Defragmentacja dysków - co wybrać?
#1
Drodzy użytkownicy!
Który z programów do defragmentacji jest według Was najlepszy, właściwie - który wybrać?
Defragglera używam od dawna, ale nie wiem czy jest to najlepszy wybór.
Czy istnieją lepsze (darmowe?) programy?
"Jak to mówi premier Pawlak - uszczknąć sobie"
Norton ConnectSafe®
Odpowiedz
#2
Hej,
Na Xp polecam klasykę Ultimatedefrag (starsza wersja), na nowszych PuranDefrag (freeware). Tyle że ilu użytkowników, tyle opinii...
Odpowiedz
#3
Z własnego doświadczenia poleciłbym Auslogics Disk Defrag, u mnie sprawdza się wyśmienicie, ma bardzo przydatną funkcje optymalizacji plików. Jedyny mankament to czas defragmentacji u mnie to 1 h 15 min.
Odpowiedz
#4
PuranDefrag.
Odpowiedz
#5
Sam używam PuranDefrag Free Smile
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#6
Ja w domu i w pracy używam Auslogic i jestem bardzo zadowolony
Odpowiedz
#7
ja nie używam system sobie sam dysk defragmentujeGrin
Odpowiedz
#8
Jeśli chodzi o defragmentację partycji z systemem to sprawdzą się najlepiej takie które defragmentują też pliki systemowe (boot defrag). Z darmowych na mój gust najlepszy Puran.
w10 - OSArmor + Simplewall
Odpowiedz
#9
W wypadku Visty / Windows 7 ja bym sobie nie zaprzątał głowę dodatkowymi narzędziami. Ten systemowy działa w tle, w idle też nieco składa do kupy... czy jest sens stosować dodatkową aplikację i angażować w nią swoją uwagę?
Odpowiedz
#10
W dodatkowej aplikacji też można np. zaplanować cotygodniową konsolidację, może nawet wyjdziemy na tym lepiej (defragmentatory wbudowane w Windowsy nie są najlepszej jakości).
Odpowiedz
#11
Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.
Odpowiedz
#12
facecik napisał(a):Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.

Tylko, że dysków SSD się nie defragmentuje Smile.
Odpowiedz
#13
Polecam PuranDefrag
Odpowiedz
#14
Flash999 napisał(a):
facecik napisał(a):Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.

Tylko, że dysków SSD się nie defragmentuje Smile.


Nie defragmentuje bo nie ma potrzeby, bo defragmentacja przyniesie odwrotny efekt ,poza tym skraca to ich żywotność .
Odpowiedz
#15
Cytat: Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.

Cytat: Tylko, że dysków SSD się nie defragmentuje

Cytat: Nie defragmentuje bo nie ma potrzeby, bo defragmentacja przyniesie odwrotny efekt ,poza tym skraca to ich żywotność

Chciałeś coś wnieść do sprawy, czy jak i ja nabijasz posty ?
Odpowiedz
#16
facecik napisał(a):
Flash999 napisał(a):Wiesz Gieniu , myślę że przy obecnych prędkościach dysków , szczególnie tych SSD ,ten wbudowany w system w zupełności starcza.

Tylko, że dysków SSD się nie defragmentuje Smile.

Nie defragmentuje bo nie ma potrzeby, bo defragmentacja przyniesie odwrotny efekt ,poza tym skraca to ich żywotność .


Defragmentacja SSD nie ma sensu, bo po prostu skraca jego żywotność (co z tego, że nam ładnie wszystko poukłada, jak wykona przy tej operacji tysiące jak nie miliony odczytów i zapisów?)
Czas dostępu do każdej komórki pamięci SSD jest taki sam więc nie ma mowy o takiej sytuacji jak na HDD, że np. plik jest w 5 częściach; jedna na początku dysku, dwie na końcu dysku i dwie w środkowej części. A jak wiadomo dysk HDD inne prędkości ma w poszczególnych obszarach dysku + do tego dochodzi czas przemieszczenia głowicy (to są milisekundy, ale jak HDD jest mocno zdefragmentowany to to ładnie można zauważyć np. przy ładowaniu systemu, albo przy przetwarzaniu dużej ilości plików; głowica lata tam i z powrotem a na raz wszystkiego nie jest w stanie odczytać/zapisać - system, programy dostają lekkiej zwiechy nawet bo czekają na dane z HDD, a głowica skrobie dalej Wink)

Swoją drogą na Windows 7 polecam dla HDD ten wbudowany.
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#17
Na XP mam swojego stałego faworyta...trzech do nieco innych rzeczy
- wspomniany przez Eugeniusza Ultimate Defrag Free
- Power Defragmenter
- od czasu do czasu PageDefrag do plików systemowych
Mogę jednak polecić z czystym sumieniem defragmentatory od IObit, Piriform, Auslogics i Quicksys - wszystkie wciąż rozwijane i tym samym nadające się na nowe wersje Windowsa.
Ciekawą alternatywą może być także WinContig

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#18
Page defrag - Dlaczego ten program nie może mi zdefragmentować systemowych plików po ponownym uruchomieniu systemu?
Ze swojej strony polecam:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Changelog:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

kolon22 napisał(a):Z własnego doświadczenia poleciłbym Auslogics Disk Defrag, u mnie sprawdza się wyśmienicie, ma bardzo przydatną funkcje optymalizacji plików. Jedyny mankament to czas defragmentacji u mnie to 1 h 15 min.

Jak pierwszy raz degragmentuje się, to tak jest, ale jak się np. raz na tydzień (z optymalizacją) to będzie o wiele krócej (10-15min)
Wiem, że stary wątek Wink , ale...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
O&O Defrag. Działa mi od roku w tle i automatycznie defragmentuje HDD bez spowolnien i obciążeń. Nie widze nic lepszego.
Odpowiedz
#20
@zbc
PageDefrag pracuje na 32-bitowych Win XP i Win Server 2003...taki system masz?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości