PC Tools IS - Propozycje zmian dla przyszłych wersji
#21
Mikołaj napisał(a):Tak PC Tools korzysta z tej samej technologii chmury co produkt Norton firmy Symantec.

I jeszcze bardziej mam ochotę na korzystanie z tego pakietu. Tylko ta wydajność None2

Dodano: 04 wrz 2012, 20:03

Wsparcie dla wszystkich przeglądarek internetowych.

Nie pamiętam jak to wygląda w obecnej wersji, ale byłoby miło, gdyby kolejna wersja wspierała wszystkie przeglądarki Smile

Dodano: 05 wrz 2012, 19:51

Znalazłem chwilę czasu, więc zainstalowałem PC Tools IS na czystym systemie Windows Vista z poprawkami i sterownikami i...

Początkowo nie było zbyt dobrze. Program przez cały czas coś robił, strasznie spowalniając komputer, czym mnie bardzo zirytował. Ale...

Po kilkunastu minutach jakie program potrzebował na inteligentne skanowanie i zapoznanie się z procesami oraz po trzech restartach okazało się, że program jest... lekki.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na sreecnie widać małą ilość bardzo małą ilość odczytów i zapisów We/Wy, co jest niewątpliwą zaletą. Jedynie proces pctsSvc.exe ma ich troszkę więcej. Podejrzewam, że jest to proces odpowiadający za wykrywanie malware. Od czasu do czasu proces pctsSvc.exe wykorzysta troszkę więcej procesora i w zasadzie tyle, jeśli chodzi o obciążenie. Program sobie siedzi w tray-u i pilnuje użytkownika Grin

Jest jeszcze proces BDTUpdateService.exe. Zajmuje on do kilkunastu megabajtów pamięci, procesora prawie nie rusza Smile

Przyznam, że nie takim zapamiętałem PC Tools Internet Security 2012. Obecnie z programu można jak najbardziej korzystać. Fajnie, że programiści popracowali nad nim przez miniony rok.

Dwie uwagi techniczne:
- program zainstalowałem i użytkuję z mniejszą bazą danych (są do wyboru dwie: mniejsza i większa), co zapewne wpływa na wydajność
- ustawienia programu domyślne z małym wyjątkiem - włączyłem sobie Behavior Guard (ThreatFire ), bo domyślnie był wyłączony

Popracuję sobie z nim przez kilka dni, zobaczę jak się będzie sprawował. Przełączę się później na większą bazę malware (jest to możliwe z poziomu ustawień programu) i zobaczę jaka będzie różnica w działaniu.
Uruchomię też trochę naszych forumowych "robaczków" z paczek i zobaczę, czy program w wersji darmowej radzi sobie z ich blokadą na ustawieniach domyślnych.
I sprawdzę przy okazji, czy funkcja oszczędzania energii działa jak należy.

Pozdrawiam,
Piotr "preter" M.
...
Odpowiedz
#22
Co się dzieje ThreatExpertem ? Działa coraz gorzej jakiś czas temu nie dało się zalogować a próbki są analizowane przez kilka dni albo wcale.
Odpowiedz
#23
preter napisał(a):okazało się, że program jest... lekki.

Dokładnie tak jest.
Jeśli Pan testował pierwszą bądź drugą kompilację po wydaniu to zgadza się, że wersja z przed roku obciążała system. Lecz było to spowodowane przez moduł ochrony przed ciasteczkami Cookie.
preter napisał(a):Jedynie proces pctsSvc.exe ma ich troszkę więcej.

Z tego co pamiętam jest to proces który odpowiada za realizowanie zaplanowanych zadań , i skanów.
preter napisał(a):Przyznam, że nie takim zapamiętałem PC Tools Internet Security 2012.

Miłe zaskoczenie prawda? : 0
zord napisał(a):co zapewne wpływa na wydajność

Tak wpływa na wydajność lecz nieznacząco, kompaktowa baza natomiast skraca czas trwania skanowania nawet o 50%.
(Prawdopodobnie w nowej wersji nie będzie już wyboru bazy, tylko domyślnie będzie ustawiona kompaktowa, tak jak jest w produktach Nortona.

Pozdrawiam
P.S. Wiem, że jeden z użytkowników dostanie specjalną licencję na przetestowanie pakietu, na łamach tego forum.

zord napisał(a):Co się dzieje ThreatExpertem ?

Witaj, Ma się dobrze. Czas oczekiwania na wynik, zależy od obciążenia serwerów. Średni czas oczekiwania to kilka godzin.
zord napisał(a):próbki są analizowane przez kilka dni albo wcale.

Jeszcze z taką sytuacją się nie spotkałem.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#24
Mikołaj napisał(a):
preter napisał(a):Przyznam, że nie takim zapamiętałem PC Tools Internet Security 2012.

Miłe zaskoczenie prawda? : 0

Bardzo miłe, aż się chce programu używać. Na razie nie zamierzam się go pozbywać Smile

Odnośnie propozycji zmian:
- silnik antimalware mógłby być nieco lżejszy - gdy otworzyłem folder z plikami instalacyjnymi (exe), to PC Tools IS myślał nad nimi znacznie dłużej niż inne popularne programy antywirusowe, jak Avast, AVG czy Avira (ustawienia File Guard na poziomie niskim - domyślne)
- proponowałbym nie zmieniać licencji testowej programu, czyli pozostawić trial bez limitu czasowego Smile

Dodano: 06 wrz 2012, 15:56

Kolejna bardzo ważna rzecz - jak najlepsze wsparcie systemów 64-bitowych
...
Odpowiedz
#25
Dziś ThreatExpert znów nie działa nie można się zalogować i przeglądać raportów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#26
Witaj zord,

Już działa bez problemów.

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#27
Było by miło, gdyby w przyszłej wersji pojawiła się możliwość dodania do wykluczeń całego katalogu , a nie tylko pojedynczych plików.
...
Odpowiedz
#28
preter napisał(a):Było by miło, gdyby w przyszłej wersji pojawiła się możliwość dodania do wykluczeń całego katalogu, a nie tylko pojedynczych plików.


Przekazałem tą ciekawą propozycję zespołowi.

Dziękuję i Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz
#29
Mikołaj...nie słyszałem i nie czytałem...i nie przypominam sobie...żeby w Nortonie i PCtoolsach była opcja uruchamiania wybranych aplikacji w trybie ograniczonym czyli tak jakby wybrany proces uruchamiać na koncie z ograniczonymi uprawnieniami i nie jest to ani klasyczna piaskownica, a ni polityka piaskownicy - raczej polityka restrykcji.
Taką możliwość oferuje Online Armor w postaci trybu Run Safer
Cytat: Limited user accounts offer strong protection, but are rarely used by the majority of computer users. RunSafer makes using an Administrator account safer by running user-selected programs as a Limited user when you are in an Administrator account.
When a program is running using RunSafer, any other program that is launched by this program will also "inherit" the Limited user account restrictions.


Także Privatefirewall jako Restricted/Reduced/Limited Rights (takie określenia są w pliku pomocy)
Cytat: Restricted Rightsfeature which allows rights to be reduced for specific apps on the fly (via Process Detection Alerts) or via Privatefirewall GUI (Processes tab of Advanced Applications Settings)


Podobnie nasz polski SpyShelter ma funkcję "Ograniczone aplikacje" - z pliku pomocy
Cytat: Restricted Apps tab

This features allows you to choose some application that you want to run with
lower privileges. Applications running in restricted mode have limited access to
system resources such as registry keys, files, webcam, microphone, keylogging,
hooks installing, usual administrative tasks (such as stopping, registering, running
services and drivers) and so on.


Poza tym nie pamiętam, ale czy na pewno w zaporze i pakiecie jest opcja wyłączania podpisów cyfrowych?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#30
Witaj ichito,

ichito napisał(a):nie słyszałem i nie czytałem...i nie przypominam sobie...żeby w Nortonie i PCtoolsach była opcja uruchamiania wybranych aplikacji w trybie ograniczonym

Nie ma takiej funkcji w programach PC Tools.

ichito napisał(a):Poza tym nie pamiętam, ale czy na pewno w zaporze i pakiecie jest opcja wyłączania podpisów cyfrowych?

Tak, oczywiście jest funkcja opcja wyłączenia podpisów cyfrowych w IS. (Technologia chmury)

Pozdrawiam

Mikołaj
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości