do ochrony komputera ?
Odpowiedz
#7
DonVitoMarco napisał(a):Przywróciłem system. Zainstalowałem Comodo bez GeekBuddy i jest okej, w autostarcie nowy jest tylko proces COMODO.

Teraz pytanie pozostać przy Comodo, czy bardziej polecacie wyżej wymieniony Online Armor ?

Zestaw AVG free 2013 + Comodo firewall + czasami skany Malwarebytes anti-malware, będą wystarczające do ochrony komputera ?

Pozostałbym przy Comodo, jest łatwiejszy w obsłudze.

Twój zestaw jest bardzo dobry.
Odpowiedz
#8
Tak, będą wystarczające.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Dziękuję wszystkim za porady Smile.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości