Niebawem rusza RING-2!!!Przygotowania.
#1
Tak więc niebawem ruszę z RING-2, a do tego czasu muszę skompletować wszystko co z testem jest związane. Mam nadzieję, że mi pomożecieSmile

RING-2 to pojedynek między płatnymi i darmowymi aplikacjami zabezpieczającymi. (Antywirusowymi)

Jestem w trakcie kompletowania listy i zastanawiam się czy do testu dopuścić płatne odpowiedniki darmowych wersji ?

W samym teście weźmie 16 ( 16/8/4/2/ i zwycięzca. ), lub 32 ( 32/16/8/4/2/ i zwycięzca. ) aplikacje. Ze względu na problemy z wcześniejszym ringem.

Pojedynek będzie odbywał się między dwoma aplikacjami wybranymi losowo. Płatna kontra darmowa, a testowane będą na linkach malware, myślę że 30 linków wystarczy ?

Wyniki zamieszczane będą wraz z linkami na których testowałem programy, tak aby ktoś mógł sobie sprawdzić, jak będzie chciał.

Proszę o pytania i sugestie odnośnie testy i jeśli można propozycje programów do testów. Na razie to na tyle. Mam nadzieję że już niedługo wystartujemy. Maszynę mam już postawioną, jeszcze małe zmiany i będzie ok.

Co wy na to ?
Odpowiedz
#2
promototo , moim zdaniem pomysł jak najbardziej ok.
Mówimy tylko o AV czy również o IS?
Nie wiem czy jest sens w jednym teście puszczać np. Avasta w dwóch wersjach.....
Ciekawie byłoby, gdyby okazało się, że w wersji bezpłatnej jakiś program wypada lepiej niż w komercyjnej Grin
Ale realnie, chyba nie ma to większego sensu....
Odpowiedz
#3
Może dorzuć do swoich testów taki oto pakiecik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Beer
Odpowiedz
#4
Dorzuciłbym jeszcze jedną kategorię - mniej znanych programów AV. Czyli darmowe vs płatne (tutaj chyba standardowa lista, dorzuciłbym tylko Ad-Aware, McAfee i VIPRE jeśli ich nie było, bo nie pamiętam już) + odrębnie mniej znane (np. Kingsoft AV, Roboscan, ZenOK, FileMedic Antivirus, mks_vir, Rising Free, PC Tools AV Free). Co Ty na to? Smile
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#5
Ja dorzucam Normana , Dr.Weba i Trend jeśli ich nie było:-)
Odpowiedz
#6
Nom wynik Normana mnie interesuje Smile chciałbym jeszcze zobaczyć jak webroot sobie radzi
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#7
Właśnie, Webroota również chętnie bym zobaczył Smile
Odpowiedz
#8
Może wyjdzie z grupy i to na pierwszym miejscu w tabeli Grin
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#9
aope napisał(a):Dorzuciłbym jeszcze jedną kategorię - mniej znanych programów AV. Czyli darmowe vs płatne (tutaj chyba standardowa lista, dorzuciłbym tylko Ad-Aware, McAfee i VIPRE jeśli ich nie było, bo nie pamiętam już) + odrębnie mniej znane (np. Kingsoft AV, Roboscan, ZenOK, FileMedic Antivirus, mks_vir, Rising Free, PC Tools AV Free). Co Ty na to? Smile


Wszystkie najlepiej byłoby wziąć pod uwagę.

Tylko jest jedno ale.

Załóżmy, że w teście weźmie np; 16 aplikacji. Jeśli to ma być darmowe kontra płatne to wychodzi bigos ! Dlaczego, dlatego że na początku rozlosujemy pojedynki: Pierwsza runda - darmowy kontra płatny, a co z drugą rundą jeśli po pierwszej przejdzie np 5 płatnych i 3 darmowe, to nie będzie można przydzielić ich w pary i zaczynają się schody.

Trzeba to jakoś rozwiązać. Jakieś sugestie ?
Odpowiedz
#10
Jakich programów zabezpieczających? Antywirusy, piaskownice czy jak?
Odpowiedz
#11
Eugeniusz napisał(a):Jakich programów zabezpieczających? Antywirusy, piaskownice czy jak?


Antywirusy.

Dodano: 12 lip 2012, 19:31

Myślę, że to odbędzie się tak:

Pierwsza runda: darmowe vs płatne

następnie darmowym przydzielone zostaną płatne, a te które pozostaną stoczą pojedynek ze sobąi tak dalej ???
Odpowiedz
#12
Jeśli mogę, to wtrące 1 swoje zdanie Smile
Proponuję zrobic 2 grupy : w 1 darmowe AV, a w 2 płatne antywirusy i programy które wyjdą z grup połączyć w pary z taką kombinacją : płatny vs darmowy, wtedy nie bedzie chaosu i będzie po równo płatnych i darmowych Smile
ESET Smart Security
Odpowiedz
#13
damian.z napisał(a):eśli mogę, to wtrące 1 swoje zdanie
Proponuję zrobic 2 grupy : w 1 darmowe AV, a w 2 płatne antywirusy i programy które wyjdą z grup połączyć w pary z taką kombinacją : płatny vs darmowy, wtedy nie bedzie chaosu i będzie po równo płatnych i darmowych

Najlepsze rozwiązanie słowem- tak to leciało Smile
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#14
Napisałes na poczatku ze bedzie 16 programow (lub 36) to ja bym proponowal 2 grupy po 8 programow, 4 AV wychodzilby z grupy i w cwiercfinale mielibysmy 4 pary platny vs darmowy. mysle ze rozumiecie o co mi chodziGrin
jesli byloby ich 32 to 16 programow w grupie, 8 wychodzi i mamy 8 par w cwiercfinale Wink
ESET Smart Security
Odpowiedz
#15
damian.z napisał(a):i w cwiercfinale mielibysmy 4 pary platny vs darmowy.


1. d vs p,
2. d vs p,
3. d vs p,
4. d vs p,

Dalej przechodzi: d,p,p,p. Czyli wypadnie, że i tak dwa płatne zmierzą się ze sobą.
Odpowiedz
#16
DokładnieSmile Kombinowanie z grupami tylko odwleka moment w którym wkradnie się chaosSmile Najlepiej jest jak pisałeś:
1 runda - pary płatny-darmowy
w kolejnych robić pary p-d tak długo jak się da a reszta dowolnie
Odpowiedz
#17
promototo , podsyłam moich potencjalnych kandydatów (nie dubluję ich i jeśli którykolwiek z nich ma wersję bezpłatną i komercyjną wrzucam do kategorii free, która jak wiadomo jest mniej liczna):

Bezpłatne:
Ad-Adware, Ashampoo, Avast, AVG, Avira, Comodo, File Medic, Immunet, Kingsoft, MSE, Panda Cloud, PC Tools, Rising AV, Zenok

Komercyjne:
ArcaVir, Bit Defender, Dr Web, Emsisoft, eScan, Eset, F-Secure, GData, IObit, Kaspersky, McAfee, Malwarebytes, Norton, TrustPort, Vipre, Webroot

Oczywiście wybór należy do Ciebie, to tylko drobne sugestieSmile
Mam jednak nadzieję, że w swoim teście sięgniesz również po programy marginalizowane przez pismaków z prasy PC, którzy pomijając fakt, że są lojalni wobec sponsorów to dodatkowo obawiają się, że jakiś mniej popularny soft może zdetronizować "nietykalnych liderów".

PS Z żalem, ale zrezygnowałem z moich dwóch murowanych faworytów Grin
No ale jakieś granice przyzwoitości muszą być Wink
Odpowiedz
#18
Myślę i myślę i nic nie mogę wymyślićGrin

Zastanawiam się nad innym rozwiązaniem tego testu. Pod lupę można wziąć wszystkie bezpłatne i wszystkie płatne aplikacje, z wyjątkiem płatnych, co mają darmowa odpowiedniki. W większości będą to programy AV, a gdy nie będzie odpowiednika to mogą być IS, lub inne.

Test chyba odbędzie się na podzieleniu go na 4 konkurencje.

1. Test prawo-klikiem na paczce malware.
2. Uruchamianie pozostałych plików malware.
3. Odwiedzanie zainfekowanych stron.
4. Zainfekowanie komputera, następnie sprawdzenie aplikacji na aktywnych zagrożeniach.

Tak więc za każdą konkurencję program dostawałby punkty.

Za:
1. 1 pkt.
2. 2 pkt-y.
3. 3 pkt-y.
4. 4. pkt-y.
Dodatkowo za przejście testu w 2 i 3 punkcie bez wpuszczonej infekcji 5 punktów.

Podczas zmagań brałaby udział tylko jedna aplikacja antywirusowa. Jej wynik byłby publikowany na pierwszej stronie, a zwycięzcą została by ta z największym wynikiem.

Jeszcze muszę pomyśleć.

Dodano: 14 lip 2012, 19:06

jednak punkty będą dodawane procentowo:

0-20 % - 1 punkt.
21-40 % - 2 punkty.
41-60 % - 3 punkty.
61- 80 % - 4 punkty.
81- 100 % - 5 punktów.

Bonus za brak infekcji, lub neutralizację wszystkich zagrożeń - 10 punktów.

Dodano: 15 lip 2012, 11:17

--------------------------------------------------------------------------------------------------

A oto wstępna lista:

1.Ad-Aware Free Antivirus
2.Ashampoo Anti-Malware
3.Avast Free Antivirus
4.AVG Anti-Virus Free Edition
5.Avira Free Antivirus
6.Comodo AntiVirus
7.Roboscan IS
8.Immunet Protect
9.Microsoft Security Essentials
10.Mks_vir
11.Panda Cloud Antivirus
12.PC Tools AntiVirus
13.Rising Antivirus Free Edition
14.ZoneAlarm Free Antivirus
15.Unthreat antivirus
16.Fortinet Lite
17.Outpost SS Free
18.Kingsoft AV
19.OSSS: Security Suite
20.ZenOK

21.TrustPort Antivirus
22.Dr.Web
23.Panda Antivirus Pro
24.McAfee AntiVirus Plus
25.BitDefender Antivirus Plus
26.G DATA AntiVirus
27.F-Secure Anti-Virus
28.K7 AntiVirus Plus
29.ArcaVir
30.ESET NOD32
31.Kaspersky Anti-Virus
32.Norton AntiVirus
33.VIPRE
34.Norman
35.Trend Micro™ Titanium™
36.BullGuard
37.eScan
38.Twister antyvirus
39.Webroot
40.EAM

41.FileMedic


Jeszcze jakieś propozycje ?
Odpowiedz
#19
może jeszcze FileMedic? Grin
Odpowiedz
#20
Flash999 napisał(a):może jeszcze FileMedic? Grin


Faktycznie zapomniałem o tym superowym programie. Już aktualizuję listęGrin
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości