Program, który zbada przyczynę wolnego uruchamiania
#1
Związku z postami w temacie o Comodo, że mój system może być uszkodzony i długo się uruchamia, mam pytanie: który program polecacie, żeby zbadał o co chodzi z tym długim uruchamianiem, i jak przyspieszyć uruchamianie PC bez reinstalki systemu Sad
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#2
Zainteresuj się programem BootLog XP , to raz a dwa pousuwaj zbędniki z autostartu, oraz 3 - poczytaj wnikliwie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, i jeszcze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Smile
Odpowiedz
#3
Skasuj wszystkie pliki z katalogu C:/WINDOWS/Prefetch i zrób defragmentację partycji C: systemowym defragmentatorem. Zrób ze 3 restarty. Powinno pomóc Grin

Dodatkowo zrób oczyszczanie dysku C i raz na tydzień-dwa defragmentuj wszystkie dyski Smile
KIS/EIS/MKS, MBAM, HitmanPro, Eset Online, WF+uBlock
Odpowiedz
#4
I co to w sumie da? Smile
Odpowiedz
#5
Plati napisał(a):Związku z postami w temacie o Comodo, że mój system może być uszkodzony i długo się uruchamia, mam pytanie: który program polecacie, żeby zbadał o co chodzi z tym długim uruchamianiem, i jak przyspieszyć uruchamianie PC bez reinstalki systemu Sad


e tam po długo letniej pracy z windą mam na tyle doświadczenia że mogę stwierdzić z czystym sumieniem że te progsy nie dadzą pożądanego efektu takiego jakiego byś sobie życzył, format to jedyna słuszna decyzja, ale możesz próbować życzę ci sukcesu.
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#6
Kiedyś na jakimś forum komputerowym wyczytałem że powinno się raz w roku formatować dysk i od nowa instalować system Smile.
ESET NOD32 Antivirus 
Zemana AntiMalware (Premium)
Odpowiedz
#7
zbyszek napisał(a):Kiedyś na jakimś forum komputerowym wyczytałem że powinno się raz w roku formatować dysk i od nowa instalować system Smile.


Defragmentowałem z dwa tygodnie temu Perfect Diskiem 2008 Professional, nie ma żadnego efektu.
Może uruchamianie trwa długo, ale poźniej system działa stabilnie (tylko 2-3 razy w karierze pokazał BSOD ale znalazlem problem - sterowniki od karty graficznej były za nowe - a było to w listopadzie 08). Skasowałem pliki w Prefetch i nadal to samo. a i regularnie - raz na miesiąc skanuje rejestr i komputer CCleanerem, Avira, SAS i MBAM.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#8
Skasowanie plików w Prefetch kompletnie nic nie da. Przestudiuj tematy do których linki podałem. Wykonanie porad zawartych w tych tematach powinno poprawić sytuacje.
Odpowiedz
#9
Pablosss, trochę tego dużo do przeczytania :/
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#10
Ja Tobie tylko podałem tematy które mogą pomóc w usunięciu problemu jaki masz a co już Ty zrobisz to ja nie wnikam Smile
Odpowiedz
#11
Jasne wiem Grin
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#12
Jak chodzi o Prefetch, to nie wszystkie pliki, oprócz layout.ini. A częste usuwanie tych plików może spowolnić pracę systemu. Zrób tak:
zainstaluj coś do wyczyszczenia np. CCleaner, Easy Cleaner, jakiś Reg... do czyszczenia rejestru, koniecznie Defraggler. Wyczyść dyski, włącz Defragglera. Zdefragmentuj C:, wraz z defragmoentacją wolnej przestrzeni (defag freespace). Potem zainstaluj Bootvis. Włącz program i wybierz File>New> Next Bo0t+ Drivers Trace, OK. Windows się restartuje, Bootvis oblicza. PO zalogowaniu automatycznie się włączy Bootvis. Z menu trace wybierz Optimize System. Znowu restart i Bootvis przyśpiesza ładowanie. Warto to robić co tydzień, lub przy instalacji programu który startuje wraz z Windows, w szczególności po instalacji sterowników.
Odpowiedz
#13
Adam_993, a zamiast BootVis nie lepiej zainstalować nowszy Bootlog XP, który podał Pablosss?
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#14
BootVis jest przestarzały, dlatego podałem jego zamiennik i sugeruję zastosowanie właśnie jego.
Odpowiedz
#15
Zapewne już dawno nie robiłeś formatu czy przywracania partycji systemowej ( zapewne jej nie posiadasz Tongue ) . Jeśli mocno zasyfiłeś system przeróżnymi śmieciami to i żadne przyspieszacze ci nie pomogą czy zmiany w rejestrze . Według mnie konieczna będzie reinstalacja, zainstaluj to co trzeba po czym zrób obraz partycji dysku systemowego i nie będziesz mieć nigdy problemu z muleniem . Windows może wiecznie chodzić dobrze jeśli się odpowiednio o niego dba .
Odpowiedz
#16
VenomX, Revo Uninstaller pokazuje 69 zainstalowanych programów.
PS: Podczas bootowania Windows, podczas gdy jest logo XP i te paski co się przewijają jak w liczniku od prądu elektrycznego - tych pasków jest 16.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#17
Ja mam 4-6+ czas na logowanie 20 sekund. Wolę Bootvis bo jest od Microsftu i darmowy.
Odpowiedz
#18
Jak długo system już stoi ? .
Odpowiedz
#19
2 lata będzie w marcu.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#20
Plati napisał(a):2 lata będzie w marcu.

Zatem jeśli przez te 2 lata nie pielęgnowałeśzbytnio systemu to teraz już nic nie pomoże .Wykonaj format po czym utwórz kopię systemu i zacznij dbać a rejestr , nie instaluj zbędnych śmieci a na pewno będzie śmigać , nie ma sensu bawić się w czyszczenie , instalowanie tych głupot to i tak ci raczej nie pomoże - tracisz zbędny czas .
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości