ESET Smart Security zawiesza się, pomaga tylko restart
#1
Dosłownie przed chwilą doświadczyłem strasznie dziwnej sytuacji. Chciałem ściągnąć najnowszą wersję Google Earth 5.0 z tej strony:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Ściągnął się plik o wielkości 0.99 MB i tutaj ESET kiedy widocznie przy próbie zapisu chciał go zeskanować zaczął wariować totalnie. Nie mam jak zrobić screenów ponieważ komputer zawiesza się kompletnie. Zużycie esetservice - ekrn.exe (w procesach) jest stale 100% procesora. Tylko mechaniczny restart pomaga. Za drugim razem dopiero udało mi się uruchomić menadżera urządzeń i zobaczyć co tak muli strasznie. Mam do was prośbę a w szczególności do posiadaczy ESET Smart Security albo NOD32. Czy możecie sprawdzić czy u was też się komputer zawiesza przy probie zapisania tego pliku bądź też uruchomienia?
Odpowiedz
#2
no i co wracamy do jakiegoś innego antywirusa?
na poważnie jakiś błąd systemowy windowsa może być, mały konflikt.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Mam NOD i żadne problemy nie występują. Proces o jakim pisałeś nie obciąża procka wcale ( zużycie zerowe ).
Odpowiedz
#4
polak900 napisał(a):no i co wracamy do jakiegoś innego antywirusa?


Od ponad pół roku korzystam niezmiennie z ESET Smart Security i nie zmieniam antywirusa. Wracać to sobie możesz ty ale po rozum do głowy.
Odpowiedz
#5
Ja też nie zmieniam antywirusa i nie mam do czego wracać. Co do Google Earth, zaraz ściągnę i napiszę co się dzieje u mnie.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#6
ja od 4 lat korzystam z dobrodziejstw avira lab
obrażasz znowu oj dał byś sobie luz człowieku bo żal bierze
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#7
Ja powiem tak: Przy instalacji Google Earth system przestał działać i musiałem go resetować. Była to wina zapory PC Tools, odinstalowalem ją i program działa. Zżera 45% procesora ale działa Smile Avira też przy Google działa dobrze. Tylko nie mogę do oceanu wejść i skorzystać z przemieszczania się w czasie.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
Czyli miałeś dwie zapory w jednym systemie i był konfliktSmile
Odpowiedz
#9
Miałem PC Tools Firewall. Gdzie widzisz drugą zaporę? Tongue
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Ratatui napisał(a):
polak900 napisał(a):no i co wracamy do jakiegoś innego antywirusa?


Od ponad pół roku korzystam niezmiennie z ESET Smart Security i nie zmieniam antywirusa. Wracać to sobie możesz ty ale po rozum do głowy.


Widzę że masz zainstalowany Eset Smart Security a on posiada firewalla Tongue
Odpowiedz
#11
Problem już rozwiązałem z pomocą techniczną ESET... Okazało się, że po dawnych zabawach z Norton 360 2.0 zostało mi jeszcze sporo śmieci po nim. Zwykły deinstalator Nortona często nie usuwa wszystkiego a dodatkowo miałem jeszcze kilka niepotrzebnych procesów od Symanteca, które wchodziły w konflikt z ESET Smart Security Smile
Odpowiedz
#12
a pisałem że z systemem może być problem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#13
Ratatui napisał(a):Problem już rozwiązałem z pomocą techniczną ESET... Okazało się, że po dawnych zabawach z Norton 360 2.0 zostało mi jeszcze sporo śmieci po nim. Zwykły deinstalator Nortona często nie usuwa wszystkiego a dodatkowo miałem jeszcze kilka niepotrzebnych procesów od Symanteca, które wchodziły w konflikt z ESET Smart Security Smile


Mogłeś przeczyścić komputer i rejestr CCleanerem Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
Plati napisał(a):
Ratatui napisał(a):Problem już rozwiązałem z pomocą techniczną ESET... Okazało się, że po dawnych zabawach z Norton 360 2.0 zostało mi jeszcze sporo śmieci po nim. Zwykły deinstalator Nortona często nie usuwa wszystkiego a dodatkowo miałem jeszcze kilka niepotrzebnych procesów od Symanteca, które wchodziły w konflikt z ESET Smart Security Smile


Mogłeś przeczyścić komputer i rejestr CCleanerem Smile


Czyszczę regularnie CCleanerem i często czymś lepszym: Advenced SystemCare. Jednak takie programy nie usuwają procesów Symanteca działających w tle Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości