nowe zagrożenie na Facebooku
#1
Ludzie pomocy czym mozna usunac to dziadostwo

[malware]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

\u0141ukasz Maciejewski hahahha[/malware]
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
#2
Poproszę o poprawę nazwy tematu i treści.
W przeciwnym wypadku temat leci do kosza.
Odpowiedz
#3
Najpierw hitman i malwarebytes:-)
Odpowiedz
#4
Powoli, powoli, zamiast skanów daj logi...
Odpowiedz
#5
McAlex napisał(a):Najpierw hitman i malwarebytes:-)


Witam, mam ten sam problem - kliknęłam na fejsbuku jakieś 2 godziny temu w taki link i zastosowałam się do tych wskazówek.
Z tym, że Internet Explorer 7 mi się wiesza - wyłącza się co jakiś czas jak przeglądam różne strony, a Word 2010 nie chce mi się w ogóle uruchomić, pisze: "Błąd! System operacyjny nie jest obecnie skonfigurowany do uruchomienia tej aplikacji" - proszę o pomoc! Sad
Odpowiedz
#6
Ale na pewno masz tego samego wirusa? Tamtego hitman wyrzucał z powodzeniem. Skanery coś wykryły? Masz antywirusa?
Odpowiedz
#7
McAlex napisał(a):Ale na pewno masz tego samego wirusa? Tamtego hitman wyrzucał z powodzeniem. Skanery coś wykryły? Masz antywirusa?


Mam Microsoft Security Essentials, niby coś wykrywał, ale nie miałam komunikatu, że usunął. Użyłam więc avast! [wersja homme]- nie wykrył nic :crazy: No to w następnej kolejności odpaliłam najpierw Hitman, a potemmalwarebytes - oba znalazły po kilka koni trojańskich i złośliwe oprogramowanie.
Martwi mnie tylko ten word 2010 Sad
A podejrzewam, że wirus ten sam [cokolwiek to jest]bo kliknęłam na fejsie w link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... hahahha [nie klikać!!!]

generalnie "

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

" Sad

Dodano: 06 sie 2012, 8:35

A oto screeny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Usunęłaś te zagrożenia?
Jeśli tak, to dobrze.
Jeśli problem nie minął, to wstaw logi z OTL.
Co do office, to tutaj masz odpowiedź:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


P.S. Linki do malware wstawiaj w tagach malware, tak się to tutaj przyjęło Smile.
Odpowiedz
#9
Oki - nowa jestem to zasad jeszcze nie znam póki co, ale dzięki za info. Smile

Te zagrożenia chyba usunęłam, dl pewności zrobiłam jeszcze raz skan i nic się nie wykryło.
ale martwi mnie ten word - dalej nie działa Sad najpierw w oparciu o instrukcjez tej stronki -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

:

"Miałem podobny problem i winowajcą był również bluetooth (moja konfiguracja Windows 7 Pro 64bit, Office 2010). Problem rozwiązałem robiąc porządki w rejestrze:
1. Start/Uruchom: regedit
2. Ścieżka HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\Word\ Addins
3. Po rozwinięciu Addins miałem jakieś wpisy odnośnie bluetooth i send to bluetooth - USUNĄŁEM.
4. Word się nie wiesza."

usunęłam plik obok którego pisało "send to bluetooth" i nie pomogło.
Teraz robię opcję napraw i też nie pomaga Sad

Dodano: 06 sie 2012, 10:59

tutaj, na tej stronie też znalazłam podobny problem, ale kompletnie nie rozumiem nic z tego co tu piszą Sad


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Odnośnie Office to funkcja napraw może pomóc:
Cytat: Wstępnie napraw pakiet panel sterowania --> programy i funkcje-->znajdź pakiet na liście zainstalowanych programów i kliknij prawym klawiszem naMicrosoftOffice 2010--> wybierz napraw
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#11
Spróbuj zainstalować .NET Framework 4.

Wklej te pliki (profilaktycznie dałem kilka podobnych, mogą mieć ze sobą związek, wpierw rozpakuj archiwum i skopiuj te trzy pliki):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

do:
C:\WINDOWS\system32

Zezwól na podmianę plików i sprawdź, czy działa.
Odpowiedz
#12
Zrobił parę minut temu "przywracanie systemu" do stanu sprzed kilku dni, ale nic Sad
Odpowiedz
#13
nama napisał(a):Zrobił parę minut temu "przywracanie systemu" do stanu sprzed kilku dni, ale nic Sad

Bardzo niemądry krok! Radzę znowu sprawdzić czy na komputerze nie ma wirusów, gdyż przywracając kopię możesz sobie przywrócić przy okazji wirusy.

Spróbuj naprawy tak jak pisałem oraz @Flash999 wspomniał o .NET Framework 4, sprawdź czy masz zainstalowany w "Programy i funkcje" - też spróbuj naprawić, albo nawet zainstalować od nowa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#14
buri napisał(a):
nama napisał(a):Zrobił parę minut temu "przywracanie systemu" do stanu sprzed kilku dni, ale nic Sad

Bardzo niemądry krok! Radzę znowu sprawdzić czy na komputerze nie ma wirusów, gdyż przywracając kopię możesz sobie przywrócić przy okazji wirusy.

Spróbuj naprawy tak jak pisałem oraz @Flash999 wspomniał o .NET Framework 4, sprawdź czy masz zainstalowany w "Programy i funkcje" - też spróbuj naprawić, albo nawet zainstalować od nowa.


Przeskanowałam - wirusów brak. NET Framework 4 - mam, ale nic się nie zmieniło, ndal problem z wordem jest Sad
Odpowiedz
#15
Sprawdź za pomocą tego programu czy poprawnie wszystkie biblioteki .NET są zainstalowane:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Rozumiem, że już była podjęta próba naprawy offica?
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#16
Ale mam to zainstalować, czy po pobraniu gdzieś wkleić?
Odpowiedz
#17
Pobierz, wypakuj, uruchom plik exe, zaakceptuj licencje, wybierz .NET Framework Full i poczekaj na przeprowadzenie testów.
Odpowiedz
#18
nic to nie dało Sad
Odpowiedz
#19
miałam podobny problem. w moim przypadku nie otwierały się pliki ściągnięte z internetu. zapisywałam te pliki, klikałam na właściwości a następnie odblokuj i wtedy już mogłam je otworzyć normalnie. okazało się, że nazwę to ogólnie system blokuje pliki traktując je jako zagrożenie. zadziałała zmiana ustawień osobno w word i osobno w excelu. trzeba otworzyć okno programu i kolejno: plik>opcje>centrum zaufania>ustawienia Centrum zaufania>widok chroniony i odznaczyć ''włącz widok chroniony dla plików pochodzących z internetu'' oraz ''włącz widok chroniony dla plików znajdujących sie w potencjalnie niebezpiecznych lokalizacjach''. nie korzystam z outlooka więc trzecią opcję zastawiałam zaznaczoną bo mi nie przeszkadza.
mam nadzieję, że komuś się przyda
dodam że wcześniej kilka razy naprawiałam office''a i instalowałam ponownie ale bezskutecznie
Odpowiedz
#20
nie wiem czy słyszeliście, ale ciasteczka z facebook śledzą użytkownika powylogowaniu się
Najlepsze zabezpieczenie: 'rozum' + linux = pewne bezpieczeństwo.
Dlaczego linux?
* Stabilność.
* Bezpieczeństwo.
* Szybkość działania.

Przetestuj 2-3 tygodnie, a potem będziesz oceniał ten system.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości