Pakiety ratunkowe - co myślicie ?
#1
Hej,

chciałbym zapytać jakie jest wasze zdanie o płytach ratunkowych - czy warto z nich korzystać, przydają się ? Wiem, że jest wiele dystrybucji linuxa, dzięki którym można naprawić uszkodzony system, ale płyta ratunkowa przyda się mniej doświadczonym użytkownikom.
Odpowiedz
#2
Mam taką płytkę wypaloną "w razie czego" ale jeszcze nigdy mi się nie przydała. Zdecydowanie lepiej robić sobie na bieżąco kopie partycji systemowej i w razie czego przywrócić system w kilka minut.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#3
Mi się kilkanaście razy przydała płyta System Rescue CD i raz czy dwa płyta instalacyjno-ratunkowa G Daty.
Picasso napisał(a):Wiem, że jest wiele dystrybucji linuxa, dzięki którym można naprawić uszkodzony system,

Może być i Ubuntu, tyle że po załadowaniu systemu trzeba doinstalować specyficzne programy (jak testdisk, partimage, gparted) no i walczyć z UnityWall

Dedykowane płyty ratunkowe są znacznie lepsze - wszak do tego zostały stworzone. Ja polecam System Rescue CD, ta płyta wiele razy mi pomogła Smile
Odpowiedz
#4
NIe używałem klasycznej "płyty" ale napędu USB z SARDU...przydała się kilka razy w ciągu kilku lat.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
A czy dla mniej doświadczonych użytkowników dobrym rozwiązaniem nie będzie przygotowana płyta - np. dodatek do gazety ? Wydaje mi się, że dystrybucje Linuxa Live CD mogą trochę odstraszać Smile
Jak dotąd korzystałem z płyt dołączonych do Komputer Świat i teraz jest podobnie wyszła właśnie płyta ratunkowa 2013 (aktualny numer KŚ). Korzystałem jednak również z niewielkiego systemu, albo minisystemu o nazwie Slax - kojarzy ktoś ?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości