Firewall Eset
#1
Witam serdecznie mam dziwny problem hmm może to nie problem tylko coś pozmieniali w programie...

Zawsze kiedy używałem tego firewalla w trybie interaktywnym pytał się mnie o większość i to mnie bardzo cieszyłoSmile

Niestety chciałem wypróbować sobie outpost firewall okazał się jednak zbyt meczący zadawał za dużo pytań których nie rozumiałemNone2

Wróciłem do eseta i tu jestproblem dla mnie strasznie denerwujący nie potrawie sobie z nim sam poradzićFacepalm

Zawsze firewall eseta pytał się mnie o wszystkie połączenia kiedy moja aplikacja łączyła się na przykład 127.0.0.1 port 6022 lub moje "ip port 6022" pytał się mnie czy zezwalam pokazując że jakaś aplikacja chce nasłuchiwać.

Niestety nie wiem dla czego już tego nie chce robić sprawdzałęm wersje 5 i 6 to samo nie pyta mnie wcale o połączenia localhost albo gdy sam ze sobą chce się połączyć używając 127.0.0.1 na jakimś porcie.

Wcześniej zawsze pytał bez problemowo a ja wybierałem czy zezwalam czy nie w dodatku inne firewalle typu outpost pyta o takie coś bezproblemowo...

I tu moje pytanko do ludzi używających eseta mógł by mi ktoś napisać jak to zmienić żeby się pytał o każde połączenie?

Chciałbym po prostu zęby eset znowu filtrował mi wszystkie połączenia 127.0.0.1 tylko nie wiek jak go do tego zmusić Sad

Jak pomyliłem działy albo fora to przepraszam : D
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
Mam ustawiony tryb interaktywny tylko taki używam w esecie zawsze.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mimo wszystko nie pyta mnie o połączenia 127.0.0.1, localhost itp.

Automatycznie na nie zezwala bez mojej wiedzy ehh już nie wiem co mam zrobić.
Odpowiedz
#4
A nie dodales sobie przypadkiem do regul, zeby nie pytal? Jak coś zawsze masz support techniczny w PL + wildersy Wink
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#5
Spróbuj usunąć wszystkie reguły.
Odpowiedz
#6
ananael napisał(a):A nie dodales sobie przypadkiem do regul, zeby nie pytal? Jak coś zawsze masz support techniczny w PL + wildersy Wink


Nie dodałem na pewno nic nie ruszałem.

Flash999 napisał(a):Spróbuj usunąć wszystkie reguły.

Wywalałem wszystkie nie jeden razTongue

Eset się dopiero pyta czy zezwolić na połączenie jeżeli sam dodam aplikacje do reguł i ustawie pytaj inaczej puszcza bez pytania.

----------

Zainstalowałem system vista i działa jak należy problemem pewnie był zaśmiecony windows xp.
Odpowiedz
#7
Odinstaluj caly pakiet, wyczysc rejestr i wszystkie pozostalosci po esecie.
Odpowiedz
#8
Bolo8888 napisał(a):Odinstaluj caly pakiet, wyczysc rejestr i wszystkie pozostalosci po esecie.

Nie wiem czy zauważyłeś, ale problem został rozwiązany poprzez instalację Windowsa Visty
...
Odpowiedz
#9
Sory moj blad, nie zauwazylem tego.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości