Jak skonfigurować WiFi
#1
Czy może ktoś mi pomóc i opisać krok po kroku jak zainstalować sterowniki do mojej karty sieciowej.
Posiadam kartę na PCI SparkLAN WL-660R i chciałem korzystać z internetu "radiowego" jednakże nie potrafię skonfigurować połączenia z internetem.
Próbowałem to zrobić na podstawie tego poradnika

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

gdyż Linux wykrywa sieci z którymi chcę się połączyć jednak nie wiem jak i gdzie wpisać login i hasło dostępu. Gdy wykonuje opisane w w/w poradniku kolejne etapy na koniec pojawiają mi się jakieś błędy i internetu nie mam Sad
Dodam że połączenie internetowe chcę skonfigurować na Ubuntu uruchomionym z Pendriva Smile
A tutaj link do moich sterowników, które chcę zainstalować:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Czy to nie jest zwyczajna karta WiFi?
Jeśli masz Ubuntu z Unity to na górze powinieneś mieć ikonkę WiFi.
Odpowiedz
#3
Tak zgadza się to zwyczajna karta WiFi i na górze po prawej stronie mam ikonkę z WiFi tylko co z tego że wykrywa mi sieci jak nie wiem jak wpisać login i hasło dostępu. A przez to nie mogę korzystać z netu.
Odpowiedz
#4
Uhmm no to teraz pytanie czy Ci widzi interfejs.
Wpisz to polecenie:
sudo iwconfig
I pokaż zawartość.
Odpowiedz
#5
Po wpisaniu tej komendy pojawił mi się taki wynik:
Kod:
To run a command as administrator (user "root"), use "sudo <command>".
See "man sudo_root" for details.

ubuntu@ubuntu:~$ sudo iwconfig
lono wireless extensions.

eth0no wireless extensions.

wlan0 IEEE 802.11bgESSID:off/any
Mode:ManagedAccess Point: Not-Associated Tx-Power=11 dBm
Retrylong limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
Encryption key:off
Power Management:off

ubuntu@ubuntu:~$

A tak wygląda screen:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
W aplecie połączeń sieciowych (network manager) nie ma informacji o znalezionym WiFi?
Można się połączyć korzystając z wpa_supplicant, ale to zaawansowane narzędzie.
Odpowiedz
#7
Dobra tam jest Network Manager? Jeśli tak to klika się na ikonę PPM i wybiera swoją sieć, a gdy jest ona zabezpieczona to powinno wyskoczyć okienko aby podać hasło. Oczywiście jak na routerze masz normalnie skonfigurowaną sieć - automatyczne dhcp.

Opcja może być też taka, że standardowe sterowniki wykrywają kartę ale nie obsługują np. szyfrowanych sieci (ja tak mam), więc bez pobrania oddzielnych nic z tego. Tutaj rodzi się pytanie czy twoja sieć jest zabezpieczona i czym? Może spróbuj na chwilę wyłączyć zabezpieczenia i spróbować bez nich się połączyć. O znalazłem coś ciekawego:
Kod:
Encryption: WEP, WPA, TKIP, 802.11i
Nie widzę tutaj WPA2 więc raczej takie zabezpieczenie odpada.
Co wyrzuca konsola po:
Kod:
modprobe rt2500

Tutaj wychodzi, że raczej stery są w systemie ...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jestem wrogiem tego Network Manager, bo to dziadostwo nigdy mi nie działa tak jak trza, więc jeśli masz możliwość to zamień go na WICD - ale na razie powalczmy pod NM.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości