Jaki laptop do pracy, internet, podstawy garfy, itp
#21
Tak z takimi przekonaniami, na podstawie badań wielu sprzętów które przewinęły się przez nasze laboratorium. Z tego samego powodu nie kupię i nie dam się przekonać m.in do dysków Seagate (nie mówię o starych seriach do 250 gb).... Ogólnie 70-80% uszkodzonych dysków które nam się trafiają są właśnie tej marki.
Odpowiedz
#22
Może dlatego skrócili gwarę do 1 roku...
Odpowiedz
#23
Całkiem możliwe. Nawet nie wiedziałem że dają tylko 1 rok gwarancji !? Nie jestem pewien czy jest to zgodne z zapisami UE mówiącymi o długości gwarancji (byłem przekonany że mówią one o przynajmniej 2letniej gwarancji producenta - ale mogę się mylić)
Odpowiedz
#24
buri napisał(a):Panowie z takimi przekonaniami? Laptop wybiera się po opinii na temat modelu, później można się zasugerować wyglądem, a na koniec jak ktoś ma uprzedzenia to marką. Jedne modele są udane inne mniej i na to trza patrzeć, odrzucanie konkretnej marki to trochę głupota - oczywiście można to zrobić biorąc pod uwagę np. nastawienia do klienta, gwarancję.


Nie zgodzę się do końca. Owszem są modele mniej i bardziej awaryjne ale marka też się liczy. Laptopy jednej marki są składane inaczej a drugiej inaczej. Mi się np. najbardziej podobają starsze HP - te są dopiero zrobione porządnie.
Odpowiedz
#25
W UE obowiązują dwa lata gwarancji konsumenckiej. Nawet Apple zostało zmuszone do przedłużenia gwarancji do dwóch lat.
Poza tym jest jeszcze gwarancja udzielana przez sprzedawcę, która również wynosi dwa lata. Także, kupując sprzęt masz okres dwóch lat gwarancji u sprzedawcy bez względu na to jakiej gwarancji udziela Tobie producent.
...
Odpowiedz
#26
Co do Acera

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wszystkie lapki są składane w Chinach niestety. A ludzie piszę, że to im dysk padł a to matryca albo CD-ROM. Prawda jest taka, że w moim Acerze jest dysk WD, płyty Toshiba - tak więc nie różni się to chyba za bardzo między producentami...
Odpowiedz
#27
W moim Samsungu, pamięci, płyta i z tego co pamiętam dvd-rwsą samsunga...
Odpowiedz
#28
No ok. Moja teza jest taka, że producenci wkładają podobne komponenty do laptopów, tak więc zgodnie z tematem - może warto się zainteresować Acerem?
Odpowiedz
#29
X26 napisał(a):No ok. Moja teza jest taka, że producenci wkładają podobne komponenty do laptopów, tak więc zgodnie z tematem - może warto się zainteresować Acerem?

Mam Packard Bell (Acer je produkuje) i nie mogę narzekać, ani razu żadnego problemu ze sprzętem a mam już go niecały rok.
Siostra też ma Acera (nie pamiętam modelu) od kilku lat, przez ten czas tylko obudowa podczas jej transportu trochę się "rozwarstwiła" i Mini Jack "wpadł" z obudowy do środka. Czy to duże uszkodzenia po tylu latach używania? Siostra nie należy do tych co oszczędzają sprzęt Grin.
Odpowiedz
#30
A co myślicie o tych

Samsung NP300E7A-S09PL W7HP

Samsung NP300E7A-S08PL W7HP

Samsung NP300E5A-S06PL W7HP

Samsung NP300E7A-S04PL 6GB W7HP

Samsung NP300E5C-S01PL W7HP

Samsung NP300E7A-S03PL W7HP

który jest bardziej wydajnieszy według mojego opisuczym się tak naprawdę rożnią

Mój budżet się zwiększył wynosi około 2600 i napewno kupuje Samunga tylko nie wiem jakiego ?
Odpowiedz
#31
a może coś z tych bez systemu ale lepsze parametry od tych samsungów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#32
To ja jeszcze raz zaproponuję tego:
preter_m napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Samsung z matową matrycą, szybkim procesorem i5 Ivy Bridge, USB 3.0, Bluetooth 4.0 i Windowsem 7.

Jest wydajniejszy od każdego zaproponowanego przez Ciebie i dodatkowo kosztuje teraz tylko 2399 zł.
...
Odpowiedz
#33
Zakup dokonuje w rtv\euro\agd tam tego modelu nie mają Sad

Dodano: 24 sie 2012, 21:04

Jeśli możecie zobaczce samsungi tam jakie są do 2600\2700 i jaki byl by najlepszy

Dodano: 24 sie 2012, 21:05

Samsung NP-RF511-S08PL W7HP

Dodano: 24 sie 2012, 21:08

Ten jest w dobrej cenie Samsung NP300E7A-S09PL W7HPi chyba jest dość wydajny ?
Odpowiedz
#34
W takim razie ten:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

albo ten:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Różnią się tylko pojemnością dysku twardego, pierwszy ma 500 GB, drugi 750 GB. Wadą obu laptopów jest brak szybkiego złącza USB 3.0.
...
Odpowiedz
#35
a to tym co myślisz NP300E7A-S09PL W7HP
Odpowiedz
#36
Pisałeś, że zależy Tobie na tym, by laptop był lekki. Dlatego odpuść sobie tego kolosa - 17 cali - duży i ciężki. Poza tym ma słabszy procesor i grafikę od tego, który podałem wcześniej.
Jeżeli laptop musi być naprawdę lekki, to rozważ zakup 13 calowego. Aczkolwiek do grafiki to on będzie za mały.

Najlepszym zakupem z oferty RTV/Euro/AGD jest ten, który podałem wcześniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Laptop 15,6 cala i, z tego co napisali, waży tylko 2,3 kg. Szybki procesor, dobra grafika, matowa matryca. Naprawdę dobry model.
...
Odpowiedz
#37
a 4g ramu to nie za mało Sad ?
Odpowiedz
#38
niewiemcokupic napisał(a):a 4g ramu to nie za mało Sad ?

Starczy, jak będzie trzeba więcej to rozbudujesz.
Odpowiedz
#39
To ja polecę x-kom.pl jako sklep jest tańszy w więkoszści wypadków od rtv euro...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

choć muszę dodać że ten model zaproponowany przez preter_m jest w świetnej cenie..
Sam mogę pochwalić serię 3 - nie będziesz żałował tego zakupu...
Odpowiedz
#40
ramu potrzebuje to działania wielu programów na raz, jakieś obróbki grafiki, cięcia filmów itp 4g styknie ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości