wirus na tvn24 heurestyka aviry?
#21
Testy av-comparatives mówią jednoznacznie że to Avira ma lepszą wykrywalność ( zarówno na żądanie jak i ochrony proaktywnej ).
Odpowiedz
#22
Pablosss napisał(a):Testy av-comparatives mówią jednoznacznie że to Avira ma lepszą wykrywalność ( zarówno na żądanie jak i ochrony proaktywnej ).

Tak , owszem ja jednak nie wierzę za mocno w testy , przekonałem się , że w praktyce inaczej to wszystko wygląda . Często Avira zawodzi i do tego ta podatność na fałszywki no i teraz problemy z silnikiem .
Odpowiedz
#23
VenomX napisał(a):
p!otr@$ napisał(a):o alarmy się niebujmy ważne że reagujeGrin

gorszy nod bo jego wykrywanie jest na srednim poziomie,

Praktyka mówi co innego kolego, ile to ja już się nasłuchałem o Avirze, że ma taką świetną wykrywalność , w testach i tu na forum. Jak się okazało wiele nie jest w stanie wykryć za to ESET jak najbardziej . Często też Nod reagował szybciej na dane zagrożenia , Avirawykrywała je na następny dzień , poza tym program ten ma teraz spore problemy oraz denerwują mnie w nim fałszywe alarmy .


Praktyka tak mi dziś mówiła z NODEM że po pół godzinnym testowaniu NODA komputer by wylądował zawirusowany na śmietniku. Zachciało mi się NODA testować Wink
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#24
zbyszek napisał(a):
VenomX napisał(a):
p!otr@$ napisał(a):o alarmy się niebujmy ważne że reagujeGrin

gorszy nod bo jego wykrywanie jest na srednim poziomie,

Praktyka mówi co innego kolego, ile to ja już się nasłuchałem o Avirze, że ma taką świetną wykrywalność , w testach i tu na forum. Jak się okazało wiele nie jest w stanie wykryć za to ESET jak najbardziej . Często też Nod reagował szybciej na dane zagrożenia , Avirawykrywała je na następny dzień , poza tym program ten ma teraz spore problemy oraz denerwują mnie w nim fałszywe alarmy .


Praktyka tak mi dziś mówiła z NODEM że po pół godzinnym testowaniu NODA komputer by wylądował zawirusowany na śmietniku. Zachciało mi się NODA testować Wink

Ja nie mam z nim żadnych problemów u pablosssa też działa sprawnie jak widać .

EDIT

Za to twój Avastłącznie zAvirąnon stop wysyłają fałszywe alarmy .
Odpowiedz
#25
Posłałem posta na forum esetu z tym problemem. Ciekawe co wydumają w tej sprawie Grin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#26
Mi się wydaje że masz jakieś konflikty programów i dlatego NOD nie wykrywa, mimo poprawnej konfiguracji.
Odpowiedz
#27
Ale jakich programów ?. Żadnych ochronnych w tle nie mam oprócz firewall OA. Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#28
A S&D to co jak nie ochrona w czasie rzeczywistym? Smile
Odpowiedz
#29
Właśnie że nie używamgo jako ochrona w czasie rzeczywistym Grin
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#30
A to chyba że tak, sygnaturka mnie zmyliła Smile
Odpowiedz
#31
Przyjdzie wersja 4 NODA to wtedy będę kombinować Smile
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#32
Zrobisz jak uważasz, ja tylko sugeruję co może stanowić problem Smile
Odpowiedz
#33
Prawda jest taka, ze bylem fanatykiem AVIRY. Do niedawna byla swietna, ale te ostatnie falszywki, niewykrywanie niektorych zagrozen, ktore AVAST wykrywa. OStatnio klocila mi sie z Comodo. Choc nigdy wczesniej mi sie to nie zdarzylo. Po prostu po pewnym czasie Utorrent mi sie zacinal. Moze to jakis konflikt sprzetowy... Teraz mam GDATA i nic takiego nie wystepuje. Nastepny mankament, ale to juz przy uzywaniu bety AVIRY 9. Gdy skanowalem folder, gdzie bylo duzo wirusow skan zacinal sie na 99,8%. Czytalem na dobre programy w komentarzach, ze podobny problem ma pewien facet.
Zacina mu sie skan na 84%.

Mozliwe, ze powroce do AVIRY, ale dopiero wtedy kiedy wydadzą stabilna wersje 9 i naprawia bledy, ktore opisalem wyzej. Poniewaz wersja 9 ma lepsza wykrywalnosc, szczegolnie jesli chodzi o
blokowanie stron.

Co do NODA to uzywalem go, bardzo mi sie podobal. Szybki, bardzo dobra wykrywalnosc. Do czasu az kiedys przeslalem kumpeli wirusa i NOD u niej nic nie wykryl. Wtedy mozna bylo zrobic z jej kompem wszystko. Oczywiscie tego nie zrobilemSmile

Rzecz jasna nikt nie musi sie zgadzac z tym co tutaj napisalem. Kazdy uzywa tego co mu odpowiada i sie u niego sprawdzilo.
Odpowiedz
#34
@ELWIS1

Również byłem wielkim fanem Aviry Premium ale okazuje się, że nie jest to solidny i stabilny antywirus. Stosunkowo częste fałszywki, poważne wpadki z wirusami, oraz trudności z ich usuwaniem, problem z ikoną w trayu, aktualizacją i ściąganiem plików. Wygrywanie niektórych testów na wykrywalność, jak się okazuje, o niczym jeszcze nie świadczy. To niedopracowany antywirus.
Odpowiedz
#35
Jurek, ja używam Aviry od przeszło 3 lat, i nigdy nie miałem żadnych problemów z aktualizacjami, usuwaniem wirusów, ściąganiem plików, czy z ikonką w trayu. Może jestem szczęściarzem ale jakoś to mnie ominęło. Teraz jest problem z fałszywkami ale w przyszłym tygodniu zostanie to naprawione.
"To niedopracowany antywirus". Widziałem gorsze..
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#36
ta a który antywir jest dopracowany, każdy ma jakieś mankamenty, ważne że w praktyce się sprawdza a fałszywki to dla mnie żaden problem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#37
Plati napisał(a):Jurek, ja używam Aviry od przeszło 3 lat, i nigdy nie miałem żadnych problemów z aktualizacjami, usuwaniem wirusów, ściąganiem plików, czy z ikonką w trayu. Może jestem szczęściarzem ale jakoś to mnie ominęło. Teraz jest problem z fałszywkami ale w przyszłym tygodniu zostanie to naprawione.
"To niedopracowany antywirus". Widziałem gorsze..


Jesteś Plati fanatykiem tego niemieckiego bubla. Nie pamiętasz jak usuwałeś wiry Combofixem. Daj spokój stary Smile
Odpowiedz
#38
To nie była aluzja ;D Ja też jestem wysoki, ale w tico nie siedziałem, a pandą dobrze mi się jeździło <zlezka>
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#39
Jurek, muszę trochę wyciąć z tego co napisałem w innym temacie Smile
Jurek, sam ściągałem kilkadziesiąt cracków do pewnej gry na początku grudnia i je uruchamiałem po kolei. Fakt trochę avira przysnęła że nie zaalarmowała od razu, ale przy skanowaniu się wszystko wyjaśniło, poprostu definicje były przestarzałe i dlatego musiałem usuwać niektóre wirusy przez Combofixa. Avira usunęła przecież gromadę wirusów Monder, Combofix zajął się Vundo, którego Spybot nie umiał usunąć. Firewall nie reagował o uruchomieniu złośliwego kodu i dlatego miałem takie problemy i nie wiedziałem od razu, skąd te wirusy.

Avira bublem nie jest, Avast jest IMO dużo gorszy (co z tego, że ma te skanery HTTP i antyspyware), ale popularniejszy. Gdyby Avira była bublem nie wygrywałaby tylu testów Smile

U mnie, podobnie jak u ciebie, Avira nie widziała niektórych wirusów, ale imo to nie powód do przesiadki.
Gdyby więcej ludzi używało Aviry, nie byłoby tylu tematów dot. logów na forach Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#40
No cóż, różnimy Plati się w ocenie tego antywirusa. Są ludzie zakochani po grób nawet w MKSie i ArcaVirze. Ja tak kocham tylko swoją żonę Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości