Kingsoft Antivirus - główny wątek
#21
PascalHP napisał(a):Szybszy niż MSE! Grin
I to dość wyraźnie - zrobiłem próbę na paczce 265 malware z 2012-07-09 by tommy:
Detekcja: Kingsoft na poziomie 92% , MSE na poziomie 84% .
Czas skanu i usuwania malware: Kingsoft: 00:01:23 , MSE: 0:31:22 .
Kingsoft jest wyraźnie lżejszy - podczas skanowania i usuwania użycie RAM''u nie przekroczyło 41 MB (MSE średnio o ok. 20 MB więcej).
Odpowiedz
#22
Tam RAM, RAM''em, ważne, że jest niesamowicie lekki dla procesora.
Odpowiedz
#23
I dla dysku też... myślałem już, że realtime jest ale "dla picu" tj. przy uruchamianiu.
Jednak nie, pobrałem paczkę, rozpakowałem... no i wali komunikatami.
Nie wszystko tak wyłapał, ale wiadomo od razu, że jednak skanuje, pewnie przy zapisie / zmianach, ale i tak delikatnie - zrobiłem skan na łącznie 4 paczkach + full skan systemu, a on nie zrobił nawet 0,5 mln odczytów z dysku... Jest już jakieś 7 godzin na kompie. W takim samym czasie, w pełnym idle, Norton 360, który przecież jest lekki, robił ~2,5 mln odczytów.
Odpowiedz
#24
Łukasz , dzięki za cenne uwagiBeer
Miejmy nadzieję, że Kingston będzie rozsądnie rozwijany i że niebawem pokaże nam jeszcze co naprawdę potrafi Smile
Odpowiedz
#25
Na pewno zostanie u mnie, nie dość, że niesamowicie wypadł w teście, to jeszcze ta wydajność... Jak dodadzą wielojęzykowość to może zawojować na rynku darmowych rozwiązań.
Odpowiedz
#26
Może za jakiś czas postraszy Avasta Tongue
Odpowiedz
#27
Nie kuście mnie bo zaraz sam zainstaluje Grin
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#28
No i skusiłem się po raz kolejny na Kingsofta. Od bety wiele się zmieniło, jest bardziej dopracowany. Nie widziałem na razie żadnego FP. Podoba mi się skanowanie pobranych plików. Ładnie współgra z avastem Wink.
Odpowiedz
#29
Ja sobie dodałem go do Eseta.
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#30
A ja postawiłem tylko na niego Smile
Na netbooku Kingsoft gra pierwsze skrzypce, wsparty Sandboxie, Hitmanem i systemowym FW.

EDIT:

Detekcja Kingsofta na ostatniej paczce promototoskutecznością nie grzeszy....
Zaledwie 53% Suspicious
Chyba jednak dorzucę coś jeszcze do tego zestawu dla dodatkowej ochrony....
Odpowiedz
#31
Poczekaj i sprawdź wyniki na kilku paczkach, bo na jednej wynik nie jest obiektywny.
Odpowiedz
#32
Miquell napisał(a):Chyba jednak dorzucę coś jeszcze do tego zestawu dla dodatkowej ochrony....

Może eseta 6rc Tongue?
ESET Smart Security 10
Odpowiedz
#33
Mogli by coś zrobić z paskiem postępu podczas skanowania, bo ładuje się on do 99% , a program jeszcze nie zaczyna skanować.
Odpowiedz
#34
To chmurka działa Wink
Odpowiedz
#35
Ale podczas pełnego skanu systemu potrafi łyknąćponad 400 MB ramu ! , to trochę dużo.
Ale ogólnie soft mega leciutki, zero spowolnienia systemu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#36
Czy mi się wydaje , ale ochrona z zakładki Defense nie działa z Operą? Na IE wszystko co pobierane jest poddawane reputacji i ewentualnie blokowane , na Operze cisza ... Na Chromie i FFteż działa , tylko Opera jak zwykle pokrzywdzona.
Odpowiedz
#37
Moze warto dac im znac o tym problemie?
Kto wie, moze dorzuca obsluge.

Wysyłane z mojego Galaxy Nexus za pomocą Tapatalk 2
Odpowiedz
#38
A ja tak nie w temat ale dzisiaj tak kukając tu i tam dopatrzyłemna softpedia.com

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

wie ktoś jak działa cały pakiet Kingsoft Smile
Odpowiedz
#39
Tasman , to już chyba staroć jakaś Wink
Odpowiedz
#40
No raczej. Gdzieś słyszałem przebąkiwania o wersji 2012, ale póki co, to cisza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości