Płyta pod P4
#1
Hej,
Trafił w moje ręce komputer z uszkodzoną płytą główną. Nie mam jak sprawdzić co to za procesor, ale obecnie zamontowana płyta to PE PRO Asrocka. Z opisu tej płyty można wywnioskować że to Pentium IV.

Dlatego szukamy sensownej płyty głównej pod ten procesor i RAM DDR400. Proszę o najrozsądniejsze oferty w kwestii cena/możliwości - teoretycznie nie ma określonego budżetu, niemniej 100zł uznajmy za górną granicę.
Na przykład:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Procesor Intela, Chipset Intela - powinno dobrze współgrać? Cena podejrzanie niska, ale może już niepotrzebna.

W ogóle te płyty takie tanie są:crazy:
Temat zakładam tutaj bo raz doradziliście mi płytę z chipsetem ULI i szafa gra Cool
Odpowiedz
#2
Co się dziwisz płyta ma już swoje lata Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Ja bym brał coś na chipsetach VIA o wyższych numerkach np.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ewentualnie intel 865 / 875, ale one pewnie są nieco droższe.
Odpowiedz
#4
Chipsety VIA podobno są budżetowe i nie grzeszą jakością...

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

4 sloty RAM, SATA, chipset Intela Cool
Odpowiedz
#5
Eugeniusz napisał(a):Trafił w moje ręce komputer z uszkodzoną płytą główną. Nie mam jak sprawdzić co to za procesor, ale obecnie zamontowana płyta to PE PRO Asrocka. Z opisu tej płyty można wywnioskować że to Pentium IV


Naprawdę chcesz się w to pakować?
Ten komp jest już bardzo wiekowy. Niedługo nie obejrzysz na nim nawet stron w internecie.
Jakbym miał wydać 100 na używaną płytę to wolałbym komputer cały kupić (minimum jakieś 2 rdzenie).
Dużo drożej nie będzie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości