Płatny pakiet IS (skuteczny i w miarę lekki)
#21
KIS 2015 a KIS Multi-Device to jest to samo Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ja proponuję Tobie cały pakiet od Emsisoft: Internet Security, lub zestaw: Webroot SecureAnywhere Antivirus + Spyshelter Firewall + VooDooShield / NoVirusThanks EXE Radar PRO. Do tego Malwarebytes Anti-Malware ( On Demand ) / Zemana Anti-Malware.
Odpowiedz
#22
Ta druga opcja to za dużo softy do instalacji, wole pakiet juz gotowy taki zainstaluji zapomnij Smile a jak ma się bitdefender is do kis, lepszy,gorszy, lżejszy?

Odpowiedz
#23
Zainstaluj sobie polski ArcaBit, lekki (wiem bo używam) i z BitDefenderem pod maską. Jest 30 dniowa wersja próbna, warto przed zakupem sprawdzić...
Co do skuteczności to są infografiki w temacie ArcaBit na tym forum.
Post sprawdzony przez  Arcabit Internet Security
Odpowiedz
#24
multi device to pewnie chodzi o to że masz klika komputerów ewentualnie tak zwany pakiet domowy czyli PC + Android (telefon)

KIS jest jak najbardziej ok ale jak chcesz inny to mogę ci polecić pakiet od Emsisoft tym bardziej że ostatnio bardzo ładnie go zoptymalizowali i stał sie lekki co mnie zaskoczyło Smile

Jak surfujesz po sieci to polecam uruchamiać przeglądarkę w Piaskownicy "Sandboxie" dodatkowo ochrona i zachowasz higiene skasuejsz wszystkie tymczasowe pliki 1 gestem myszki tak dokładnie jak ccleaner tego nie robi Smile
Jeśli chcesz dodatkowe monitorowanie systemu to polecam program typu Anty-exe czyli NVT Exe Radar Pro dzięki temu żadne nie pożądane aplikacje nie uruchomią sie bez twojej wiedzy.

Masz pare groszy na zbyciu dokup sobie AppGuard jest tani, a potrafi bardzo dobrze nałożyć restrykcje.

Alternatywnie zamiast typowego pakietu zainwestuj trocheje więcej pieniążków w SpyshelterFW i jakiś darmowy skaner av dodaj do tego + MBAM oraz te dodatkowe appy co pisałem powyżej i wyjdziesz na tym rewelacyjne a kasa sie zwróci po 1-2 latach. Popytaj, poszukaj może odkupisz od innych soft za pół ceny Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#25
@Quassar a czy to nie jest tak że spysheltera trzeba jakoś specjalnie dodatkowo konfigurować ? bo ja się na tym aż tak nie znam a wydaje mi się że taki gotowy pakiet ISzainstaluje u zapomnę o tym że jest Smile. Choć ten twój pomysł FW+ AV jest całkiem ciekawy

Odpowiedz
#26
W sumie pakiety powinny być wygodniejsze, ale nie do końca. W przypadku rzeczy które mają w bazach danych może i tak, ale jeśli mówimy o nowych zagrożeniach to i tak będziesz musiał co nie co pozatwierdzać lub poblokować, pododawać wyjątki i generalnie wiedzieć co klikać. Skladak wymagający ingerencji ma tę zaletę, że chcąc- niechcąc musisz się nauczyć co jak funkcjonuje Wink
Człowiek, któremu zazdroszczą najlepszych pomysłów na sygnatury...
Odpowiedz
#27
Powiem szczerze że ta cena SS FW za dożywotnią licencję kusi i to bardzo Smile a czy SS FW nada się też do lapka z prockiem i3 M330 2.13GHz i 4 gb ram ?

PS. A jaki Av płatnydo współpracy z SpyShelter FW ?

Odpowiedz
#28
W SSFW nie trzeba bóg wie co ustawiać, jedynie co to pierwszy komunikat przed uruchomieniem aplikacji może być irytujący ale ja tam nie widzę problemu SSFW mam sporo gier i programów i mam ustawione na Auto zezwól- wysoki poziom i prawie wszystko sam mi ustawia w tle.
Jedynie to mi wyskoczył komunikat w zapytaniu o Action(program do nagrywania) i i CyberGhost 5 klikłem zapamiętaj, zezwól dla potomnych akcji i po krzyku

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przez kolejny tydz cisza, a ustawienie to sekunda więc nie wiem czemu czasem nie którzy ludzie robią z igły widły przy takich programach... a jak nie wiesz czy program/proces o którym jest mowa w monicie zawsze możesz sprawdzić plik w serwisie virustotal gdzie zostanie przeskanowany kilkunastoma antywirusami Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#29
No ok jeśli bym się zdecydował na ssfw tojaki AV płatny do współpracy z tą zaporą ?i czy SS FW nie będzie za ciężki do lapka o którym pisałem wyżej

Odpowiedz
#30
Quonirath napisał(a):No ok jeśli bym się zdecydował na ssfw to jaki AV płatny do współpracy z tą zaporą ?i czy SS FW nie będzie za ciężki do lapka o którym pisałem wyżej
Nie ma obaw...przy kilkukrotnie mniejszej pamięci RAM i na zwykłym dysku działa płynnie i stabilnie Smile SpyShelter nie bazuje na sygnaturach, nie skanuje niczego...on tylko reaguje na zachowanie niezgodne z ustanowionymi regułami - zezwala na to, co dozwolone i blokuje to, co niedopuszczone, a jeśli nie ma reguły to pyta użytkownika.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#31
W sumie gdyby nie promocje i konkursy od emsisoft to bym miał dalej stary zestaw i wypadał nawet lepiej niż przy płatnym av..

Shadow Defender / Sandboxie / Online Armor
Skanery z CD Kaspersky i Avira bootcd oraz MBAM na żądanie raz miecha a i tak nic nie znajdowało od 2 lat....(SD robi swoje a sanboxie chodź sie na 1 rzut oka dubluje z SD to jednak izoluje obszar dla wybranej aplikacji, przy zaawansowanych ustawieniach nawet nakłada restrykcje/pseudo HIPS)

Po zakupie promocyjnym i konkursie wymieniłem OA na SSFW
Mając samo SD i SSFW to pakiet praktycznie najlżejszy i najbezpieczniejszy jaki można złożyć na dzisiejszy dzień + jakieś tam swoje skanery ale uruchamiane tylko podczas skanu na żądanie (1 na miecha czy tam 2 tyg)
Popytaj może ktoś ci odsprzeda SD albo nawet odda kluczyk bo za dawnych czasów było sporo promo, aż za dużo Smile
A jak chcesz jednak płatnego AV to za parę dyszek mogę ci odsprzedać klucz do, do AV firmy Emsisoft o polowe taniej niż mają promo na stronie
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#32
@Quassar dzięki ale jakoś emsisoft do mnie nie przemawia Smile ale teraz jest zonk bo juz miałem brać AV od Kasperskyego ale po tych artykułach co się pojawiły w sieci ( nie wiem co o nich myśleć ) to chyba sobie odpuszczę i AV i KIS-a. Więc zapytam was jaki av do SSFW ewentualnie jaki pakiet zamiast kis-a?

Odpowiedz
#33
Ze względu na fakt że z KIS-a się chyba wyleczyłem to najprawdopodobniej będzie zestaw Emsisoft Anti-Malware + SpyShelter Firewall i teraz kilka pytań...
1. czy przy takich zastosowaniach jak gry fps online(steam, origin), bankowość, poczta elektroniczna, surfowanie po sieci,etc coś mi jeszcze potrzebne do tego zestawu ?
2. czy przy w/w zestawie potrzebne będzie coś do blokowania reklam ?
3. czy potrzebna jest np. sandboxie
Oczywiście jeśli macie jeszcze jakieś propozycję bezpieczniejszego zestawu to chętnie wysłucham Smile

Odpowiedz
#34
1. Ogólnie nie,t o mocny zestaw. Pamiętaj o skanerach na żądanie. HitmanPro, Malwarebytes anti-malware, Eset Scaner Online, Zemana. Podałem cześć, dokładniej wymieniłem.

2. Oczywiście, np uBlock.

3. Nie nie potrzebujesz, w opcjach SSF, masz możliwość włączenia np. przeglądarki w ograniczonym trybie.
Odpowiedz
#35
Może to głupie pytanie ale w jaki celu mi potrzebny ten skaner na żądanie ? i jeśli brać to płatną wersję czy są jakieś darmowe które będą wystarczające ?

Odpowiedz
#36
Taki skaner jest przydatny na wszelki wypadek. Żaden pakiet nie ma 100% skuteczności.
Darmowe wystarczą np. wspomniany przez dolara Malwarebytes w wersji Free.
Odpowiedz
#37
a czy pakiet Emsisoft IS ma hipsa ?
Czy SpyShelter FW może działać razem z zaporą windos7?

Odpowiedz
#38
Ja polecam Bitdefender 2015 najlepszy ja posiadam TS ale też jest IS Smile nie obciąża pcnie muli
Odpowiedz
#39
Niestety w nowym pakiecie nie gości HIPS to już nie to so samo co kiedyś, nie mniej jednak ma na bardzo wysokim poziomie Behavior bloker''a.
Z tego co wiem to SS korzysta po części z usług systemowej zapory dodając przy tym własne innowacje.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
#40
Czy to normalne że przy zainstalowanym SSFW jak wyłączam zaporę systemową wyświetla się komunikat o tym że żadna zapora nie dział mimo że SSFW jest włączony? wygląda to tak jakby system nie widział że jest zainstalowana inna zapora

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości