Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki)
(28.10.2018, 11:19)Quonirath napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(23.09.2018, 15:45)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Quonirath
Do ochrony przeglądarki polecam zestawienie przeglądarka w Sandboxie + K9 web protection

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


No właśnie Quassar Mam pytanko do ciebie bo posiadam pełną wersję adguarda a nie dodatek do przeglądarki i chciałem zapytać czy poniekąd adguard i K9 web protection a nie będą się dublować z zabezpieczeniami które oferują?

Tak i nie... w Adguard można dodać listy filtrów złośliwych stron typu Malware Domain ale k9 i tak ma lepszą liste z drogiej strony K9 nie blokuje reklam a one potrafią wk****

Sam mam Adguard i k9 razem i nie widze problemu z korzystaniu z nich obu naraz Smile

-bump-
Nie wiem czy będziesz korzystał z płatnej wersji mbam ale ona też posiada filtr ochrony web czy tylko jako skaner na żądanie
imo 3 programy ochronne web to przesada ale jednak jak byś chciał korzystać z MBAM WEB to w Adguard musisz odznaczyć silnik WFP(ustawienia -->sieć) wtedy będzie działał mbam w piaskownicy razem z adguardem
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
No myślałem raczej o wersjach płatnych mbam i zam gdzieś znalazłem ofertę na zam za 10 dolarów na rok wiec tez chyba ciekawa opcja
@Quassar a czy SAP tez oferuje ochronę w czasie rzeczywistym i tzw 0 day ?

Odpowiedz
Przy tym zestawieniu nie będzie sensu kupować do tego jeszcze mbam'a.
Jak ci tan zależy na ochronie rezydencjalnej to SSFW z snadboxie zrobi wiele a jak chcesz bardzo koniecznie behaviora to już lepiej wymień
Zemana i windows defendera na SecrureAplus+ Premium(Tak sap oferuje ochrone w czasie rzeczywistym)

Ale dla mnie wcześniejsze zestawienie zdecydowanie wystarczy.
SpyShelter FW
Sandboxie
Adguard + K9
ZemanaAM + Malwarebytes free- Skan Na żądanie

Lub możesz dowalić Shadow Defendera jak tak chcesz mieś stan nirvany w systemie ^^
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
To jeszcze takie kozę i głupie pytanie ale... wreszcie mam czas żeby usiąść do komputera i zainstalować wszystko i chciałem was zapytać co instalować pierwsze programy zabezpieczające czy najpierw pobrać aktualizacje sytemu? Dodam ze system świeżo zainstalowany wersji 1709

Odpowiedz
Aktualizacje > Sterowniki > Programy
...
Odpowiedz
@Quassar

No właśnie a jak dodać adguard i k9 żeby startowały automatycznie w sandboxie ? W sumie tu pytanie czy w sandboxie maja się uruchamiać czy w piaskownicy ssfw?

Odpowiedz
(23.11.2018, 11:31)Quonirath napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Quassar

No właśnie a jak dodać adguard i k9 żeby startowały automatycznie w sandboxie ? W sumie tu pytanie czy w sandboxie maja się uruchamiać czy w piaskownicy ssfw?

Nie mają się uruchamiać w Sandboxie - każdy program do ochrony systemu ma działać w systemie. W SSFW tym bardziej nie mają się uruchamiać.
Sandboxie służy do uruchamiania programów użytkowych, głównie tych łączących się z siecią, np. przeglądarki www, klient email, komunikatory itp., w celu ograniczenia ilości śmieci (w tym malware) pozostających na dysku, w systemie. O konfiguracji Sandboxie ktoś już chyba pisał artykuł.
Funkcja "Ograniczone aplikacje"(czy jakoś tak) w SSFW służy do narzucania ograniczeń dla wybranych programów, by te nie narobiły szkód w miejscu, do którego nie powinny mieć dostępu - funkcja szczególnie przydatna dla ludzi pracujących na koncie administratora. O funkcjach SpyShelter dużo napisał ichito, choćby tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
@preter to jak się odnieść do tego 
(18.11.2018, 10:18)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale jednak jak byś chciał korzystać z MBAM WEB to w Adguard musisz odznaczyć silnik WFP(ustawienia -->sieć) wtedy będzie działał mbam w piaskownicy razem z adguardem
 


a odnoście artykułu o ssfw pisanego przez ichito to wiem bo w sumie powstał on na moja prośbę  :D

Odpowiedz
Co mogę polecić :

SpyShelter firewall + Kaspersky free
Comodo Firewall + Kaspersky free

Avire bym nie polecił , bo avira i zemana ta sama ochrona dysku bez skanu wczytywanych linków
Odpowiedz
(23.11.2018, 12:39)Quonirath napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@preter to jak się odnieść do tego 
(18.11.2018, 10:18)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale jednak jak byś chciał korzystać z MBAM WEB to w Adguard musisz odznaczyć silnik WFP(ustawienia -->sieć) wtedy będzie działał mbam w piaskownicy razem z adguardem
 


a odnoście artykułu o ssfw pisanego przez ichito to wiem bo w sumie powstał on na moja prośbę  Grin

Przepraszam za opóźnienie Smile

Ogólnie  żaden z programów zabezpieczających nie powinien być uruchamiany w piaskownicy (Sandboxie). Ale... zastanawiam się czy JA czegoś źle nie zrozumiałem. Może chodzi tu o zgodność programów zabezpieczających z Sandboxie i poprawne uruchamianie zadań, funkcji programów, typu skanowanie folderów czy poprawne działanie ochrony WWW antywirusa.
Jeśli chodzi właśnie o drugą kwestię, to Sandboxie w większości wypadków sam sprawdza zgodność z oprogramowaniem i o tym informuje.
Odnośnie MBAM WEB, Adguard i poprawne działanie ich mechanizmów przy korzystaniu z Sandboxie, nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nigdy nie korzystałem z tych trzech programów jednocześnie. Na linii współpracy MBAM i Sandboxie nigdy nie było problemów, bo dawniej był to mój ulubiony zestaw. Ale dodając do tego Adguard kieruj się wskazówkami Quassara - widać ma doświadczenie z tym trio.

Pozdrawiam,
preter
...
Odpowiedz
@preter nie ma za co przepraszać :-)
@Quassar do ciebie mam pytanie bo w systemu domyślną przegkadarką u mnie jest firefox a wcześniej był edge a mimo to panel administracyjny k9 otwiera się automatycznie w IE da się to jakoś zmienić ? bo szukałem ale jakoś nie widzę takiej opcji

Odpowiedz
Tu jest wyjaśnienie odnośnie przeglądarki - wspiera tylko 3 
Cytat:Administration
The K9 Administration interface is only supported for the latest versions of Internet Explorer, Mozilla Firefox, and Safari. Other browsers will not correctly load the K9 Administration site. Please check that you are using the most current version of one of those three browsers.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ale mam najnowszego firefox i jakoś cały czas się uruchamia w stary IE

Odpowiedz
Nie wiem...pisz może do supportu, bo to chyba jedyne wyjście.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Napisałem zobaczymy co odpiszą

Odpowiedz
Do
(18.11.2018, 13:03)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Lub możesz dowalić Shadow Defendera jak tak chcesz mieś stan nirvany w systemie ^^

Hmm... Teraz 35% rabatu na SD może sie skuszę, jakoś bardzo skomplikowany ten soft?

Odpowiedz
Soft jest prosty jak budowa cepa.
3-4 opcje do ustawienia na krzyż.

Wybierasz które dyski/partycje ma chronić
Które pliki dodać do wykluczeń Foldery + pliki rejestru
Lub też jedno razowe zezwolić z menu kontekstowego lub w opcjach.
Można ustawić aby piki tymczasowo ładował do pamięci ram dzięki temu dysk będzie jeszcze mniej katowany + Szyfrowanie pamięci podręcznej dla zwiększenia ochrony przed wyciekiem z pamięci ram.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
SD nie jest skomplikowany,a przy tym niezwykle skuteczny w oferowanych możliwościach. Więcej możesz znaleźć tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Jedynie to możesz nie wiedzieć gdzie dany program trzymie pliki konfiguracyjne itp aby dodać do wykluczonych i nie tracić ustawień lub specjalnie resetować system aby wprowadzić zmian, ale wtedy wystarczy pm do producenta danego oprogramowania Smile
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości