Panda Cloud AV Pro - test ochrony.
#1
Wykonałem test nowej wersji 2.0programu Panda Cloud Antivirus.
Wersja użyta na potrzeby testu -Profesionalna ( Pro).
Test na 800próbkach. Czy poradził sobie " misiek" w moim teście ?
Tutaj sami zobaczcie :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
No niestety,ale bardziej zaawansowane zagrożenia są w stanie ją dośc łatwo rozłożyć (nie reaguje wcale). Miałem ostatnio próbkę Sality starego , to jako jedyny Av nie wykrywała.. :crazy:
Ale i tak jest fajna. Smile
Odpowiedz
#3
Tylko powiedzmy sobie szczerze, jakim trzeba być imbecylem, żeby przy zachowaniu zdrowego rozsądku i jakiejkolwiek ochronie, złapać jakieś ransomy itd? Naprawdę trzeba się postarać.
Odpowiedz
#4
Dobry test Andrzej, kolejnySmile

Coś nie widziałem, żeby bloker działał. Czyżby to paplanina marketingowa?

Szczerze wole Immuneta, tymbardziej, że moze dzialac jako dodatkowy AV.
Odpowiedz
#5
ktośtam napisał(a):Tylko powiedzmy sobie szczerze, jakim trzeba być imbecylem, żeby przy zachowaniu zdrowego rozsądku i jakiejkolwiek ochronie, złapać jakieś ransomy itd? Naprawdę trzeba się postarać.

Sprawdź sobie aktualne tematy na forum DP w dziale Bezpieczeństwo Wink
Odpowiedz
#6
Tylko nie te wirusy z polską policją. Notorycznie ktoś to łapie.
Odpowiedz
#7
kamil10506 napisał(a):
ktośtam napisał(a):Tylko powiedzmy sobie szczerze, jakim trzeba być imbecylem, żeby przy zachowaniu zdrowego rozsądku i jakiejkolwiek ochronie, złapać jakieś ransomy itd? Naprawdę trzeba się postarać.

Sprawdź sobie aktualne tematy na forum DP w dziale Bezpieczeństwo Wink

Wiem o tym Kamil. Pytanie było, co trzeba robić żeby połapać takie infekcje?
Ja też czasem latam po warezach, xxx Cool, portale społecznościowe, otwieram nieznane witryny i co? Czysto. Od lat nie miałem infekcji.
Żona również niezbyt ogarnięta w sprawach bezpieczeństwa, ma sam MSE ja co jakiś czas przelecę Cool jej kompa MBAM, HMP, EEK i co? Czysto!
To chyba dzieci Neo, wychowani na Tibii mają powyłączane mózgi stąd takie problemy. Koniec OT Wink
Odpowiedz
#8
W pełni się zgadzam. Mam 4 komputery w domu, z których ja i rodzina korzystamy i zawsze jest czysto, jedynie u siostry zdarzy się toolbar do przeglądarki zainstalowany przy instalacji innego programu.
Odpowiedz
#9
Potwierdzam, korzystam aktywnie z sieci i zawsze czysto. Wykluczając zabawę z paczkami i zainfekowanymi witrynami Smile. Sam nie rozumiem, skąd aż tyle tego malware się bierze. Pewnie Facebook i zainfekowane pendrive.
Odpowiedz
#10
Faktycznie ja też starałem się ostatnio złapać wirusa jakiegoś do testu, ale skończyło się na pobraniu paczki z forum:-) Nie znalazłem. Ale coś w tym jest skoro mój kolega co ma wiecznie zainfekowany system, dzwonił do mnie ostatnio z pretensjami, że McAfee site advisor mu stronki z różnymi filmami blokuje:-) A co do pandy to zawsze wgrywam ją kiedy naprawiam komputery starsze i muszę przyznać skarg brak, a i zagrożeń usuwa ludziom sporo.
Odpowiedz
#11
Dzisiaj zainstalowałem znajomej na nowym netbooku Pandę Cloud Free i działa jak na razie ok, podoba jej się Wink.
Odpowiedz
#12
Od jakiej opcji albo od czego zależy, że mi panda przy testowaniu paczek pytała się czy neutralizować zagrożenie Suspicious. Zaznaczę, że nie wykonywałem pełnego skanowania.
Odpowiedz
#13
Flash999 napisał(a):w tym jest skoro mój kolega co ma wiecznie zainfekowany system, dzwonił do mnie ostatnio z pretensjami, że McAfee site advisor mu stronki z różnymi filmami blokuje:-) A co do pandy to zawsze wgrywam ją kiedy naprawiam komputery starsze i muszę przyznać skarg brak, a i zagrożeń usuwa ludziom sporo.

Zawsze pierwszą rzeczą, którą wykonuję po instalacji systemu to wyłączenie autorun''u, to chyba jedna z najczęstszych dróg infekcji.
Odpowiedz
#14
Masz zapewne w ustawieniach antywirusa zaznaczone by pytała czy neutralizować zagrożenia , zmień( z aktywne na- nieaktywne ) i po kłopocie będzie sama to robiła.
Odpowiedz
#15
andrzej76 napisał(a):Masz zapewne w ustawieniach antywirusa zaznaczone by pytała , zmień( z aktywne na- nieaktywne ) i po kłopocie będzie sama to robiła.

Tam jest tylko " Zapytaj przed neutralizacją wirusów przy pełnym skanowaniu ". W poprzednim moim poście napisałem, że nie wykonywałem pełnego skanowania a jedynie skanowanie na żądanie (na folderze) Wink.
Odpowiedz
#16
fantom napisał(a):Tam jest tylko "Zapytaj przed neutralizacją wirusów przy pełnym skanowaniu".


A jak masz tam zaznaczone - aktywne? Jeśli tak to i tak zmień na nieaktywne i zeskanuj jakiś folder z malware na żądanie , sprawdź czy będzie pytać.

Tak ma być i nie powinna pytać , mnie nie pyta a skanowałem na żądanie niedawno folder z 800 malware w teście.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
andrzej76 napisał(a):A jak masz tam zaznaczone - aktywne? Jeśli tak to i tak zmień na nieaktywne i zeskanuj jakiś folder z malware na żądanie , sprawdź czy będzie pytać.

Tak ma być i nie powinna pytać, mnie nie pyta a skanowałem na żądanie niedawno folder z 800 malware w teście.

Może jakiś błąd w opisie Tongue

Sprawdzę przy okazji Smile
Odpowiedz
#18
Spoko , sprawdź. Ogólnie powiem po zainstalowaniu trzeba najlepiej kompa zrestartować bo inaczejna skanach łapie zawiechy ( było tak u mnie) inaczej i być może jak u Ciebie pyta bezsensu. Ogólnie mam wrażenie że nie jest do końca dopracowana. Ale to moje spostrzeżenia.
Odpowiedz
#19
andrzej76 napisał(a):Spoko , sprawdź. Ogólnie powiem po zainstalowaniu trzeba najlepiej kompa zrestartować bo inaczejna skanach łapie zawiechy ( było tak u mnie) inaczej i być może jak u Ciebie pyta bezsensu. Ogólnie mam wrażenie że nie jest do końca dopracowana. Ale to moje spostrzeżenia.

Ha! Miałem to samo ze skanowaniem, a dodatkowo długo je wykonywał (na mniejszej paczce niż Twoja).
Odpowiedz
#20
Ja podejrzewam że ten firewall co go dołożyli zaczyna mieszać w "miśku" coś mi się wydaje. Grin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości