Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki)
#81
Ale wiesz Writualizacja też jest do obejścia a 2 sprawa to też trzeba wiedzieć w jaki sposób dany program chroni dane a czego nie chroni Grin

Np Shadow Defender cie nie uchroni przed keylogerem o ile nie zresetujesz systemu na nowo do tego czasu jak zostaniesz zainfekowany możesz sie zalogować do kilku ważnych stron przy okazji oddając swoje hasła i loginy Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#82
To prawda, że SD nie chroni przed keylogerem...w tym sensie, że nie wykrywa go i nie blokuje jego działania...bo SD w ogóle nie chroni przed wyciekiem danych. O tym jest cały ostatni akapit w mojej recenzji i nie ma sensu całego tekstu przytaczać. Nie wiem, co miałeś na myśli pisząc o tym, że wirtualizacja jest do obejścia...coś bliżej w tym temacie? Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#83
Na MT jest parę fajnych testów jak gościu uruchamia m.in kalkulator na głównym systemie za pomocą skryptów na wirtualnej maszynie. oba systemy to windows oczywiście ^^

Niestaty nie wiem jak były oba systemy skonfigurowane
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#84
A pewnie ze wszystko da się obejść tylko to już takie popadanie w paranoje i idąc tym tropem to najlepiej odłączyć komputer od internetu :-)

Odpowiedz
#85
To nie chodzi o paranoje, a o wiedzie i doświadczenie, dzięki temu możemy zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

równie dobrze możesz chodzić na golasa jak jaskiniowcy czy jeszcze ostanie prymitywne indiańskie plemiona gdzie zwykły katar bywa dla nich zabójczy jak to kiedyś Cejrowski opowiadał w programie..

lub też taki rasistowski kawał..

Gdy czarny ogląda film dokumentalny jakiejś technologi - myśli po co to się robi.. choć wszystko w filmie zostało już wyłumaczone
a biały myśli jak to zrobić lepiej ^^
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#86
(08.06.2018, 13:57)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale wiesz Writualizacja też jest do obejścia

I chcesz powiedzieć, że wirtualizację łatwiej obejść niż nawet 3-4 progsy? Wink
Sorry, nie kupuję tego Smile
Odpowiedz
#87
Nie jest, wręcz przeciwne dlatego wole je bardziej Smile
A antywirusy stawiam jako jako ostatnią warstwę ochrony za kopią zapasową Grin

Ten dopisek jest nie na miejscu pod moim cytatem zwłaszcza ze to ja zwykle oferuje osobą piaskownice albo wirtualizacje kiedy inni ubóstwiają swoje ESET'y i inne pakiety które zwykle na 0 day polegają a i ze starymi próbkami sporo przepuszczają.

Z myślą o takich ludziach robi sie własnie typowe av-comporatives gdzie mistrzowie kolorowych wykresów bez szczegółów pokazują, który pakiet antywirusowy zabezpieczy cie na 100% CrazeDDD
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#88
(08.06.2018, 20:11)lukasamd napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(08.06.2018, 13:57)Quassar napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ale wiesz Writualizacja też jest do obejścia

I chcesz powiedzieć, że wirtualizację łatwiej obejść niż nawet 3-4 progsy? Wink
Sorry, nie kupuję tego Smile

Też nie Smile
Ale trzeba oddać cesarzowi, co cesarskie" czyli zgodnie z regułą, że nie ma 100% ochrony, nie mamy żadnej pewności, że wirtualizacja takową zapewnia. Po to buduje się ochronę wielowarstwowa, by ewentualne luki w jednej z nich były przykryte/zastąpione przez mechanizmy innej.
Dawniej pakiety IS były dość ubogie w funkcje, teraz mają sporo dodatkowych funkcji wspomagających walkę ze szkodnikami czy zabezpieczanie naszych danych...dają więc pewnie znacznie więcej i możliwe, że nie ma potrzeby dodawać kolejnych narzędzi, które ochronę poszerzają. Z drugiej strony pamiętam opracowanie sprzed lat, w którym badano właśnie pakiety pod kątem podatności i okazało się, że w oprogramowaniu jednego producenta kumulują się one niejako, co wynika ze wspólnego kodu. Dlatego bardziej się skłaniam do rozwiązań opartych na róznych technologiach z różnych źródeł.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#89
dobrze więc tak będzie sandboxie , adguard.i i jakiś av do tego tylko jeszcze jaki ? ewentualnie mogę doinstalować do tego ssfw jeśli nie wymaga on jakiejś specjalnej konfiguracji Smile. no chyba że ktoś pomoże wstępnie go skonfigurować

Odpowiedz
#90
Sandboxie zabezpieczy Ci przy odpowiedniej konfiguracji ochronę przed keyloggerami - ograniczenia dla takich akcji oraz blokowanie połączeń wychodzących. Ale oczywiście to nie moja bajka...moja to SpyShelter Smile Żeby służył dobrze...co znaczy dawał szerszą ochronę, niż domyślnie ustawiona to trzeba w nim zmienić/włączyć trochę ustawień. Trudno opisać możliwe tego warianty...może zajrzyj tu, a potem sam coś skombinuj i ewentualnie zapytaj

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#91
@ichito ja się bardziej obawiam o zapytania które będzie generował ssfsw tzn nie znam wszystkich procesów w windows i nie wiem czy będę wiedział czy zezwolić na daną akcję czy nie Smile a mimo wszystko jaki jeszcze av dodać to zestawu ochrony sandboxie + ssfw+ adguard

Odpowiedz
#92

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Heyka, polecił bym Ci antywirus free od Kasperskiego (o ile masz dobre zdanie na jego temat) lub Avast.



Antywirus od Qihu w miare dobra ochrona przed nie zbyt nowymi zagrożeniami. Fatalna ochrona dot. przeglądarek , sygnatury są o 2 dni do tyłu.

Adaware Antivirus Free dobra ochrona przed zagrożeniami , w wersji free brak filtrowania złośliwych linków - może być ciężki dla systemu.

Avira Free Antivirus dobra ochronna przed zagrożeniami lecz brak modułu filtrowania złośliwych linków.

Kaspersky free jedna z lepszych osłon przeciw zagrożeniom , średnia wykrywalność ,,pup,,

To tak ode mnie Smile
Odpowiedz
#93
kiedyś używałam bardzo długo kasperskyego ale po tym jak pojawiły się plotki w necie na jego temat to zrezygnowałem , nie muszą być to darmowe programy Smile

Odpowiedz
#94
(04.09.2018, 18:48)Quonirath napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ja się bardziej obawiam o zapytania które będzie generował ssfsw tzn nie znam wszystkich procesów w windows i nie wiem czy będę wiedział czy zezwolić na daną akcję czy nie

Jeżeli komputera nie dzielisz z domownikami, to może być sposób, żeby się tego, w praktyce, nauczyć Smile
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#95
@M'cin no akurat trafiłeś bo z nikim nie dzielę tego komputera Smile

Odpowiedz
#96
To bierz cały pakiet od Avasta , na allegro 9 zł za 1 rok Smile
Odpowiedz
#97
Jak chcesz coś dobrego i lekkiego to proponuje Arcabit IS albo MKS_Vir IS.

Pakiety bardzo skuteczne i proste, najlepsza ochrona bankowości z pakietów IS, nie zamulają systemu a dodatkowo masz automatyczne kopie zapasowe (taka ochrona przed ransomware lub skasowaniem plików) plików np. zdjęć czy dokumentów.
Odpowiedz
#98
hehe teraz nie wiem bo aktualnie przebywam w de i raczej szybko nie wrócę a na stronach bitka i nortona promocje , bitak TS 2019 mogę nabyć za 30 euro a nortona w wersji delux za 35 ale gratis vpn premium lub wersja norton premium za 40 euro c0 waszym zdaniem lepiej kupić ? jeśli nortona to czy premium czy delux z gratisowym vpn?

Odpowiedz
#99
To już kwestia twojego zapotrzebowania
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
@Quassar ja nie chce nie wiadomo ile softu instalować bo też nie wiadomo co nie robię na komputerze i z tego powodu tez pomyślałem o gotowym pakiecie ewentualnie mogę iśc w stronę składaka ale to może polecicie mi jakiegoś av dobrze by było z ochrona www do zestawu sandboxie, ssfw, adguard

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości