Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki)
Mi chodziło o nortona i jego składniki jak czujesz potrzebę posiadania vpn to kup.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
no własnie z tego powodu pytałem bo nie wiem czy ten vpn to aż tak potrzebna rzecz Smile a jakiś osobny av do zestawu?

Odpowiedz
(08.09.2018, 16:36)Quonirath napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Quassar ja nie chce nie wiadomo ile softu instalować bo też nie wiadomo co nie robię na komputerze i z tego powodu tez pomyślałem o gotowym pakiecie ewentualnie mogę iśc w stronę składaka ale to może polecicie mi jakiegoś av dobrze by było z ochrona www do zestawu sandboxie, ssfw, adguard

W sumie mógłbyś niczego nie dodawać, bo to przy odpowiedniej dozie rozsądku i nabywanych umiejętności może być zupełnie wystarczającym zestawem:
- SpyShelter daje Ci kontrolę nad połączeniami (moduł FW), HIPS kontrolę nad podejrzanymi procesami i akcjami w systemie, moduły anty-logger pozwalają szyfrować uderzenia w klawisze i nadzorować próbę przechwytywania danych z innych urządzeń, daje restrykcje na wybrane obszary z Twoimi danymi zwłaszcza tymi pobranymi z sieci (chroni przed uruchamianiem procesów z newralgicznych lokalizacji), chroni Twoje dane przed nieuprawnionym dostępem ze strony różnych procesów, pozwala też na nakładanie ograniczeń na podatne aplikacje, ale...
- to ostatnie możesz osiągnąć też używając Sandboxie, które poza izolacją może nakładać też restrykcje na uruchamiane programy
- AdGuard daje ochronę prywatności blokując niepożądane treści i elementy śledzące podczas korzystania z przeglądarki albo innych aplikacji korzystających z sieci (jeśli to pełna wersja).

Myślę, że VPN w tej sytuacji może jedynie pomóc wzmocnić ochronę prywatności chroniąc/szyfrując konkretne połączenia z jakimiś newralgicznymi adresami, ale to może mieć znaczenie dla Ciebie...nie wiem tego jednak na pewno Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
No wiesz VPN ok.... tylko też trzeba wiedzieć z czym to sie je.

Samo VPN nie da ci odrazu anonimowości w tle działa masę szajsu które potrafi zdradzić danego użytkownika.
-jak zmienisz ip a zalogujesz sie dalej na stare konto to odrazu wiadomo kim jesteś
-sesja/ciasteczka w przeglądarce , tzw odcisk palca, user agent
-telemetria / zebrane dane po przez aplikacje trzymane na twoim systemie gdzieś m.in w katalogach %Appdata% i nie tylko...
-MAC karty
-ID systemu/Login jak i resztę danych o podzespołach które potrafią zawęzić krąg poszukiwań (m.in w konsoli polecenie "msinfo32" pokaże ci co nie co o kompie)
i wiele wiele innych czynników

Każe połączenie,aktywność wchodzenie na gre czy też strone i ogólne korzystanie z internetu jest niczym plecenie pajęczyny która zostawia ślad...
Bycie totalnie anonimowym jest trudne bo wystarczy 1 punkt splotu/zaczepienia aby skojarzyć, rozpoznać cie.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Panowie to powiedzcie mi jeszcze jedno bo wszyscy mówią że na win10 nie trzeba av bo on za dużo nie moze to co może w takim razie może takie SAP? byłbym skłonny kupić ten program bo zbiera dobre opinie tylko martwi mnie brak ochrony www, a może zamiast SAP kupic Mbam premium?

A jeśli zdecyduje się na norton security premium to czy ssfw może działać razem z zapora norton czy lepiej ta zaporę wyłączyć?

Odpowiedz
@Quonirath

Do ochrony przeglądarki polecam zestawienie przeglądarka w Sandboxie + K9 web protection

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


I jakiś blocker na reklamy ja używam adguard + umatrix na skrypty albo ublock też popularny.

Co masz obecnie zainstalowanie i jak będzie wyglądało ogólne zestawienie?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
@Quassar

Na reklamy mam adguard pełną wersję z dożywotnią licencją, obecnie posiadam ssfw też dożywotnia licencja, Windows Defender i teraz chce dokupić jakie av i Sandboxie chyba a z tego co wiem to ty się dobrze ogarniasz Sandboxie to jakby co pomożesz w konfigu?

Odpowiedz
No to będziesz prawie takie samo zestawienie co ja Grin

-bump-
A kopie zapasowe robisz ?!
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
@Quassar
Niestety nie, może to dla tego żenię przechowuje na komputerze nie wiadomo czego. A więc jaki ten av?

Odpowiedz
Skaner jak to skaner ma skanować i wykrywać co go rozróża to to że korzysta z wielu baz danych i ma też własny mechanizm, możliwość też dokupienia silnika aviry jak nie chcesz mieć tylko skanowania plików w chmurze lub jak nie bedziesz mieć internetu Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


oraz tryb blokady/interaktywny dzięki czemu lubi też popytać o nie zaufane pliki chociaż SSFW zrobi to dokładniej Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Jeszcze przez chwilę zastanawiam się nad zachwalanym tutaj pakietem płatnym od comodo bo on pewnie wymaga mniej uwagi od użytkownika i dodatkowo posiada piaskownice i dobry Hips ale drugiej strony trochę szkoda żeby licka na ssfw dalej leżała i sie kurzyła bo i tak już leży chyba trzy lata

Odpowiedz
Z tego co wiem to płatny pakiet od Comodo różni się tylko wsparciem technicznym oraz rekompensatą w przypadku infekcji
Post sprawdzony przez  MKS_VIR


Odpowiedz
A co waszym zdaniem będzie lepsze, lżejsze etc avira czy norton?

Odpowiedz
Na starym lapku norton śmigał bardzo dobrze i to mimo podbitych ustawień na max.
Odpowiedz
więc chyba zrobię tak jeśli się da oczywiście bo tak na sharewareonsale jest teraz za free bitdefender is roczna licencja i chyba to zgarnę ale wyłączę firewall i zostawię samego AV bo jest ssfw, da się tak zrobić i czy nie będzie żadnych komplikacji ?

Odpowiedz
Licencja w tej promocji jest chyba na pół roku.
Oczywiście że się da.
Jak dobrze ustawisz reguły w SSFW to będzie git.
Odpowiedz
(09.10.2018, 16:28)Quonirath napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

więc chyba zrobię tak jeśli się da oczywiście bo tak na sharewareonsale jest teraz za free bitdefender is roczna licencja i chyba to zgarnę ale wyłączę firewall i zostawię samego AV bo jest ssfw, da się  tak zrobić i czy nie będzie żadnych komplikacji ?

Po co chcesz wyłączyć Firewalla?
Zainstaluj cały pakiet i tyle. Odpisałem Ci w innym temacie jak zrobić Bitka na więcej lat...
Odpowiedz
@"Apocalypse" pytałem o możliwość wyłączenia bo mam dożywotnią licencje na ssfw i to chciałem wreszcie zainstalować a dwie zapory to chyba nie za dobrze

Odpowiedz
(23.09.2018, 15:45)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@Quonirath
Do ochrony przeglądarki polecam zestawienie przeglądarka w Sandboxie + K9 web protection

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



No właśnie Quassar Mam pytanko do ciebie bo posiadam pełną wersję adguarda a nie dodatek do przeglądarki i chciałem zapytać czy poniekąd adguard i K9 web protection a nie będą się dublować z zabezpieczeniami które oferują?

Odpowiedz
Im więcej czytam tym bardziej się skłaniam ku pozostaniu przy Windows defender plus jakiś program typu ZAM lub MBAM oba w wersji premiom oczywiście z funkcją ochrony w czasie rzeczywistym plus do tego ssfw, sandboxie, adguard i k9 co myślicie o takim zestawieniu ?

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości