Ankieta: Czy produkt Check Point jest według Ciebie lepszym wyborem niż McAfee i Norton?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak, darmowy produkt jest skuteczniejszym rozwiązaniem od obu płatnych rywali.
7.69%
1 7.69%
Tak, ale tylko w porównaniu z McAfee, ZonaAlarma darzę mniejszą sympatią niż Nortona.
53.85%
7 53.85%
Tak, ale tylko w porównaniu z Nortonem, McAfee jest lepszym wyborem od darmowego pakietu.
0%
0 0%
Nie, oprogramowania Intela i Symantecanie muszą obawiać się konkurencji.
38.46%
5 38.46%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Check Point ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall -recenzja
#21
McAlex napisał(a):Nie, już od dawna jest dostępna zapora ZoneAlarm. (free)

No tak, ale niszczy mnie marketing. Wiem, że tak musi być, ale drażni mnie ładowanie do programu opcji, które z założenia nie są aktywne (oczywiście mają za zadanie pokazać słabość i zachęcić do kupienia wersji "pro") i zawracają tylko głowę użytkownikom, którzy znają różnicę między firewallem a antywirusem. Przykładowo:

Cytat: Ochrona antywirusowa: WYŁĄCZONA! System jest zagrożony! Aby aktywować ochronę kup wersję Premium.

(z tym "system jest zagrożony" podkoloryzowałem, ale wiecie o co chodzi Tongue ). Przykładowo w

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- ostatni screen.

Nie wiem, czy nie zwróciłem uwagi po prostu, czy w Online Armor Free jakoś nie ma takich bajerów.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#22
Odnośnie pakietu...wszystko wygląda fajnie z dwoma "ale"
- program nie nadaje się na starsze i słabsze komputery , co widać po screenach z zużycia zasobów i potwierdza to zachowanie pakietu na moim laptoku...pół giga zarezerwowanej pamięci dyskowej, skoki zużycia RAM do nawet ok. 220 MB i procesor, który może być mocno szarpany zwłaszcza przez proces vsmon.exe czyli właściwie zasadniczy silnik skanujący w czasie rzeczywistym wszystko, co program ma kontrolować (na forach ZA doczytałem, że ten proces może dobić nawet do 90% CPU)
- na pewno może być świetnym rozwiązaniem na maszynach szybszych i nowszychstanowiąc świetną alternatywę dla oklepanego Comodo czy mniej znanych konkurentów jak FortiClient, Outpost SS czy Roboscan.
Zgadzam się z Nikitą, że marketing jest w przypadku tego programu zbyt agresywny i tak naprawdę chyba raczej budzi niepokój użytkownika, czy to co za darmo zainstalował zapewnia mu ochronę...nie mówiąc o tym, że jest skuteczna. OA na pewno nie ma tak "krzyczących" sugestii, podobnie jak Outpost SS.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#23
Proszę o głosy w ankiecieSmile Jest mi mocno potrzebna do dalszych testów.
Odpowiedz
#24
McAlex - chyba za mało opcji w tej ankiecie.

Rozumiem, ża mamy zagłosować także bez kontaktu z tym programem, na podstawie tego co opisałeś. Wtedy wybrałbym coś takiego: produkt wydaje się w miarę równorzędny i bardzo atrakcyjny bo bezpłatny. Warto go przetestować.
Podwójne dno polega na tym, że ukrywa trzecie i czwarte...
Odpowiedz
#25
Nie, nie. Polecam raczej własne testy. Chodzi o to, że zamierzam przygotować recenzje nowego Nortona i Makafjego jak tylko się pojawią oraz pewien test:-)
Natomiast ankieta odnosi się do porównań firmy Check Point i przekonywaniu o wyższości darmowego nad płatnym.
Odpowiedz
#26
Skłaniałbym się do tego: Tak, darmowy produkt zdeklasował obu płatnych rywali. , ale to brzmi dla mnie zbyt brutalnie. Nie zdeklasował rywali, ale oferuje podobne funkcje w wersji darmowej, więc myślę tak jak kolega Adi wyżej. Z tym, że chyba trzeba by zbudować ankietę od nowa.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#27
I jak się przedstawia obecnie sytuacja z tym antywirusem? Mam 8gb ram i dwa rdzenie po 2,3 GHz opłaca się nim zastąpić avasta?
Odpowiedz
#28
Może ja przypomnę jeszcze raz. Używaj tego antywirusa z którym pracuje Ci się najlepiej, no chyba że jesteś w fazie testów wyboru swojego ulubionego produktu zabezpieczającego. To program ma funkcjonować dla dobra komputera a nie na odwrót. Co z tego że będzie chronił, jeśli nie będzie można w miarę komfortowo codziennie z nim pracować. Żaden podkreślę żaden program nie da Ci 100% gwarancji bezpieczeństwa. Jak również żadennie zastąpi zdrowego rozsądku użytkownika. Specjalnie raczej nie wykazujesz chęci zainfekowania swojego komputera ? PrawdaSmile Poza tym jeśli jesteś użytkownikiem korzystającym z legalnego oprogramowania nie ma sensu działać paranoicznie. To takie ogólne stwierdzenie dla ogółu. Nie bierz tego do siebie. Pozdrawiam
| Webroot SecureAnywhere | Zemana AntiLogger PRO| Bitdefender Traffic Light add-on |
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości