Coś lżejszego od MSE ? Comodo czy Outpost ?
#1
Na lapku Lenovo 3000 n200 i Win 7 Home Premium 64bit system z zainstalowanym MSE jest bardzo ociężały, bez MSE śmiga, aż miło. Jakaś alternatywa ? Może Comodo AV (bez FW i Defense) lub Agnitum Outpost Security Suite Free ?? Na kompie nie gram w piraty, mam same oryginalne gry, nie chodzę po xxx, warezach, torrentach itp. w zasadzie sprawdzam pocztę, stronę o sporcie, i kilka innych zaufanych witryn wiec nie potrzebuje kombajnu, nie podpinam pendrive,dobrze, aby AV nie wyświetlał żadnych reklam, które zachęcają do wersji płatnych itp.
Odpowiedz
#2
Polecam Norton AV 2012, bardzo, bardzo lekki (ok. 10-12 MB RAM i praktycznie nie dotyka procesora), raz skonfigurujesz i robi swoje Wink
Jedyny minus... soft płatny Wink
Ewentualnie okres próbny na pół roku Smile
Odpowiedz
#3
Akurat twoje propozycje są dość ociężałe, w języku polskim, za darmo polecam Panda Cloud Antivirus dostępny pod adresem:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

. Program jest lekki, na pewno łatwy w obsłudze, "bezkomunikatowy" i skuteczny jak na twoje wymagania.
Odpowiedz
#4
Comodo do najlżeszych nie należy....
A MSE do pełnego skanu potrzebuje wieki....
I wykryje o wiele mniej niż np. niż np.Emsi, MBAM czy Hitman Wink
Odpowiedz
#5
Laptop HP 0,9 GB RAM, CPU 1,8 GHz...do wczoraj były na nim tylko Look''n''Stop, Mamutu w czasie rzeczywistym...skanery AV i wirtualizacja na żądanie. Od wczoraj Outpost SS Free i Mamutu. OSS to chyba najlżejszy pakiet, jaki testowałem...dwa stale działające procesy i niecałe 25-27 MB zużycia RAM przy bardzo kulturalnym zużyciu procesora.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Na twoje wymagania wystarczy w zasadzie tylko dobry antywirus - AVG Free, Panda Cloud, Avast Free. Dobrym antywirusem jest także AdAware AntiVirus Free, na naszym forum znajdziesz testy tego programu.
Do blokowania reklam na stronach polecam program AdFender - blokuje reklamy niezależnie od przeglądarki. W opcjach programu wystarczy zasubskrybować listy EasyList, EasyPrivacy oraz AdBlockList.org. Ot cała konfiguracja.

I w zasadzie to tyle w Twoim przypadku.
Pozdrawiam Smile
...
Odpowiedz
#7
Możesz również spróbować Kingsoft AV. Testuję go od 3 dni i muszę powiedzieć, że jest nieprzyzwoicie lekki (w stanie spoczynku około 6 - 7 MB RAM), skuteczność na dobrym poziomie a jeżeli odwiedzasz tylko zaufane witryny, to powinno wystarczyć.
Odpowiedz
#8
ktośtam napisał(a):jest nieprzyzwoicie lekki (w stanie spoczynku około 6 - 7 MB RAM)

Łoj... to u mnie było chronicznie przynajmniej 30 mega.... Widać poprawili coś Wink
W takim razie również polecam przetestowanie Smile
Odpowiedz
#9
Istotna sprawa: Miquell miałeś wesję cloud, czy tę z silnikiem Aviry?
Odpowiedz
#10
cloud, ale to było jakiś czas temu...
Odpowiedz
#11
Żeby nie było, że ściemniam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#12
ktośtam napisał(a):Żeby nie było, że ściemniam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ani przez chwilę nawet tak nie pomyślałem - żeby nie było Wink
Odpowiedz
#13
ktośtam napisał(a):Istotna sprawa: Miquell miałeś wesję cloud, czy tę z silnikiem Aviry?


Ta wersja z silnikiem aviry [standard monitor]rezerwuje sobie 195MB w ram procesor 10% bezprzerwy [tak pokazywał Process Hacker 5-6 dni temu]no niestety dość szybko wyleciał by był gorszy niż typowy KasperskiSmile [mam dość stary komputer]
Ubuntu [13.10] [Unity] [x64]
Odpowiedz
#14
Witam, zrobiłem przez całą noc prosty test. Format + reinstalacja Win7HP64bit + aktualizacje + MSE i jaki jest wynik ? Dziwny. Zrobiłem 4 reinstalacje, co drugi raz komputer z MSE działał ok. Pierwsza instalacja = zamułka, druga = ok, trzecia zamulka, 4 - ok.

O co chodzi ?

Sprzęt jest sprawny, ram sprawdzony MEMTESTEM, Prime95, dysk sprawdzony, HDTune, HDTach, SMART w HDD SCAN - ok. Zresztą dysk nowy (hybryda 500gb od seagate).


Zrobiłem jeszcze jeden reinstal i zainstalowałem Comodo AV - jak najbardziej ok, nic nie spowalniało, od instalowalem i zainstalowalem Outpost SS Fre - to samo, system responsywny, nie odczuwalem zamulenia.

I badz tu czlowieku mądry ? Comodo czy Outpost ? Ten Malware scaner w outposcie to normalny antyvirus ?

Kingsoft = made in china, odpada zdecydowanie nie chce miec nic wspolnego z tym krajem, wystarczy zobaczyc ze chiny maja "wlasny internet".
Odpowiedz
#15
A możesz pokazać raport S.M.A.R.T. z HD Tune?
demisen napisał(a):Ten Malware scaner w outposcie to normalny antyvirus ?

AntiVirus+AntiSpyware.
Odpowiedz
#16
demisen napisał(a):Zrobiłem jeszcze jeden reinstal i zainstalowałem Comodo AV - jak najbardziej ok, nic nie spowalniało, od instalowalem i zainstalowalem Outpost SS Fre - to samo, system responsywny, nie odczuwalem zamulenia.


To ja nie rozumiem. Jak Ci nic nie zwalnia to używaj tego co jest lekkie. Dla mnie nie ma nic lżejszego niż MSE a Comodo używam, bo jest dla mnie najlepszy.
Odpowiedz
#17
Pozostaje przy outposcie. Dziala ok. Nie zamula.nic. Jedyny mankament to dlugi skan ale jak juz to i tak bede zostawial skan na noc. Co do smartu jest ok zarowno w hdd tune jak i w hdd scan. Byc moze mse nie radzi sobie z dyskami hybrydowymi bo na deugim momentusie xt 750gb jest to samo.

Dodano: 17 sie 2012, 13:49

Pozostaje przy outposcie. Dziala ok. Nie zamula.nic. Jedyny mankament to dlugi skan ale jak juz to i tak bede zostawial skan na noc. Co do smartu jest ok zarowno w hdd tune jak i w hdd scan. Byc moze mse nie radzi sobie z dyskami hybrydowymi bo na deugim momentusie xt 750gb jest to samo.
Odpowiedz
#18
demisen napisał(a):Pozostaje przy outposcie. Dziala ok. Nie zamula.nic. Jedyny mankament to dlugi skan

Do skanowania dysku korzystaj z Malwarebytes AntiMalware i ewentualnie Hitman lub Emsisoft Emergency Kit. Skanują szybciej, wykrywają i usuwają znacznie lepiej od Outposta. Pamiętaj, że MBAM możesz skanować także z prawokliku.
...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości