Żegnaj Hotmail.com...witaj Outlook.com :)
#1
Od wczoraj Microsoft wprowadził możliwość przeniesienia swojego dotychczasowego konta w domenach hotmail.com, windowslive.comdo domeny outlook.com . Outlook.com to projekt głęboko ukryty przez ostatnich kilka miesięcy, a nazwa jaką operowano to NewMail . Usługa jest dostępna w prosty sposób...po prostu mając otwarte konto na Hotmail, otworzyłem równocześnie stronę Outlook.com - dostałem od razu na skrzynkę wiadomość na temat nowej usługi, w której to wiadomości jest możliwość zamiany istniejącego identyfikatora na outlook.com . Po akceptacji nowego adresu otrzymujemy propozycję zsynchronizowania starego konta z nowym, a w nowej skrzynce otrzymujemy wszystkie poprzednie foldery plus jeden z nazwą starego konta - tutaj znajdują się wiadomości przychodzące aktualnie na starą skrzynkę.
Na koniec należy pamiętać, że:
-poczta wciąż może przychodzić na stary adres
- ale nie ma od tej pory możliwości zalogowania się na nią...można to zrobić już tylko w nowej domenie
- oczywiście stare konto można usunąć, jeśli ktoś sobie życzy

Nie jest to tylko manewr czysto kosmetyczny czy związany ze zmianą grafiki...owszem zmiana wyglądu jest ewidentnie widoczna, ale chodziło też o zabieg marketingowy i zwiększenie konkurencji wobec domeny gmail.com. - Outlook to przecież nazwa kojarząca się już prawie dwie dekady z programem i usługami pocztowymi systemu Windows, związana przede wszystkim z użytkownikami biznesowymi i niejako w tę stronę jest kierowana, jako coś nowego...powiedziałbym bardziej wyszukanego?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Źródło informacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Problemy z polskimi znakami None
Odpowiedz
#3
Czcionki nie mają jej chyba obsługiwanej, miejmy nadzieję, że poprawią.
Ja już zmieniłem adres na ten z @outlook. Szczerze całkiem ładna ta domena, chociaż spodziewałem się czegoś krótszego (@mail, @email ?), bardziej by się to zresztą zgadzało z ich polityką nazw aplikacji z dawnego Live Essentials (teraz po prostu "People", "Mail", "Calendar" itd.).
Interfejs z metro na www bardzo mi się podoba. Jest "przeczyteleny", działa poza tym szybciej niż starszy hotmail.
Odpowiedz
#4
Ja też już zmieniłem...zrzuty są z mojej skrzynki Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
elegancko trzeba zakładać skrzynki póki wolne nick sąGrin
Odpowiedz
#6
Póki wolne to zakładamy Grin
Odpowiedz
#7
Byłem od rana zalogowany w poczcie...

Wklepałem aders outlook.com - wszedłem żeby obejrzeć propozycję migracji - w nagrodę [wszystko na to wskazuje]zostałem przeniesiony z hotmaila na outlooka bez mojej zgody poprzez cholerne kliknięcie - alem się wnerwił na tych baranów.
Co ciekawsze - pod Operą 12x64 nic nie byłem w stanie zrobić na poczcie - żaden guzik nie działał. Zainstalowałem dopiero Operę 12.01 i łaskawie pozolono mi obejrzeć Get to know what''s new in Outlook grr

Da się jakoś [od] wrócić?

Dodano: 02 sie 2012, 16:24

On your Outlook home screen, click the GEAR in the upper right corner and select "Switch back to Hotmail".

Hallelujah!

i tak zostaniemy zmuszeni do zmiany, ale przynajmniej dano nam trochę czasu na oswojenie się z novum.
Odpowiedz
#8
Ach. Jestem chyba mało postępowy, przejrzałem, zobaczyłem i stwierdziłem, że jestem zagubiony... wolę gmaila.
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#9
Tak. Strasznie nieintuicyjna ta poczta i nie można podpinać własnych domen? (To ostatnie to pytanie Tongue)
COMODO Internet Security Premium
Odpowiedz
#10
Jak nie można,live domains chyba nadal działa i to oferuje.Pytanie tylko,czy już działa z nową odsłoną tych usług.

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
#11
mateusxzz napisał(a):Ach. Jestem chyba mało postępowy, przejrzałem, zobaczyłem i stwierdziłem, że jestem zagubiony... wolę gmaila.

Ja trochę pogrzebałem i jestem bardzo zadowolony. Zintegrowałem konta Microsoft - co pozwala na szybkie przełączanie się między kontami. Szkoda, że jeszcze nie ma (a mam nadzieję, że będzie) dostępnego kalendarza, który będzie cechował się lepszą integracją z pocztą outlook.com Smile Według mnie usługa jest "przejrzysta" i działa całkiem sprawnie. Myślę, że za jakiś czas będzie to moja główna skrzynka mailowa - zamiast poczty google.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#12
Mi się nowa poczta od MS bardzo podoba. Interfejs jest naprawdę przejrzysty, wszystko działa sprawnie i powiedziałbym nieco żwawiej niż Gmail.
Podobnie jak Towarzysz z postu wyżej Wink rozważam możliwość uczynienia usługi MS moją domyślną pocztą.
Odpowiedz
#13
Ja już dawno podjąłem tę decyzję i nie żałuję, Outlook (dawniej Hotmail) jest moją domyślną skrzynką.
Odpowiedz
#14
Gdzieś już pisałem dobrych parę dni temu, że chciałbym zaprezentować usługę outlook osobom, które nie miały okazji z niej skorzystać, a że porobiłem dziś parę screenów, to chętnie się nimi podzielę Smile Jak wiadomo, jedną z najistotniejszych zmian jest przebudowanie interfejsu poczty na wzór najnowszego Windowsa (nie bez powodu nie używam określenia Metro ). Tak poczta prezentuje się z lotu ptaka :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Do dyspozycji mamy również możliwość włączenia lub wyłączenia podglądu wiadomości w głównym panelu poczty. Ewentualnie można zmienić położenie sekcji podglądu - może być widoczna z prawej strony lub na dole. Można również zmienić kolor poczty - do dyspozycji mamy 12 kolorów Wink

Jak widać udało mi się połączyć konto Microsoft z kontem Facebook - nie jest mi to rażąco przydatne, ale z chęcią odkryłem tajnik rozmowy ze znajomymi dzięki integracji konta outlook z kontem fb. Należałby jednak przyzwyczaić się do tego, że będąc w trybie offline na Facebooku i logując się do poczty outlook bez uprzedniej konfiguracji widoczności, jesteśmy po prostu online. Integracja kont nie trwała więcej niż 5 minut - należało potwierdzić chęć skorzystania z odpowiedniej aplikacji poprzez aktywne konto na Facebooku i poczekać aż wszystko się zmieli. Na poniższym wycinku: przełączanie między kontami Microsoft oraz ustawienia dostępności :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dzięki przyciskowi szybkiej zmiany "rodzaju usług" (zaznaczone czerwonym prostokątem) możemy w mgnieniu oka przełączyć się z poczty na Skydrive, Kalendarz (mi trochę szwankuje na Operze i szkoda, że dalej w starej stylistyce) lub zarządzać Kontaktami:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Z górnej części ekranu wysuwa się minimalistyczny kafelkowy pasek:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Przycisk Peopleprzekierowuje nas do panelu zarządzania Kontaktami - także tymi z portali społecznościowych:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Edytor tworzenia nowej wiadomości e-mail w moim przekonaniu jest bardzo ciekawie zaprojektowany. Wygląda zupełnie inaczej niż w poczcie Google (jak dla mnie duży plus) oraz innych usługach typu poczta WP, Interia, Onet (choć ręki obciąć nie dam, bo wygląd edytorów trzech ostatnich usług widziałem tylko na kontach znajomych).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


UWAGA: Spotkałem się z problemem dotyczącym wysyłania spakowanego z hasłem archiwum .7z - otrzymałem informację, że załącznik nie został zeskanowany przez program antywirusowy - właśnie ze względu na hasło. Informacja była o tyle nie pełna, że nie wydedukowałem, iż załącznik nie zostanie wysłany w ogóle, więc poszła sama treść maila.

Oto wachlarz ustawień poczty. Oczywiście nie robiłem screenów pod-opcji każdego z nich.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jedyne co mnie razi, to link przekierowania do poczty z poziomu konta Microsoft - ciągle widać napis hotmail , a mi tak bardzo się to nie podoba Wink

Zachęcam do przetestowania możliwości nowej usługi Microsoftu. Jak już nadmieniałem wcześniej (i nie w tym temacie) - uważam, że outlook.com jest godnym konkurentem dla jakże bardzo popularnej usługi pocztowej Google. Trzymam kciuki, bo wydaje mi się, że takiej skrzynki mi brakowało.

Pozdrawiam!

AHA: Gdyby jakiś obrazek wyleciał z hostingu, to dajcie znać i wstawię jeszcze raz.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#15
Oprócz braku imapa w outlooku przeszkadza mi brak dwuetapowego uwierzytelniania :/
Przyzwyczaiłem się do tej opcji w gmailu i uważam ją za bardzo przydatną. Może microsoft zrobi coś takiego w przyszłości...
Odpowiedz
#16
Zgłosiłem też parę błędów dotyczących działania Kalendarza w Operze - strona zamarza i nic nie da się zrobić, nawet wylogować. Wszystkie uwagi można zgłaszać z poziomu outlooka - ikona ustawień --> opinia . Pewnie to wiecie, ale zachęcam do skorzystania.

W formularzu opinii mamy do wyboru:

Cytat: - Chcę napisać, co mi się podoba
- Chcę napisać o rzeczach, które nie działają poprawnie
- Chcę zasugerować poprawki pewnych elementów


Więc śmiało można zgłaszać niedociągnięcia - nóż coś poprawią Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#17
yaslaw napisał(a):Oprócz braku imapa w outlooku przeszkadza mi brak dwuetapowego uwierzytelniania


+1
To by się naprawdę przydało i to był jeden z powodów, dla którego wróciłem do GMaila po nawet długim używaniu Hotmaila.
Opcja potrzebna tym bardziej, że przy dostępnie do konta da się np. zdalnie wyczyścić telefon z WP...
Odpowiedz
#18
Jest defekt, ogromny. Załączanie plików zaszyfrowanych/zabezpieczonych hasłem.

Cytat:
Pliki zawierające błędy nie zostaną przekazane.

Plik praca2000.docx jest chroniony hasłem, dlatego nie można go przeskanować w poszukiwaniu wirusów.


A to niby dlaczego? Z jakiej racji nie mogę wysłać dokumentu .docx, który jest zabezpieczony hasłem? Wydaje mi się, że wiele osób korzysta z tego modelu zabezpieczenia wrażliwych danych. Zaszyfrowany plik z załączniku; hasło jest znane odbiorcy lub przekazywane innym kanałem komunikacji. Oczywiście to sytuacja skrajna, ale wydaje mi się ważna.

EDIT: Dodam jeszcze, że wiadomości są wysyłane w ciekawy sposób: wiadomość wysłana, ale nie odczytana przez odbiorcę, znajduje się w Wersjach roboczychi jest to oznaczone numerkiem "1" (jedna wiadomość). Ta sama wiadomość znajduję się również w folderze Wysłane , ale nie jest oznaczona w ogóle, więc system podobny do PW na forum z przypadkiem "Oczekujące na odbiór". Chyba że tylko u mnie coś nie gra? Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#19
OK, kliknąłem UPGRADE i jest OUTLOOK.
czy wiadomo już jak to będzie dalej? za parę tygodni adres trzeba bd zmienić z @hotmail.com na @outlook.com podając ludziom czy jak?
I jeszcze jedno, z ciekawości (wczoraj czyściłem archiwa) - ile trwa pełne usunięcie starych usuniętych wiadomości, miesiąc?
Odpowiedz
#20
Czy działa Wam możliwość przesłania opinii? Ja od około tygodnia dostaję komunikat:

Cytat: Nie możemy teraz pobrać formularza opinii
Komputer może nie mieć połączenia z Internetem lub nasze serwery nie działają. Poczekaj chwilę i spróbuj ponownie.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości