Kingsoft Antivirus - główny wątek
#61
OooooO ciekaw jestem, czy ta wersja działa lepiej niż z "ichnym silnikiem" gdy jesteśmy offline.
Odpowiedz
#62
No działa lepiej, bo to jest Avira + chmura od Kingsofta. To już nie jest tylko chmurka , ale normalny pełnowartościowy program AV, działający offline.
Detekcja na ostatniej paczce jest identyczna z siecią i bez sieci.Tyle tylko że nie dali aktualizacji do SP4.
Myślę, że taki tandem będzie owocował bardzo wysoką detekcją, nie wiem tylko na jakiej zasadzie działa silnik Aviry, czy tylko skan na żądanie , czy także real time chroni. Trzeba by sprawdzić po nazwie wykrywanych wirusów, to będzie wiadomo jaki silnik zadziałał.
Odpowiedz
#63
Możliwe że jak jesteśmy online to realtime jest tylko ich (a przy uruchamianiu również avira), zaś przy offline działa avira.
Moim zdaniem to byłoby najlepsze i chyba najlżejsze rozwiązanie.
Odpowiedz
#64
@ facecikmógłbyś podać przykładowe nazwy z paczek , w momencie podłączenia do sieci i bez niej?
Odpowiedz
#65
Nazwy są prawdopodobnie identyczne zaraz sprawdzę, bo wynik offline i online dokładnie ten sam.
Aczkolwiek Avira wykrywała jedną sztukę więcej niż KAV na tej paczce.
Sprawdziłem 10 plików, i w każdym przypadku skanowanie on-demand offline i online wykrywa zagrożenie o dokładnie tej samej nazwie.
Przykładowa nazwa , na virustotal taka sama nazwa silnika z Aviry.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ogólnie , po przeskanowaniu paczki , widzę że większość jak nie wszystko , to detekcja Aviry.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#66
A mógłbyś spróbowac pobrać wirusa real-time ( nie skan)?
Odpowiedz
#67
Podczas wypakowywania paczki

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dodano: 05 sie 2012, 17:59

Ja się zastanawiam, czy w chmurze nie są także definicje z Aviry , myślę że tak jest Wink
Nie chce mi się usuwać i instalować wersji online, jak masz Alex virtuala, to sprawdź ostatnią paczkę i sprawa będzie jasna.
Odpowiedz
#68
Fajna sprawa, Kingsoft jest jedynym softem typu AV, który zagościł u mnie, można powiedzieć na stałe, mimo że antywirów nie używamSmile
Odpowiedz
#69
a gdzie jest ten link z avira?
Odpowiedz
#70
No i już sprawa jasna. Zainstalowałem samą chmurkę bez silnika Aviry , i skanownanie paczki to tylko 107/180 zamiast 166/180 z silnikiem Aviry.
Nazwy wirusów też inne , obciążenie systemu też większe z Avirą( w sensie ilości ramu , bo programu nie odczuwam kompletnie )

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tylko czemu wersja bez silnika Aviry , niby go posiada ?
Blue Engine II

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#71
lukmaciej napisał(a):a gdzie jest ten link z avira?

Pod zielonym "free dowload" masz link "full dowload" :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#72
lukmaciej napisał(a):a gdzie jest ten link z avira?

Na głównej stronie Kingsoft-a masz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#73
dziękuje
Odpowiedz
#74
Bardzo dobre posunięcie, jutro zainstaluję wersję z Avirą Wink
Odpowiedz
#75
No i najnowsza wersja Aviry prawdopodobnie Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#76
Duże podobieństwo prawda? Może to Twórca SD pracuje dla Kingsofta teraz Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#77
Kurcze instaluje sofcik i wow! dosłownie od razu w systemie Wink
po czym problem z aktualizacją.. reset kompa poszło.. i się okazuje że ramu to zużywa trochę..
tzn. zużycie ram wzrosło z 23% do 31% z 4GB.. ale potestujemy..
Real Time: Windows Defender, Online Armor Premium
On Demand: Malwarebytes Antimalware, Hitman Pro, EEK
Backup: EaseUS Todo Backup Free 5.0, FreeFileSync
Odpowiedz
#78
@facecik...
zaskoczyłeś mnie takim porównaniem...faktycznie ikonki są podobne, ale dalsze spekulacje to już chyba nadużycie, chociaż byłaby to to dobra wiadomość, gdyby była prawdziwaCool
Avira rok temu ogłosiła "ekspansję" na wschód podpisując porozumienia z konkurencyjnymi wobec siebie i wręcz skonfliktowanymi firmami - Tencent i Qihoo 360 (

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

). Mają tam swoje biuro już, więc powiązania Kingsoftu i Aviry mogą być efektem jakiś porozumień, o których nie mówi się na razie oficjalnie.
Na temat aktualnego instalatora AV Kingsoftu mówi się tak ostatnio
Cytat: The full installer actually contains Avira engine and Avira''s virus lib,if your computer doesn''t connect to the Internet all the time,you''d better download the full installer with virus lib.However,almost the whole virus lib of KAV is in the Kingsoft Security Cloud sever,so if you download regular installer,you needn''t to update virus lib but only update program files,after all,the virus lib in the cloud sever is always the newest!

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#79
krisbtm napisał(a):i się okazuje że ramu to zużywa trochę.. tzn. zużycie ram wzrosło z 23% do 31% z 4GB.. ale potestujemy..

Wzrost rzędu 8%? SuspiciousA wymiernie ktoś sprawdzał o ile wzrasta zużycie?? I co z prockiem i dyskiem - wersja z silnikiem Aviry bardziej szarpie i mieli?
Sprawdzał ktoś może?
Odpowiedz
#80
Niestety mieli, potrafi się zaciąć interface programu jak u Aviry. Powróciłem do wersji cloud.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości