Norton i faktyczna zapora?
#1
Ostatnio po sprawdzaniu Pandy, a potem instalacji Nortona na drugim komputerze coś mi się rzuciło w oczy - na obu było uruchomione WTW i na tym, gdzie była instalowana Panda, było info o ponownym logowaniu do GG. Na tym, gdzie instalowany był Norton, czegoś takiego już nie było. Przypomniałem sobie, jak to wyglądało przy instalacji LnS, Comodo FW, czy nawet PC Tools FW - za każdym razem było ponowne łączenie, bo zapora instalowała własny sterownik i musiała nawiązywać połączenie na nowo.
To mnie skłania do pytania: czy Norton ma prawdziwą zaporę, czy może jednak jest to nakładka na firewall systemowy? Skoro nie wymaga rozłączenia, to raczej nie działa na tak niskim poziomie jak konkurencja. W domyślnych ustawieniach jest ponadto w pełni automatyczny i jeszcze nie spotkałem się z tym, aby się o coś pytał - zawsze ustawia na "automatyczne" i mam wrażenie, że oznacza to pełny ruch wychodzący, jak w zaporze systemowej.
Odpowiedz
#2
Zapora może działać na różnych poziomach. Instalując swój sterownik jak wspomniałeś lub w inny sposób jak Norton. Obawiam się, że oznacza to jednak mniejszą skuteczność w filtrowaniu ekstremalnych przypadków (coś gdzieś można ominąć).IMO Do podstawowych zadań (do jakich zalicza się zapora NISa) wystarczy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Tutaj jest trochę o zaporze w NIS:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na stronie Nortona jest napisane "Inteligentna Zapora"Smile2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

...
Odpowiedz
#4
Norton ma normalną zaporę z własnym sterownikiem Wink
Jedynie ogranicza komunikaty bo aktualizacje sterowników robi przy zamykaniu systemu by użytkownik nie miał z niczym problemów Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości