SpywareBlaster 4.6 -pytanie
#1
Cytat: Bezpłatny program chroniący przed nieświadomą instalacją niebezpiecznego oprogramowania szpiegującego (spyware) i reklamowego (adware) w postaci kontrolek ActiveX, dialerów i innych niebezpiecznych komponentów ingerujących w przeglądarki internetowe Internet Explorer i Mozilla.

Ogranicza dostęp do niebezpiecznych stron i blokuje tzw. ciasteczka (cookies) za pomocą których można śledzić poczynania w Internecie. Lista niebezpiecznych komponentów może być łatwo aktualizowana. Program pozwala też zrobić zrzut czystego systemu aby w przypadku infekcji łatwo można było odtworzyć prawidłowe ustawienia.

W odróżnieniu od innych programów, SpywareBlaster działa na zasadzie "zapobiegać", a nie "leczyć" - tj. nie usuwa już zainstalowanych komponentów spyware. Źródło dobreprogramy.pl


I mam pytanko czy w dzisiejszych czasach nadal go się opłaca używać ? i czy nadal chroni, zapobiega? ktoś wie jak ten program się spisuje? i czy przy win 7 robi swoje??
#2
Teraz chyba wszystkie programy antywirusowe wykrywają spyware (mniej lub gorzej). Kiedyś np. Avira Classic nie wykrywała spyware/adware :o

Nie usuwa spyware tylko chroni przed nim? NonsensFacepalm
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości