PC Tools IS - Propozycje zmian dla przyszłych wersji
#1
Witajcie Wszyscy,

Jestem ciekaw jakich zmian/nowości w produktach na rok 2013 i dalej..., Polscy użytkownicy oczekują od PC Tools.
Wszystkie pomysły zostaną przekazane do deweloperów w celu rozpatrzenia.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#2
Widzę, że mamy do czynienia z PC Tools Forum Support. Fajnie. Bardzo fajnie. To może ja się wypowiem jako pierwszy. PC Tools nie należy do czołówki, to trzeba powiedzieć szczerze i bez mydlenia oczu. Skoro odstaje od konkurencji, to może warto pochylić się nad darmowym pakietem IS? Why not? Można też odchudzić nowego PC toolsa, dodać HIPS''a, a także moduł behawioralny. Chmurka też jest miło widziana. Również, ale to bardziej do supportu, łatwiejsze wysyłanie plików do analizy, choćby przez konto użytkownika. No i jakieś gratyfikacji z tym związane.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#3
Witam,
przede wszystkim wszyscy użytkownicy będąoczekiwali poprawy wydajności pakietu, gdyż w obecnej wersji programu jest to największa bolączka tego znakomitego pod względem skuteczności pakietu.

I z mojej strony to tyle.
Na koniec zadam jedno pytanie, czy PC Tools korzysta z tej samej chmury co Norton Internet Security czy może ze swej własnej?
...
Odpowiedz
#4
Wydajność jest problemem Wink
Odpowiedz
#5
A to fajnie że taka inicjatywa zagościła na SGBeer
Odpowiedz
#6
Lepsza wydajność, udostępnienie wersji testowych . Z pewnością propozycji zmian byłoby więcej, gdyby każdy mógł ten pakiet w wersji nawet 14 dniowej sobie pobrać i przetestować...
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#7
aope napisał(a):gdyby każdy mógł ten pakiet w wersji nawet 14 dniowej sobie pobrać i przetestować...

"Wersja testowa PC Tools Internet Security oferuje nieograniczony czas ochrony w czasie rzeczywistym, ale nie usuwa wykrytych zagrożeń podczas skanowania na żądanie. Aby uzyskać w pełni funkcjonalną 15-dniową ochronę należy zarejestrować się na stronie producenta."

Źródło: dobreprogramy.pl
...
Odpowiedz
#8
preter - a to przepraszam, nie wiedziałem, że po rejestracji jest w pełni funkcjonalna. Swego czasu chciałem się tym softem pobawić i zwyczajnie nie mogłem z racji braku wersji testowych. Dobrze, że się zmieniło.
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#9
aope napisał(a):Dobrze, że się zmieniło.

Ale tak jest od bardzo dawna. Wiem, bo testowałem pakiet po premierze, jakoś w październiku czy listopadzie poprzedniego roku. Wtedy zauważyłem, że nie usuwa znalezionych szkodników. Później przeczytałem informację na dobreprogramy.pl, zacytowaną powyżej. Nie miałem jednak ochoty na rejestrację.

I to może być kolejny punkt do listy próśb - zniesienie rejestracji na w pełni funkcjonalną 15-dniową wersję programu.
...
Odpowiedz
#10
Galactico napisał(a):Skoro odstaje od konkurencji

Witam,
W najnowszych niezależnych testach produkty PC Tools uzyskują wysokie noty.
Mikołaj napisał(a):Witajcie Wszyscy,

Galactico napisał(a):Można też odchudzić nowego PC toolsa, dodać HIPS''a, a także moduł behawioralny. Chmurka też jest miło widziana.

Co Pan ma na myśli mówiąc "odchudzić"? HIPS jest obecny w produktach PC Tools, moduł behawioralny również w SD i IS. Produkty również pracują w technologii cloud computing, (Firewall, podczas skanowania, pobierania plików - MD5 hash technologia)

McAlex napisał(a):Wydajność jest problemem

Zbyt ogólnie Pan opisał, jeśli można bardziej szczegółowo, będę wdzięczny.

aope napisał(a):udostępnienie wersji testowych.

Nic nie jest jeszcze przesądzone.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#11
Mikołaj napisał(a):
McAlex napisał(a):Wydajność jest problemem

Zbyt ogólnie Pan opisał, jeśli można bardziej szczegółowo, będę wdzięczny.

PC Tools Internet Security w zbyt dużym stopniu obciąża proceosr oraz dysk twardy (I/O), programy uruchamiają się zbyt wolno w porównaniu z innymi pakietami (nawet z Kaspersky IS) Sad , szybkość operacji na plikach też jest niestety słabsza niż u konkurencji. Tak było w listopadzie 2011:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Gdy parę miesięcy temu instalowałem program, by sprawdzić czy program został poprawiony, to się zawiodłem. Mimo mniejszego obciążenia procesora wydajność całego pakietu nadal nie jest do zaakceptowania, gdyż pakiet działa wyraźnie wolniej od konkurencji. Ponadto z powodu zbyt dużego obciążenia skraca się praca na baterii laptopa o ok. 40 minut, a tego w ogóle zaakceptować nie mogę.

Chwilowo nie mogę niestety zainstalować pakietu, by sprawdzić jak się prezentuje na dzień dzisiejszy, ale za kilka dni będzie to możliwe. Wtedy postaram się wrzucić kilka screenów.

Na koniec ponowię pytanie zadane wcześniej: czy PC Tools Internet Security korzysta z tej samej chmury co Norton czy z własnych niezależnych rozwiązań?

Pozdrawiam,
Piotr "preter" M.
...
Odpowiedz
#12
Chodziło mi, że w darmowym IS te komponenty mogły się znaleźć. Ale... człowiek miał jakiś pomysł i został zbesztany. Najlepiej stworzyć ankietę z pięcioma możliwościami do wyboru i w tedy będzie to bardziej czytelne niż przypadkowe sugestie użytkowników ( w tym i mnie), którzy mieli 5 minutowy kontakt z tą aplikacją.
1. PC:
Comodo Internet Security 6, WOT
Odpowiedz
#13
No to i ja dołożę swoje 3 grosze, choć pewnie mało skutecznie, bo odnośnie zapory to i tak wiadomo, że wspierana nie będzie jako osobny produktGrin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
Galactico napisał(a):Chodziło mi, że w darmowym IS te komponenty mogły się znaleźć. Ale... człowiek miał jakiś pomysł i został zbesztany. Najlepiej stworzyć ankietę z pięcioma możliwościami do wyboru i w tedy będzie to bardziej czytelne niż przypadkowe sugestie użytkowników ( w tym i mnie), którzy mieli 5 minutowy kontakt z tą aplikacją.

Jesli miales jedynie 5-minutowy kontakt, to po co w ogole wypowiadasz sie na temat programu, skoro go w ogole nie znasz?... Niech proponuja ci, ktorzy znaja produkt i wiedza, czego nie ma, co jest i co ulepszyc. A dokładne wyjaśnienie sytuacji przez Mikołaja nie nazwałbym zbesztaniem.
Odpowiedz
#15
ichito napisał(a):To drugie 3 grosze...bardzo proszę o aktualizację i nową wersję ThreatFireGrin


Przyłączam się do w/w prośby... ;-)
Odpowiedz
#16
Do końca roku sprawa z TF wg mnie się rozwiąże. (emerytura lub nowa wersja)
Odpowiedz
#17
yaslaw napisał(a):
ichito napisał(a):To drugie 3 grosze...bardzo proszę o aktualizację i nową wersję ThreatFireGrin


Przyłączam się do w/w prośby... ;-)

Ja również się przyłączam!
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#18
Ja również bardzo bym prosił w końcu o aktualizację ThreatFire lub (oby nie) zakończenie tego projektu.
BitDefender Internet Security 2013 | Malwarebytes Anti-Malware | HitmanPro (pełna wersja).
Odpowiedz
#19
Nie masz wyboru Mikołaju, jak widzisz Smile Masz zrobić wszystko, że TF nadal był rozwijany, inaczej nie masz tu czego szukać!

oczywiście żartuję, ale TF to tak fajny program (i dosyć unikalny), że byłoby szkoda, gdyby został porzucony.
Odpowiedz
#20
preter napisał(a):Na koniec ponowię pytanie zadane wcześniej: czy PC Tools Internet Security korzysta z tej samej chmury co Norton czy z własnych niezależnych rozwiązań?


Witam Serdecznie

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, było to spowodowane weekendem, wtedy jest utrudniony kontakt z zespołem.
Tak PC Tools korzysta z tej samej technologii chmury co produkt Norton firmy Symantec.

KaMiL napisał(a):Masz zrobić wszystko, że TF nadal był rozwijany

Zrobię co w mojej mocy, lecz do końca, to nie ode mnie zależy.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości